Baltā nakts šonedēļ

Uzmanības centrā — starptautisks laikmetīgās mākslas projekts Survival Kit, kas reflektē par dažādām izdzīvošanas stratēģijām mūsdienu pasaulē. Survival Kit maršruts aizsāksies Vecrīgā ar izstādēm Rīgas Mākslas telpā un vairākās galerijās un aizpildīs Barona un Tērbatas ielu tukšās nomas telpas, noslēdzoties ar izstādi bijušās VEF rūpnīcas teritorijā. Mākslinieki radīs instalācijas un gleznas, videodarbus un animāciju, mail art, fotogrāfijas, komiksus un kolāžas, organizēs performances, iekārtos grāmatnīcu un piedāvās latvisku ielas ēdienu, rādīs filmas un demonstrēs recycled modes kolekciju, rosinās skatītājus interaktīvām nodarbēm un aicinās piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī diskutēs par mākslinieku iespējām ietekmēt krīzes situāciju.

Baltās nakts 2009 vadmotīvs ir Latvijas multimediju patriarha Hārdija Lediņa paustais «tagad acis atveriet, kur jūs esat, kā jums šķiet?», kas vilina doties Baltās nakts notikumos, lai meklētu atbildi uz šo jautājumu.

Baltās nakts tradīcija aizsākās 2002.gadā Parīzē. Tai pievienojās Brisele, Madride, Rīga, Roma, veidojot kopīgu sadarbības tīklu. Vēlāk tīklam pievienojušās arī citas Eiropas galvaspilsētas: Bukareste, Valleta, Amsterdama, bet ārpus Eiropas robežām — Toronto.

Forumu Baltā nakts 2009 organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru. Visos foruma pasākumos ieeja brīva.

Plašāka informācija — Baltās nakts 2009 programmā.

Baltās nakts” pasākumi katru gadu norisinās citā pilsētas teritorijā, piedāvājot
Rīgas iedzīvotājiem un viesiem atklāt jaunas pilsētas zonas un iepazīt neierastus
maršrutus. Šogad “Baltās nakts” pasākumu trajektorija iezīmē vienu no pilsētas
centrālajām asīm – Kr. Barona ielu un tās apkārtni. Ar 6. tramvaja maršruta līnijas
palīdzību tā savieno vairākus jaunus, radoši aktīvus punktus Rīgas kartē – VEF
korpusus un Spīķerus. “Baltā nakts” turpina izplatīties Bastejkalnā, Vecrīgā un
aizsniedzas līdz AB dambim.kim? aicina : atklāšana Nr. 4 un Baltā nakts

Kad: sestdien, 12. septembrī plkst. 20:00
Kur: kim?, Maskavas iela 12/1

IZSTĀDES:
Jānis Garančs / RIXC galerija
“Klātbūtnes anizotropiskā aina” (2009)
Mārtiņš Ratniks / VKN galerija
“Zeme” (2009)

TURPINĀJUMĀ:
Fransetes Orsoni performance “Korsikas ceļojumi” (Francija)
VR URBAN interaktīvā instalācija “SMSlingshot” (Vācija)
Non Grata performance-zīmēšanas studija “Sauna” (Igaunija)
Future Shorts jaunākā programma vairākos atkārtojumos
META-KAFE. Play… Nr. 4
www.kim.lv

kim? finansē: Aizkraukles banka, Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome
kim? lido: airBaltic
kim? atbalsta: pilnsabiedrība “Spīķeri”, airBaltic, Nordic Hotel Bellevue, LNT, Delfi, Rīgas Laiks
kim? partneri: RIXC, VKN, 1/4 Satori, Skaņu mežs, LJTI, NKC, Rīgas Kinomuzejs, NOASS, Orbīta, META-KAFE u.c.

vērienīgākais mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” projekts

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā 2009.gada 12.septembrī sāksies un līdz 2009.gada 19.septembrim ilgs starptautisks laikmetīgās mākslas projekts “Survival Kit” jeb izdzīvošanas komplekts. Tā ietvaros mākslinieki no dažādām valstīm ir aicināti risināt radošas stratēģijas krīzes laikmeta pārvarēšanai un izdzīvošanai mūsdienu pasaulē. Projektu organizē “Laikmetīgās mākslas centrs”. Projektā piedalās 70 Latvijas un 12 ārvalstu mākslinieki.
„Survival Kit” maršruts aizsāksies Vecrīgā ar izstādi „Laika gars un vietas atmosfēra” Rīgas Mākslas telpas „Intro” telpā, izstādēm „Dari pats!” galerijā „Supernova” un „Vietējais laiks” galerijā „Carousell”, turpināsies tukšo veikalu un kafejnīcu telpās divās galvenajās Rīgas iepirkšanās ielās – Kr. Barona un Tērbatas – un noslēgsies ar izstādi „Brīnišķīgais ceļojums” bijušās VEF rūpnīcas teritorijā.
“Projektu rosināja acīmredzamas norises mūsu pilsētā – divās no visaktīvākajām Rīgas ielām viens pēc otra pazūd veikali, kafejnīcas un citi pilsētas infrastruktūras elementi. Mēs aicinājām māksliniekus padomāt par mākslas izdzīvošanas komplektu šajos apstākļos. To vidū būs instalācijas un gleznas, video darbi un animācija, mail art, fotogrāfijas, komiksi un kolāžas, performances, grāmatnīcas, latvisks „ielas ēdiens”, filmas un recycled modes kolekciju demonstrācijas. Mēs rosināsim skatītājus piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī iesaistīties diskusijās ar māksliniekiem par iespējām ietekmēt krīzes situāciju,” projektu raksturo Solvita Krese, “Laikmetīgās mākslas centrs” direktore.

 

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx