Diskusija: Venēcijas mācības

Tā kā A4D ietvaros trūka nopietnāka raksta (vai rakstu) par 10.Venēcijas arhitektūras biennāli, portāls organizē diskusiju par šo notikumu ― daudzajām izstādēm, ko vienoja tēma Pilsētas. Arhitektūra un sabiedrība. Par redzēto pārdomās un secinājumos dalās latviešu arhitekti.

Ja pirms gadsimta pilsētās dzīvoja 10% planētas iedzīvotāju, tad atbilstoši ANO datiem 2050.gadā šis skaitlis būs jau 75%. Apzinoties, ka nepieciešams apjēgt un izprast ietekmi, kādu pilsētu augšana atstāj uz cilvēkiem un vidi, Venēcijas biennāle šogad piedāvāja visnotaļ globālu skatījumu uz mijiedarbību starp pilsētas formu un pilsētas sabiedrību dažādās zemeslodes malās.

Diskusijā piedalīties piekrituši gan šīs, gan iepriekšējās biennāles Latvijas ekspozīcijas kuratori — Uģis Šēnbergs un Edgars Treimanis, kā arī arhitekti: Ausma Skujiņa, Vladimirs Neilands, Uģis Kaugurs un Vents Vīnbergs. Bez tam, diskusiju uzsākot un rosinot, publicējam mākslas zinātnieces Agneses Kusmanes recenziju par biennāli, kas pārpublicēta no laikraksta Kultūras Forums.

Diskusijas mērķis ir viedokļu apmaiņa, jaunas atziņas un secinājumi. Tā kā nosaukums Rings drīzāk saistās ar cīņu, kurā parasti piedalās divi un kurā nepieciešams uzvarēt otru, A4D lēma mainīt šīs sadaļas nosaukumu ― tagad tā saucas Forums.

* Tehniska piezīme ― ja lietojat Internet Explorer pārlūkprogrammu un sadaļu slejā arvien rādās Rings, veiciet darbību refresh, nozpiežot vienlaikus taustiņus Ctrl un F5.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx