Bauhaus arhīvam — 25

Bauhaus arhīvā un dizaina muzejā Berlīnē no 30.oktobra līdz 9.janvārim apskatāma izstāde Dāvanas no Bauhaus. Izstāde veltīta Bauhaus arhīva 25.dzimšanas dienai. Muzeja ēka ir vēlīns Bauhaus skolas dibinātāja, arhitekta Valtera Gropiusa (18831969) darbs.

Bauhaus arhīvs 1964.gadā tika uzprojektēts Darmštatei, taču to uzcēla tikai 15 gadus vēlāk — Berlīnē un pārveidotu. Arhīvu izveidoja ar nolūku pētīt un prezentēt nozīmīgākās 20.gadsimta arhitektūras, dizaina un mākslas skolas Bauhaus (19191933) vēsturi un ietekmi. Muzeja fondos glabājas vispilnīgākā kustību dokumentējošu liecību kolekcija, kura ir pieejama ikvienam interesentam.

Modernās krātuves jubileja tiek atzīmēta ar intīmu ekspozīciju, pirmo reizi publikas apskatei izliekot lietas, kādas svētkos vieni otriem dāvāja Bauhaus studenti un pasniedzēji. Eksponāti ir dažādās tehnikās izpildīti rokdarbi — gleznojumi, zīmējumi, aplikācijas ar svārstīgu vērtējumu. Mākslas vai amatierisma darinājumi? Tomēr lielais skaits saglabājušos ironisko, naivo, pat kiča darbu kopā uzrāda vienu — bauhausiešos bijis spēcīgs radošais potenciāls. Izstādes magnēts ir ikgada dāvinājumi Bauhaus skolas pirmajam direktoram V.Gropiusam dzimšanas dienā. Vairāk kā 100 eksponātu vidū redzami daudzu slavenu mākslinieku, piemēram, abstrakcionistu Vasilija Kandinska un Paula Klē pašdarināti apsveikumi. Kopā ar izstādi iznācis arī katalogs.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx