Baltā nakts Arhitektu namā

SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS [SPP] aktīvistu grupa Arhitektu namu pārvērtīs celtņu anatomijas centrā. Liekot lietā abus Baltā nakts 2010 notikumu pamatprincipus — Piedalies! un Dari pats! —, publikai pieejamos nama divus stāvus sadalīs izmantošanai gan pasīvi un izzinoši, gan aktīvi un radoši. Zem saukļa Piedalies! apmeklētājs vispirms tiks ierauts zināmāko un pārsteidzošāko laikmetīgās arhitektūras un inženierbūvju strukturālo piemēru pasaulē. Slaidu slīdrādi pamazām papildinot ar turpat tapušiem kadriem. Tādejādi ikviens saņems aicinājumu atgriezties un apskatīt, ar ko iesāktais ticis turpināts.

Saukli Dari pats! īstenos praktiskajā darbībā kopā ar arhitektiem vai sadarbojoties ar citiem sanākušajiem, jo apbūvētas vides veidošana taču ir komandas mākslas darbs. Uz idejiski iedvesmojošas darba virsmas dalībnieki stiprinās savus strukturējumus no kokteiļu salmiņiem [tostarp no līdzpaņemtajiem lietotajiem], līmlentēm un auklām, citam pēc cita un pa visiem piepildot telpu. Tās sienas ar biroja datortehnoloģiju palīdzību kļūs par digitāli greiziem notiekošā spoguļiem. Labākie mirkļi ik pēc perioda tiks fiksēti fotogrāfijā un pamazām pievienoti slīdrādei, radot saiti starp tiem, kas jau piedalījušies, un tiem, kas tikko ienākuši.

SPP projektā Struktūra II arūtkurtS integrētas organizatoru ieceres — gan Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes [RDKD] vadītājas Dzidras Šmitas sacītais, ka «arī bez apjomīgiem līdzekļiem, bet ar asprātīgu un radošu skatījumu, rosinot kolektīvu iniciatīvu un dažādu sabiedrības slāņu līdzdalību, varam radīt unikālus notikumus,» gan Laikmetīgās mākslas centra [LMC] direktores Solvitas Kreses vēlme parādīt Rīgu no neikdienišķāka skatu punkta, «izceļot arī visus laikus pārdzīvojušās kultūras telpas.»

Forums Baltā nakts 2010 būs jau otrais sabiedrībai atvērtais kultūras pasākums, kurā projekts SPP piedāvā audzinošo aktivitāti par apbūvētās vides veidošanās mākslu pašiem mazākajiem interesentiem kopā ar pieaugušajiem. Pavasarī SPP nodarbībās iesaistījām ģimenes festivāla Lielmutis Fricis un Lielmute Marta auditoriju Liepājā, kas bija SPP projekta pirmā pieturvieta ārtelpā un ārpus galvaspilsētas apkaimes.

Sestdien atver SPP mājas lapu!

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx