Diskusija: Īres mājoklis 21. gadsimtā

«Īres mājoklis 21. gadsimtā — pamattiesības vai tirgus prece?» —, sasaucoties ar aktuālajiem attīstības procesiem Rīgā, gan ar šī gada Latvijas ekspozīciju Venēcijas biennālē, diskusiju par šo tēmu rīko LAS Arhitektūras informācijas centrs sadarbībā ar Venēcijas biennāles Latvijas kuratoriem — ceturtdien 29. martā plkst. 16.00 Arhitektu namā

«Vēl nesen atpakaļ Rīgas pilsētas domniekos valdīja ieskats, ka Rīgā dzīvokļu krīzes nemaz nav. Jeb, vislabākajā gadījumā, to iedomājās novērst ar tramvaju līniju izbūvi,» 1927. gadā rakstīja Teodors Līventāls Pirmās dzīvokļu krīzes novēršanas propagandas nedēļas materiālu sakopojuma ievadā. Atceroties pirms 90 gadiem Lieldienu laikā sarīkoto Pirmo dzīvokļu krīzes novēršanas propagandas nedēļu, kuras laikā notika mājokļu tematikai veltīta izstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, diskusijas un lekcijas ar tēmas ekspertiem no ārvalstīm, Latvijas Arhitektūras informācijas centrs sadarbībā ar Latvijas ekspozīcijas 100 gadi kopā un atsevišķi  Venēcijas arhitektūras biennālē kuratoru komandu rīko publisku diskusiju Īres mājoklis 21. gadsimtā – pamattiesības vai tirgus prece.

Kas mainījies Latvijas un Rīgas mājokļu politikā pēdējo 90 gadu laikā; kāda ir īres mājokļa vieta un loma 21. gadsimtā, kad tiek pārdefinēta izpratne par mājokli, sabiedrības vajadzībām un tiesībām; vai īres mājoklis ir tikai sociāls atbalsts vai mūsdienīga dzīves telpas izvēle; kāda ir valsts un pašvaldības loma tā nodrošināšanā; vai īres mājokļa arhitektūra atšķiras un kāda ir situācija Latvijā — tas ir diskusijā tverto jautājumu loks.

Ar priekšlasījumu Īres mājoklis 21. gadsimtā — meklējumi, tendences, problēmas un iespējamie risinājumi uzstāsties arhitekts un pilsētpētnieks Kārlis Ratnieks, kura akadēmisko interešu fokuss ir mājokļu politika.

Diskusijas dalībnieki:

  • Kārlis Ratnieks, arhitekts un pilsētpētnieks
  • Pēteris Strautiņš, ekonomists (Luminor)
  • Ilmārs Millers, īres namu attīstītājs (Millers & Gabrilovičs)
  • Gatis Didrihsons, arhitekts (Didrihsons Arhitekti)
  • Evelīna Ozola, arhitekte un urbāniste (Latvijas ekspozīcija Kopā un atsevišķi Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē)

Diskusiju vadīs:

  • Viesturs Celmiņš (sociālantropologs un pilsētpētnieks)

Rīko: LAS Latvijas Arhitektūras informācijas centrs sadarbībā ar Latvijas ekspozīcijas kuratoru komandu Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē
Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds

 

Latvijas Arhitektu savienības Latvijas Arhitektūras informācijas centrs izveidots ar Kultūras ministrijas atbalstu, lai iniciētu diskusijas par Latvijas arhitektūrā un pilsētvidē būtiskiem un aktuāliem jautājumiem, dokumentētu procesu un popularizētu Latvijas arhitektūru Latvijā un ārvalstīs.

Latvijas ekspozīcija Kopā un atsevišķi Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē, izceļot ideoloģiskos pagrieziena punktus pēdējā simtgadē, atainos to, kā daudzdzīvokļu namu arhitektūras projekti un procesi ir iemiesojuši dažādas idejas par sadzīvi un nācijas veidošanu.  Kuratoru komandā ir arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, arhitekts Matīss Groskaufmanis, scenogrāfe Anda Skrējāne un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa.

Informācijas: Kristīne Budže, Latvijas Arhitektu savienības Latvijas Arhitektūras informācijas centrs
Attālē: Mežciens, foto — Ieva Raudsepa

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
6 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
6
0
Lūdzu, komentējietx