Centrālkomitejas ēkas projekts MAD telpā

2. novembrī tika saņemts Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes lēmums neatbalstīt bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālālās komitejas ēkas iekļaušanu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Dienu vēlāk, uzsākot kārtējo MAD telpas izstāžu nedēļu birojs NRJA atklāja ekpozīciju X faili, — sabiedrības apskatei izliktas 40 lapas no Centrālkomitejas ēkas oriģinālā 1968. gada projekta arhīva materiāla. Šos arhīva materiālus līdz šim nav redzējis neviens no NKMP ekspertiem, KM darbiniekiem un tehniskās ekspertīzes veicējiem. Pusgadsimtu pēc projekta pabeigšanas, 30 mapes ar oriģinālajiem rasējumiem pirmo reizi tika pārskatītas gatavojoties šai izstādei.

Ekspozīcijas autori: NRJA
MAD arhitektūras telpā — Elizabetes ielā 2, 438. kabinetā
Līdz sestdienai, 7. novembrim, 10.00-19.00

Izstādes burtnīca digitālā formātā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde vienmēr spēlē varas un naudas pusē – tas nebija pārsteigums. Bet konsekvence ir tāda, ka organizācija, tās vadītāji zaudē cieņu mazas sabiedrības daļās acīs – nevar prasīt kultūras mantojuma skurpulozu aizsardzību, ja tu noliedz kāda ( šajā gadījumā padomju ) perioda arhitektoniskās vērtības. Interesanti kā būtu, ja pēc 50-60 gadiem visu šodien celto sveša vara aizlaistu zem buldozera. Interesanti, ka Kuzņecova fabrika arī netika atzīta par industriālo mantojumu un tika prasti pārstrādāta būvgružos. Jābūt taču izstrādātiem kritērijiem – kas tad ir mantojums un kas tad nav. Citādi mēs redzam padomju sistēmas reinkarnāciju, gan finanšu ministra izskatā,… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 1 gads pirms - rediģētājs Miķelis
East Village 141

Vai kads var izklastit kuras tad ir tas konkretas personas , kuri ir ta saucamie eksperti Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes sastava.
Varbut vinus vajadzetu publiski iztaujat, teiksim Latvijas televizija

2
0
Lūdzu, komentējietx