Artis Zvirgzdiņš — izstāde “Iztēlotās telpas”

Ceturtdien,  28. septembrī plkst. 18.30 MAD arhitektūras telpā tiek atklāta A4D redaktora Arta Zvirgzdiņa izstāde “Iztēlotās telpas”, kurā 12 mazformāta gleznas interpretē arhitektūras un telpas tēmu, tiecoties notvert kaut ko no tukšai un nedaudz abstraktai telpai piemītošās poēzijas un atmosfēras.

Gleznu autors ir arhitekts, kurš  gleznošanai pievērsies šī gada sākumā, pēc eksperimentiem ar mākslīgā intelekta mākslas rīkiem. Minētie instrumenti nozīmē programmatūras, kas attēlus veido, sekojot cilvēka uzrakstītajām uzvednēm (promptiem), tādejādi mudinot autoru izdomāt labākos veidus, kā mērķtiecīgi aprakstīt sagaidāmo rezultātu. Šie mūsdienu mākslas rīki spēj raisīt gan necerētus pārsteigumus, gan arī vilšanās tad, kad nekādi neizdodas panākt iecerēto un iztēloto.

Pievēršanās tradicionālam medijam, — gleznošanai ar krāsām uz audekla,—  var šķist kā solis atpakaļ, taču reizē arī nedaudz vairāk kontrolējams ceļš uz rezultātu, attēlojot iztēloto. Sperot soļus šajos gleznošanas vingrinājumos tāpat nākas saskarties ar grūtībām, taču tas dod arī gandarījumu, ko nu kāda radoša nodarbe var sniegt.

Radot plaknē attēlu, kurā gaisma, ēnas, virsmas un atspulgi tiek attēloti ar krāsām, gleznas tiecas radīt telpiskuma sajūtu, — rādot vairāk vai mazāk abstraktas, tukšas telpas, kam piemīt noteikta atmosfēra un telpas poēzija. Dominējošie motīvi šajās gleznās ir arkas un velves — vieni no romāniskās un klasiskās arhitektūras pamatelementiem.

Izstādītās 12 gleznas ir sakārtotas četrās sērijās, katrā pa trim, izceļot atšķirīgus tapšanas posmus un pieejas. Papildus gleznām, izdrukās ir atlasīta neliela daļa no telpu un pilsētu skatiem, kas ģenerēti, autoram darbojoties ar mākslīgā intelekta rīkiem.

Vieta: MAD arhitektūras telpa — 438. kabinets, Elizabetes iela 2
Laiks: 28. septembris — 8. oktobris
Atklāšana: 28. septembrī plkst. 18.30

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
6 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
A4D

Paldies visiem, kas vakar bija atnākuši uz atklāšanu, – tik vērienīgi un jauki nebiju cerējis, – bija prieks un gandarījums.
Paldies NRJA – Elīnai, Uldim, Danielam, Zigmāram un Ievai, – par piedāvājumu un uzaicinājumu, un par atbalstu.

Tiem, kas vēl vēlas izstādi redzēt un dzirdēt skaidrojumus (vakardienas pieredze liecina, ka tie palīdz), – sekojiet aktuālajiem izstādes laikiem MAD telpas FB profilā vai kontaktējiet mani personiski.

Miķelis

Visu laiku domāju, ko man tās atgādina. Modiljāni tikai ar “izstieptu” arhitektūru + 50-60.gadu amerikāņu modernistus. Man ļoti patīk, jo esmu šī virziena fans. Henrijs Mūrs ir mans mīļākais tēlnieks. Izcili, Arti!

Miķelis

Vēl Džordžio Morandi klusās dabas, vispār nenovērtēts mākslinieks, bet ļoti labs. Biju uz viņa darba izstādi savulaik pat aizspēries, no viņa Vecozols arī ir šo to pašpikojis. Vecozols glezno vēl savos 94, kas ir cienījams rādītājs mums visiem sliņķiem 😉
P.S. Amerikāņu vīrieši katru dienu domājot par seno Romu, diez par ko līdzīgi domā latviešu vīrieši…

Pēdējo reizi rediģēts 7 mēneši pirms - rediģētājs Miķelis
Artis Zvirgzdiņš

Paldies, Miķeli, par labajiem vārdiem, taču tie salīdinājumi un spriedumi, – varbūt vispirms būtu vērts izstādi redzēt, pirms komentēt..

Ja nu kas, ceturtdien izstāde atvērta no ~16.00 līdz 18.00, un plānoju, ka arī nākamo pirmdien, otrdien būs pa pāris stundām.

Miķelis

Tās bija tikai asociācijas un visnotaļ pozitīvas 🙂 Es arī gribētu ņemt otu rokās, manā gadījumā akvareļotu, bet visa kā cita ir tik daudz… Tā kā apskaužu Tevi. Kas attiecas uz izstādi, tad būšu klāt kad darbu skaits pietuvosies 40, – tas lai Tu Arti neslinkotu, jo talantu aprakt nav māksla. Tu jau esi tikai sākumā. Personālizstādē Tavā tiksimies. Tici man, mazliet kaut ko saprotu no glezniecības, tas man tāds ģimenisks hobijs 😉 Un tās asociācijas kas man raisās no Taviem darbiem ir ļoti pozitīvas, kas vispār modernai mākslai ir netipiski, jo Tev darbos nav ne kripatas komercijas un to… Lasīt vairāk »

Artis Zvirgzdiņš

Pēdējā iespēja apskatīt izstādi IZTĒLOTĀS TELPAS –
trešdien, 11.10 – ~16.00-19.00

6
0
Lūdzu, komentējietx