Bauhaus balva 2004

Oktobrī tika pasniegtas starptautiskās Bauhaus Dessau fonda balvas. Tās saņēma darbi ar novatorisku, oriģinālu un pamācošu pieeju pilsētbūvniecībai, arhitektūrai, mākslai, fotogrāfijai un citām kultūras zinātnēm. 2004.gada balvas tēma bija Tranzīta telpas — urbānas vietas, kuras globalizācija ir pakļāvusi pārmaiņām un nenoteiktībai un kuru transnacionālais diapazons lokālām un reģionālām struktūrām uzspiež cita līmeņa telpiskās likumsakarības.

Bauhaus jaunās lietišķības vēsmas apvienoja 20.gadsimta spožākos arhitektus un māksliniekus. Bauhaus bija rupors starptautiskām diskusijām. Laikā, kad sabiedrība slīka industrijas krīzē, bauhausieši uzstāja, ka dizains ir durvis uz renesansi. Bauhaus skolu 1919.gadā Veimārā dibināja arhitekts Valters Gropiuss. 1926.gadā to pārcēla uz Desavu, kur uzcēla modernu mācību un dienesta kompleksu. Bauhaus beidza pastāvēt 1933.gadā, kad valsts varu pārņēma nacisti. Bombardēšanā stipri cieta mītne.

60 gadus pēc Bauhaus ēkas atklāšanas Desava atdzima kā Dizaina centrs. 1994.gadā tika dibināts Bauhaus Dessau fonds ar mērķi saglabāt, piemērot un apgūt vēsturisko Bauhaus mantojumu, kā arī sekmēt risinājumus laicīgās vides problēmām.

Bauhaus Dessau fonda balvas konkursā piedalījās vairāk kā 200 dalībnieku no aptuveni 30 valstīm, tai skaitā no Baltijas, izņemot Latviju. Darbus vērtēja starptautiska divpakāpju žūrija. Otrie izvēlas kandidātus, ko pirmie publiskā prezentācijā prēmē. Šogad godalgoja trīs projektus no deviņiem nominētajiem.

3.Starptautiskās Bauhaus balvas 2004 ieguvēji:

1.prēmija. Matthew Barac, David William Southwood, Simone Le Fèvre. No ciemata līdz pilsētai.

2.prēmija. Christopher A.Marcinkoski, Andrew T.Moddrell (ASV). Kombinētais urbānisms: telpiskā produkta modeļi.

3.prēmija. Suzan Kelly Shannon. Retorika un realitāte ainavas urbānismā. Trīs pilsētas Vjetnamā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx