Baltā nakts 2010

Forumu Baltā nakts organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru (LMC), bet par projektiem un norisēm ir atbildīgas aktīvākās Latvijas kultūras organizācijas, iesaistot virkni Latvijas un starptautiskos māksliniekus.

«Šī gada Baltā nakts uzstājīgi pieprasīs Rīgas iedzīvotāju un viesu līdzdalību radīšanas procesā. Mēs vēlamies parādīt, ka arī bez apjomīgiem līdzekļiem, bet ar asprātīgu un radošu skatījumu, veidojot sadarbību starp dažādām mākslas disciplīnām, un rosinot kolektīvu iniciatīvu, dažādu sabiedrības slāņu līdzdalību, varam radīt unikālus notikumus. Ceru, ka šī gada Baltā nakts ļaus uz ikdienu paraudzīties nevis kā uz rūpju nastu, bet gan kā radošu izaicinājumu virknei it kā ikdienišķu un sadzīvisku situāciju,» forumu Baltā nakts 2010 raksturo Dzidra Šmita, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes vadītāja.

Baltās nakts  programmā būs vairāk nekā 12 teātra, mūzikas, filmas, kustības un vizuālās mākslas projekti un performances. Programmu vidū būs tādi projekti kā Garā pupa ar Baltās nakts dārzu Botāniskajā dārzā, Raudu koris, kura ideja aizgūta  no Somijas, Tautas aptieka uz palodzes, kā arī citi radoši projekti, tostarp jau par tradīciju kļuvušais radio NABA organizētais projekts Videogrāfija un Skaņu meža projekti. Plašākais un daudzveidīgākais Baltā nakts 2010 projekts arī šogad būs Survival Kit, kurš aptvers virkni Rīgas vietu un piedāvās  oriģinālus projektus, kuri iepazīstinās apmeklētājus ar alternatīvās ekonomikas, ekoloģijas un pozitīvo utopiju idejā.

«Šī gada foruma mērķis ir parādīt cik daudzveidīgi var būt radošie procesi un ikviens no mums tajos var iesaistīties. Radošais gars var slēpties balkona puķu audzēšanā, kolektīvās vakariņās, kopīgā muzicēšanā un neapmierinātības izdziedāšanā! Mēs vēlamies parādīt Rīgu no neikdienišķāka skatu punkta, izceļot jaunās iniciatīvas, kvartālus un radošās telpas, kas attīstījušās pilsētā pavisam nesen, kā arī zināmās un visus laikus pārdzīvojušās kultūras telpas,» stāsta Solvita Krese, LMC direktore.

Atbalstot Baltā nakts 2010 pamatprincipu Dari pats! un Piedalies! foruma producenti LMC aicina atsaukties organizācijas, mākslas skolas, mākslinieku apvienības un citus laikmetīgās mākslas pārstāvjus, kuri vēlas iekļaut savu iniciatīvu Baltās nakts paralēlajā programmā. Projektus Jāieiesniedz līdz 12. jūlijam LMC, Alberta ielā 13. Projekta kritērijus un atbilstību Baltā nakts 2010 idejai lūdzam skatīt www.baltanakts.lv un http://www.lcca.lv/makslas-zinas/. Projekti tiks izvērtēti līdz 2010. gada 15. jūlijam un atbilstošie projekti tiks iekļauti Baltās nakts 2010 maršrutā, tiem tiks nodrošināts informatīvais atbalsts un iekļaušana visās Baltās nakts 2010 mārketinga aktivitātēs.

Baltā nakts ir Eiropas galvaspilsētu Briseles, Madrides, Parīzes, Rīgas un Romas kopīga projekta Eiropas Baltās naktis sastāvdaļa. Šis kopprojekts paredz, ka katras dalībpilsētas Baltā nakts programmā tiek iekļauts kādas citas partnerpilsētas aktuāli strādājoša mākslinieka mākslas darbs. Balto nakšu stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valleta (Malta), bet ārpus Eiropas robežām to turpina Toronto, Tokija, Monreāla, Čikāga un citas pilsētas. Rīgā šo tradīciju turpina jau piekto gadu. Pērn Baltā nakts pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu — ap 45 tūkst. Rīgas iedzīvotāju un viesu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx