Diskusija par identitāti

Kā zināms, par Venēcijas biennāles 14.  arhitektūras izstādes kuratoru ir izvirzīts Rems Kolhāss, kurš pirms pāris mēnešiem nāca klajā ar uzstādījumu izstādei, kam viņš devis nosaukumu Pamati (Fundamentals), nosakot, ka šai biennālei jārunā par «arhitektūru nevis arhitektiem». Kolhāss rosina uz mūsdienām lūkoties caur pēdējo simts gadu prizmu, un arī nacionālajās ekspozīcijās cer ieraudzīt rūpīgi pētītas idejas par arhitektūras attīstību šajā laika posmā, kad modernizācija un globalizācija šķietami vienādojusi arī arhitektūru.

«Kumulatīvi izstāstot pēdējo 100 gadu vēsturi, nacionālo paviljonu ekspozīcijas radīs vispārēju priekšstatu par arhitektūras attīstību vienotā, mūsdienu estētikā, vienlaikus atklājot, ka globalizācijas apstākļos pastāv un spēj izdzīvot nacionālās iezīmes un mentalitātes, jo tās turpina zelt un attīstīties par spīti tam, ka pastiprinās starptautiskā sadarbība un apmaiņa.»

Diskusijā pārdomās par Latvijas arhitektūras identitāti dalīsies Artis Zvirgzdiņš; Guntars Ruskuls referēs par Rīgas identitāti; Visvaldis Sarma runās par kolonizāciju, ienaidnieku, reliģiju un valodu, bet Ausma Skujiņa iepazīstinās ar Rema Kolhāsa publikācijām un 2014. gada Venēcijas arhitektūras biennāles iecerēm.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miks Kārkliņš

Vai butu iespejams nodrosinat diskusijas video ierakstu un pecaku publikaciju A4D? Dalibnieki, vel jo vairak to piedavatas temas, izskatas ar pietiekosi lielu svaru, lai spetu radit kaut ko pietuvinatu kritiskai massai. Vel jo vairak, Ausmas savlaicigie centieni definet Bienales temu LV konteksta, ir bezprecedenta gadijums. Butu loti aizraujosi redzet rezultatu!

novērotājs

iepriekš kaut kur bija ziņots, ka plkst. 17.00, kā ir īstenībā? gadījumā, ja kāds diskutētājs nokavēs par stundu, viņš varētu būt vīlies…

2
0
Lūdzu, komentējietx