Biržas ēka no Londonas pārceļojusi uz Tallinu

Vēsturiskā Baltijas biržas ēka no Londonas pa daļām nogādāta Paldiski ostā Igaunijā. Pagaidām gan nav zināms, kur konkrēti Tallinā tā varētu tikt uzstādīta, jo ēkas īpašnieku — igauņu uzņēmēju Heiti Hēlas un Ērika Nīlesa Krosa — noskatīto vietu pie pilsētas centrālā laukuma par nepiemērotu atzinuši Tallinas vēstures pieminekļu aizsardzības eksperti.

Tallinas Kultūras vērtību departamenta vēstures pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Boriss Duboviks ir paziņojis, ka vēstures pieminekļu aizsardzības ekspertu arhitektūras padome ir apspriedusi biznesmeņu vēlmi pie Vabaduses laukuma novietot no Londonas atvesto Baltic Exchange jeb vēsturisko Baltijas biržas ēku. Kā jaunā ēkas atrašanās vieta bija izvēlēts Estonijas bulvāra un Tatari ielas stūris iepretim Angļu koledžai ziedu kioska un ātro uzkodu ēstuves vietā, netālu no Tallinas galvenā Vabaduses laukuma.

Padome nolēmusi, ka šo ēku drīkst novietot Tallinā, taču uzņēmējiem ir jāatrod kāda cita, tam daudz piemērotāka vieta. Duboviks norādījis: tā kā runa ir par jūras biržu, ēku varētu novietot kaut kur netālu no ostas.

Kross paziņojis, ka lielākā daļa Baltic Exchange ēkas, kura celta 1903.gadā un kura 1992.gadā nopietni cieta no Īru republikāņu armijas (ĪRA) bumbas sprādziena, jau 50 konteineros ir nogādāta Paldiski ostā Igaunijā.

Kā jau tika ziņots, igauņu uzņēmēji Heiti Hēla un Ēriks Nīless Kross nolēmuši atvest no Londonas un uzstādīt Tallinas centrā vēsturisko britu biržas ēku, raksta Eesti Ekspress.

Lai gan plāns šķiet neticams, tomēr tas ir iespējams. Bijusī galvenā kuģniecības un jūras biržas ēka Baltic Exchange, kas tika uzbūvēta 1903.gadā Londonas centrā, tika sapakota līdzīgi kā lego pēc tam, kad abi uzņēmēji to pagājušajā gadā iegādājās par pāris miljoniem kronu (miljons kronu ir 45 tūkstoši latu)*.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx