Atdalīs Būvvaldi no Attīstības departamenta

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti šodien lems par Rīgas Būvvaldes atdalīšanu no Pilsētas attīstības departamenta. To paredz sagatavotais Rīgas pilsētas Būvvaldes nolikuma projekts.

Paredzēts, ka departamenta reorganizācijas gaitā 2009.gada 1.janvārī tiks izveidota jauna no departamenta neatkarīga pašvaldības iestāde — Būvvalde, kas apvienos divas līdz šim departamenta sastāvā esošās struktūrvienības, proti, Rīgas pilsētas Būvvaldi un Rīgas pilsētas Būvinspekciju.

Reorganizācija Pilsētas attīstības departamentā iecerēta darbības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanai un korupcijas risku mazināšanai. Iecerēts, ka Būvvalde būs tieši pakļauta Rīgas domes priekšsēdētājam un neatkarīga no departamenta. Būvvaldes darbībā būtiskas izmaiņas nav paredzētas.

Departamenta vadību nodrošina administrācija, bet iestādes lielāko daļu šobrīd veido četras pamatdarbības struktūrvienības — Rīgas pilsētas Būvvalde, Rīgas pilsētas Būvinspekcija, Ekonomikas pārvalde un Pilsētplānošanas pārvalde, kā arī divas specifiskas struktūrvienības, kuru uzdevumus izsaka to nosaukumi, — Rīgas Ziemeļu koridora attīstības birojs un Dienvidu tilta būves direkcija.

Galīgais lēmums būs jāpieņem domes sēdē.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx