Austrālijas muzeju arhitektūra. Andrejs Andersons ar lekciju Mākslas muzejā šodien

Šodien, 5. jūlijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklāj  Imanta Tillera personālizstādi «Ceļojums uz nekurieni». Ievadot izstādi — divas lekcijas, no kurām otrā, plkst, 15.00 būs veltīta  arhitektūrai — latviešu izcelsmes arhitekts Andrejs Andersons stāstīs par Austrālijas muzeju arhitektūru.

Izstādes atklāšanas otrajā daļā plkst. 15.00 ar lekciju «Austrālijas muzeju arhitektūra» (Australian Museum Architecture) uzstāsies latviešu izcelsmes austrāliešu arhitekts Andrejs Andersons (Andrew Andersons). Lektors ir daudzu sabiedrisko ēku un privātu projektu autors gan Sidnejā, gan citviet Austrālijā. Starp viņa ievērojamākajiem darbiem jāatzīmē Austrālijas Nacionālās galerijas ēkas iezemiešu mākslas spārna piebūve, Kanberas Parlamenta ēkas piebūve, Jaundienvidvelsas štata valsts bibliotēka, Sidnejas teātris un Sidnejas pilsētas koncertzāle Angel Place.

Lekcijas apmeklētāji plašāk uzzinās par Austrālijas muzeju vēsturi un arhitektūru. Šobrīd, kad Latvijā aktīvi norisinās darbs pie jaunu muzeju un mākslas telpu izveides, Andrejs Andersons dalīsies pieredzē, kā Austrālijā notiek vēsturisku ēku pārtapšana par muzeju, kas piemērots mūsdienu vajadzībām, īpašu uzmanību pievēršot tam, kādā veidā tiek savienotas muzejiem nepieciešamās funkcijas ar to dizainu, formu un tēlu.

Lekcija notiks angļu valodā bez tulkojuma. Ieeja — bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Andrejs Andersons

Andrejs Andersons (1942) ir austrāliešu arhitekts, kurš dzimis Rīgā, Latvijā. 1949. gadā viņa ģimene emigrēja uz Austrāliju. Andreja Andersona vectēvs no tēva puses ir Alfrēds Andersons (1879–1937), kurš no 1921. līdz 1928. gadam bija Rīgas pilsētas mērs. Savukārt arhitekta mātes tēvs ir Ludvigs Neiburgs (1871–1948) — 20. gadsimta sākuma viens no Latvijas lielākajiem namīpašniekiem un būvuzņēmējiem. Andrejs Andersons līdzdarbojās skiču projekta izstrādē viesnīcai Neiburgs, kas ierīkota vienā no Neiburga celtajiem namiem Vecrīgā, kā arī veidojis pamatzīmējumus viesnīcai Bergs.

Andrejs Andersons studējis Sidnejas Universitātē, bet pēc studijām Jeila Universitātē ASV viņš sāka strādāt par arhitektu Austrālijas Jaundienvidvelsas štata valdības Sabiedrisko darbu departamentā, drīz vien kļuva par departamenta Īpašo projektu nodaļas galveno arhitektu, vēlāk — par štata galvenā arhitekta vietnieku. 1988. gadā Andrejam Andersonam tika piedāvāts štata galvenā arhitekta amats, taču viņš atteicās. No 1989. līdz 2013. gadam Andersons bija viens no četriem arhitektu biroja PTW Architects direktoriem.

Andrejs Andersons ir daudzu sabiedrisko ēku un privātu projektu autors gan Sidnejā, gan citviet Austrālijā. Starp arhitekta ievērojamākajiem darbiem jāatzīmē Austrālijas Nacionālās galerijas ēkas iezemiešu mākslas spārna piebūve, Kanberas Parlamenta ēkas piebūve, Jaundienvidvelsas štata valsts bibliotēka, Sidnejas teātris, Sidnejas pilsētas koncertzāle Angel Place.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx