RTU diplomdarbu izstāde un izlaidums

Piektdien, 18. janvārī, plkst. 17.30 tiks atklāta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) diplomandu izstāde «Sinerģija», nododot sabiedrības vērtējumam jauno arhitektu versijas par dažādu ēku, teritoriju un citu objektu izstrādi, attīstību un revitalizāciju. Pēc izstādes atklāšanas plkst. 18.00 būs AF izlaidums, kurā diplomus saņems 40 fakultātes absolventi. Šis izlaidums un izstāde ir īpaši, jo šogad aprit 150 gadi kopš arhitektūras izglītības aizsākuma Latvijā.

Turpat puse jauno arhitektu darbu veltīta dažādiem objektiem Rīgā, otra puse – teritorijām citviet Latvijā, bet trīs – vietām ārpus Latvijas. Studenti izstrādājuši tematiski un arhitektoniski ļoti daudzveidīgus darbus. Piemēram, Kristīne Orleāne risinājusi Āgenskalna tirgus atjaunošanas iespējas, Anete Soldāne nākusi klajā ar ideju par olimpiskā ciemata izveidi Siguldā, piedāvājot attīstīt to kā olimpisko spēļu teritorijas ilgtspējīgas izmantošanas piemēru, savukārt Rūdolfs Maurāns aplūkojis amfībijarhitektūru pilsētu apbūvē, piedāvājot savu skatījumu Ūdens ekosistēmu pētniecības centra izveidei Trīsciemā.

Agnija Pastare izstrādājusi projektu Linu centram Preiļos, revitalizējot bijušo linu fabriku, bet Vladlens Kurajevs risinājis iedzīvotāju rehabilitācijas iespēju, izveidojot projektu rehabilitējošai videi ap Juglas ezeru. Luīzi Martu Aizpurvu ieinteresējušas pagājušā gadsimta sešdesmito gadu modernās kustības sabiedriskās ēdināšanas celtnes Latvijā un viņa izstrādājusi restorāna «Pilskalns» atjaunošanas plānu. Savukārt Aivas Dorbes izaicinājums saistīts ar Latvijas tēla veidošanu, piedāvājot versiju par Latvijas paviljonu izstādē «EXPO» 2020. gadā Dubaijā.

«Kvalitatīvas dzīves telpas veidošana ir visas sabiedrības prioritāte, un dialogs ar sabiedrību ir viena no svarīgākajām mūsdienu arhitektūras procesa vadlīnijām. Vietas un apkaimes identitāte, pilsētainavas kvalitāte, vēstures mantojuma integrācija mūsdienu pilsētvidē un tehnoloģiju attīstība nākotnē jeb sabiedrības dzīvestelpas robežu paplašināšanās iespējas ir tikai atsevišķi temati maģistra darbos, kuros gūtās atziņas ir iestrādātas konkrētos projektu risinājumos,» uzver RTU AF dekāns profesors Uģis Bratuškins.

Šis ir 138. arhitektu izlaidums. Tas ievada 2019. gada pasākumus, kuri būs veltīti Latvijas arhitektūras izglītības 150. gadskārtai. 1869. gadā Rīgas Politehnikumā atvēra Arhitektūras nodaļu, un tās pirmais absolvents 1874. gadā bija Oskars Bārs. Gadu gaitā piedzīvojot reorganizācijas, tagadējā formā AF atjaunoja 1990. gadā.

AF izlaidums ievada arī šī gada RTU ziemas izlaidumu «maratonu», kas ar Būvniecības inženierzinātņu fakultātes izlaidumu noslēgsies 1. martā.

Izstāde «Sinerģija» līdz 15. februārim apskatāma RTU AF, Ķīpsalas ielā 6.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Redakcijai.
Šo var pēc tam arī izdzēst. Anda komentāru uz savu komentāru pie Majakovska pamanīju tikai šorīt. Tur ir tāda viltīga zīme >, uz kuru nospiežot, tikai tad izlec komentārs. To var arī nepamanīt, kaut uzrādās pareizais komentāru daudzums. Tur kaut ko vajadzētu darīt, jo šoreiz iznāca reaģēt novēloti un atbilde gāja 7 dienas. Tas tā ir Google Chrome meklētājā.

Andis Sīlis

Jā, atjaunotajai versijai ik pa brīdim atklājas piepes, vajag droši rakstīt ja kas nefunkcionē, pie “lasītāji iesaka” tagad kļūdu esot novērsuši. Un pamēģini lietot sadaļu “Blogi” savām pārdomām, tai iespējams arī kkas gļučīs

Miķelis

Nu jau liekas, ka viss strādā labi. Vispār mājas lapas dizains ir izdevies un pārmanto vēsturisko. Man arī liekas izdevušās jaunās sadaļas par grāmatām, lasītāji iesaka un redakcija iesaka, jo informācijas apmaiņa notiek ļoti ātri. Mēģināšu atrast vecās bildes jau uzrakstītajiem blogiem, tā kā tad vēl nelietoju mākoņservisu, tad kaut kur vecajos portatīvajos jābūt. Jau salīdzināju a4d.lv ar Džārmuša filmām, ir viņam laba filma, viena no pēdējām filmām – Patersons, – par dzejnieku, tur visur it kā nejauši filmas gaitā Patersona ceļā parādās dvīņi. Vispār ļoti laba filma, pēc tās pats sāku ievērot dvīņus uz ielas, viņi tiešām parādās interesantās… Lasīt vairāk »

Miķelis

Ir vēl viens gļuks. Aifonā ieejot a4d.lv parādās nelasīto komentāru daudzums …. tāds ka kreisās acs plakstiņš sāk nervozi raustīties ar domu, ka visi galdiņi a4d.lv jau aizsisti – cipars sākas ar 11 un var izaugt līdz pat pāri 40.

4
0
Lūdzu, komentējietx