Dāņu arhitekti un inženieri — labākai pasaulei

Dānijas Arhitektūras centrs sadarbībā ar 15 vadošajiem Dānijas arhitektiem ir izveidojis ceļojošu izstādi, kas iepazīstina ar nozīmīgām inovācijām, kuras ir spējuši radīt dāņu arhitekti un inženieri, īpaši pievēršoties uzņēmumu sociālās atbildības jomai, lai nodrošinātu ilgtspējīgas sabiedrības attīstību. Izstādes mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību — gan arhitektūras un dizaina profesionāļus, gan pilsētas iedzīvotājus par ilgtspējīgas, videi draudzīgas un drošas arhitektūras daudzveidīgajām iespējām pilsētvidē.

Izstādē būs apskatāmi projektu maketi, filmas un 3D modeļi, kuros dāņu inženieriem un arhitektiem ir izdevies īstenot radošās idejas, savienojot tās ar jaunākajām un videi draudzīgām tehnoloģijām, ilgtspējīgi risinājumi saistībā ar ciematu, pilsētu un ēku projektēšanu, kas nodrošina visoptimālākos apstākļus attiecībā uz sociālo labklājību, moderno dzīves stilu un enerģijas efektivitāti. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar tādiem projektiem kā debesskrāpji ar iebūvētām vēju turbīnām, bērnu izpētes centru Tuvajos Austrumos, kustīgu vidusskolu Indijā un daudziem citiem interesantiem ilgtspējīgas arhitektūras paraugiem.

Izstādē apskatāmie vairāk nekā 120 projekti eksponēti atbilstoši piecām galvenajām tēmām — zināšanas, publiskā telpa, darbs, kultūra un dzīvošana. Katra no tēmām noformulē nākotnes vīzijas jautājumu formātā — kādu ieguldījumu vides plānotāji un inženieri var sniegt, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. Izstādes projekti piedāvā risinājumus ilgtspējīgas arhitektūras realizēšanai ar mērķi paaugstināt dzīves kvalitāti atbilstoši mūsdienu globālajām prasībām. Izstāde aicina domāt par dažādiem aktuāliem jautājumiem, piemēram, kā iespējams veselības aprūpi, izglītību un informāciju veidot atbilstoši katra iedzīvotāja vajadzībām.

Izstāde ir ietverta CO2 E-Race Riga pasākumu sērijā, kuru mērķis ir veidot sabiedrības izpratni par globālajām klimata izmaiņām un, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, piedāvāt risinājumus klimata izmaiņu novēršanai.

Izstādes ietvaros norisināsies arī vairāki citi pasākumi, kas noslēgsies ar Baltijas valstu — Dānijas semināru par efektīvu ilgtspēju arhitektūrā, kas 12. augustā norisināsies Vides ministrijā Rīgā.

Arhitektūras izstādi Rīgā organizē Dānijas Kultūras institūts un Dānijas Karalistes vēstniecība.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx