Diplomdarbu izstāde un izlaidums

Piektdien, 5.februārī plkst.17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā reizē ar RTU Arhitektūras fakultātes jauno arhitektu izlaidumu, tiks atklāta diplomdarbu izstāde Ražena raža, kas muzejā būs apskatāma līdz februāra beigām.

Šogad fakultāti absolvē 43 jaunie arhitekti. RTU APF diplomandi tradicionāli savos projektos pievēršas sabiedriski un pilsētbūvnieciski aktuālām tēmām. Šogad lielāka daļa studentu piedāvā drosmīgus un savdabīgus risinājumus Rīgas pilsētvides un arhitektūras problēmām: Rīgas ziemeļu koridora ainavas telpiskajai attīstībai, transporta mezgla arhitektūrai Brīvības ielā, rūpniecisku teritoriju Pārdaugavā un Daugavgrīvā, kā arī vairāku industriālu objektu — Rīgas alus darītavas Vārpa un Cigoriņu fabrikas revitalizācijai, Ķīpsalas arhipelāga kopienai, Matīsa un Centrāltirgus telpiskajai evolūcijai, Buļļu salas un piejūras dabas parka Mangaļsalā nākotnei, Līvu laukuma areāla telpiskajai reģenerācijai un citām.

Sekojot laikmeta tendencēm, vairāki diplomandi pievērsušies dabai draudzīgu tehnoloģiju izmantošanai un energoresursu taupīgai izmantošanai arhitektūrā, piemēram, ieskicējot dzīvojamo rajonu nākotni 2050.gadā un modelējot Liepājas piekrastes attīstību Bernātos. Jauno arhitektu uzmanību piesaistījušas arī sociāli nozīmīgas tēmas. Izstādē var iepazīties ar priekšlikumiem Gatartas pansionāta un sociālo mājokļu kvartāla Gulbenē attīstībai, ar bērnudārza projektu Ķemeros.

Diplomprojektus Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā varēs aplūkot līdz 28. februārim.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
tvnets

Katru gadu aizvien labāks brendings!

vova

kaut kas tur ar tiem datumiem laikam nav riktīgi!!! uz plakāta 5 februāris plkst. 5, piektdiena! 555 šitas pareasti ir maģiski spēļu automātos, vai es kļūdos?

tvnets

Katru gadu aizvien labāks brendings!

vova

kaut kas tur ar tiem datumiem laikam nav riktīgi!!! uz plakāta 5 februāris plkst. 5, piektdiena! 555 šitas pareasti ir maģiski spēļu automātos, vai es kļūdos?

4
0
Lūdzu, komentējietx