Atvērto durvju diena Valmierā

Arhitektūras veicināšanas fonds šo sestdien, 25.aprīlī, aicina arhitektus iepazīties ar jaunākās arhitektūras darbiem Valmierā — Swedbank Valmieras filiāli, topošo pamatskolu, Valmieras Integrēto bibliotēku u.c.

Programma

9.30—9.50
ZZK velosipēdu veikals
Rīgas ielā 75a
Arhitekts: Labs stils
Objekts brīvam apmeklējumam, iebraucot Valmierā.

10.00—11.00
Valmieras pamatskola
L.Paegles iela 42
Arhitekts: Ozola & Bula
Viena no vērienīgākajām skolu jaunbūvēm Latvijā, kas Valmierā raisījusi plašas diskusijas, īpaši par tās atrašanās vietu. Skola ir viens no objektiem, kura integrācija pilsētā tika modelēta biroja ARHIS rīkotajā radošajā darbnīcā bērniem.
Ekskursiju būvlaukumā vada projekta galvenā arhitekte Andra Bula

11.15—12.30
Swedbank Valmieras filiāle
Rīgas iela 15
Arhitekts: Jaunromāns un Ābele
Projekts, kas ilustrē arhitektu spēju mainīt projekta programmu, veicot būtisku ieguldījumu pilsētvides veidošanā. Inteliģenta pieeja banku filiāļu arhitektūras risinājumiem, labs piemērs pasūtītāja, pilsētas būvvaldes un arhitekta sadarbībai.
Ekskursiju vada Māra Ābele un Mārtiņš Jaunromāns

12.45—13.45
Valmieras Integrētā bibliotēka
Cēsu iela 4
Arhitekts: Arhitekta L.Šmita darbnīca
Mūsdienīga bibliotēku menedžmenta paraugs, kas apliecina arvien augošo bibliotēku un citu publisko ēku lomu pilsētas tēla veidošanā. Ēkas arhitektūra kā palīgs bibliotēkai plaša pakalpojumu klāsta attīstīšanai. Bibliotēkā apskatāmas arī AVF un ARHIS rīkotās izstādes.
Ekskursiju vada Laimonis Šmits

14.00—15.45
Pusdienas
Brīvais laiks pusdienām brīvā dabā ar savu groziņu vai restorānā Rossini, kur arhitektus gaidīs, piedāvājot īpašu pusdienu ēdienkarti par pievilcīgu cenu.
Bruņinieku iela 3

16.00—17.00
Valmieras teātris
Lāčplēša iela 4
Arhitekts: Modris Ģelzis (1929—2009)
Iespēja Modra Ģelža modernisma mantojuma pētnieka pavadībā iepazīties ar Latvijai tipiski ilgi un grūti tapušu kultūras objektu. Par spīti grūtībām 40 gadu garumā, Valmieras teātris pašlaik ir viena no atzītākajām kultūras vērtībām Latvijā.
Ekskursiju vada Dr Arch Jānis Lejnieks

 

 

 

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx