AVF pēdējās sanāksmes tēzes

Sanāksme notika kā paredzēts – Jaunā gada 7.janvārī, a/s Velve telpās, vairāk kā pusei fonda dalībnieku klātesot.Šoreiz, atškīrībā no pirmās – dibināšanas – sanāksmes, sarunas bija ievērojami konstruktīvākas, piedāvājumi – lietišķāki.. Platformas a4d veidotāji arī atskaitījās par pirmā kvartāla veikumu, uzklausīja ieteikumus, analizēja problēmas.Tālāk piedāvājam saīsinātas tēzes.

V.Neilands Sanāksmē izvirzīja ideju par jaunas Arhitektūras Meistarības balvas nepieciešamību un iedibināšanu trīs kategorijās – ar biežumu ik pēc diviem, četriem un divpadsmit gadiem. Par šo ideju sīkāk – a4d un paša Balvas iniciatora turpmākajās publikācijās, ar vienīgo piebildi, ka šāda apbalvošanas frekvence (2 gadi) pieskaņota Venēcijas biennāles norisēm, bet pats ilgais starplaiks – varētu aizpildīties ar pastāvīgu, publisku un argumentētu atlases un vērtēšanas procesu.

I.Metnieks : “Viena no AVF darbības metodēm varētu būt ideju ģenerēšana, piesaistīšana, apkopošana un vēlāka atbalstīšana, izvirzot tās finansējumam.”

I.Lazdiņš : “Šāda veida apkopošanai un izvirzīšanai, kā jebkurai reaģēšanai, nepieciešams pastāvīgs un pietiekami labi organizēts izpildmehānisms. Bet pastāvīgu un aktīvu varas un izpildorgānu funkcionēšana nav iedomājama bez pienācīgu  finansu resursu piesaistīšanas un atbalstītājiem. Tā ir tā pati problēma, no kuras savā sākumposmā cieš vai katra sabiedriska iniciatīva, arī a4d un Latvijas Arhitektu Savienība patreizējā, kā rezultātā nopietni aizkavējas izvirzīto mērķu sasniegšana.”

I.Zībārte atgādināja par laba līmeņa starptautisku arhitektūras izstāžu nepārvērtējami lielo ietekmi uz vides un izpratnes attīstību. Šādu izstāžu piesaistīšana Latvijai būtu iespējama, vienīgi, ja tam tiktu atrasts vajadzīgais finansējums no vairākiem tūkstošiem līdz dažiem desmitiem tūkstošu latu.

B.Eglāja : “Ir tikai daži arhitekti pasaulē, no zināmajiem, kuri rekonstrukcijas objektos nevis izpauž sevi, savu arhitektūru veido ar objektu kontekstā… Tā ir tēma, kurai būtu jāpievēršas gan AVF, gan a4d

Personīgi es gribētu arī uzdot vienu jautājumu visiem Latvijas arhitektiem tieši – kādu vienu jautājumu ik mēnesi..:)” 

U.Lukševics piedāvāja izstādes tēmu – “Kas šodien notiek Latvijā”, un sarunas gaitā tā papildinājās ar domu, ka tādā kā slaidšovā varētu tikt apkopoti un eksponēti VISI kādā novadā, rajonā vai pilsētā noteiktā laika posmā uzbūvētie un(vai) saskaņotie objekti :)) Tas būtu to vērts!!…

U.Pīlēns : “Gada tēma : “Urbānā erozija”.”

A.Ģelzis uzsvēra, ka svarīgi piesaistīt un iesaistīt studentus.

A.Kreislers atgādināja, ka katram pasākumam, lai vai tas būtu AVF vai a4d, jāpaliek savam “sausajam atlikumam”..;)

Sanāksmi vadīja A.Sīlis, nākamo un turpmākās reizes paredzēts tikties biežāk.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx