Arhitektūras ilustrācijas muzejā

Ceturtdien, 17.maijā plkst.17.00 Arhitektūras muzejā atklāj izstādi Raimonds Slaidiņš. Arhitektūras ilustrators. Izstādē redzamas arī viņa skices vairāku Rīgas problemātisku vietu attīstībai.

Šodien aiz arhitektūras ilustrācijas stāv varena datortehnika, bet agrāk tas bija «roku darbs». Protams, arhitektūras skolās visi mācās zīmēt un konstruēt perspektīvas, tomēr ne visi pilnveido savas spējas. Lielākā daļa arhitektu strādā ar plāniem, bet klients vēlas redzēt, kā ēka izskatīsies «bildē». Ir vajadzīgs arhitektūras ilustrators.

Mazi biroji savos projektos parasti tiek galā ar pašu darbiniekiem. Lielie aicina darbā cilvēkus, ko angliski sauktu par deliniator jeb renderer. Tā arī veidojas specializēti biroji un indivīdi, kas no divu dimensiju zīmējumiem rada trīsdimensiju attēlus.

Raimonds Slaidiņš par arhitektūras ilustratoru izauga, strādādams dažādās arhitektu firmās, līdz nodibināja savu uzņēmumu Architectural Illustration . Viņa klienti ir bijuši ASV valdība (pretgaisa raķešu aizsardzības būves), štatu pašvaldības (Omahas pilsētas centrs), Sauda Arābijas valdība u.c. Gadījumos, kad jānāk klajā ar lielākiem pārbūves plāniem, arhitekta pasūtītājs ir investors, kas paredz attīstīt savu īpašumu (Bahamu salu kūrorts u.c.).

Pilsētu centros mēdz būt gadījumi, kad investors vēlas kaut ko ārkārtēju, kaut ko tādu, kas neatbilst pastāvošajiem pilsētas būvnoteikumiem. Tos var mainīt tiesiskā ceļā, bet juridiskā un administratīvā procedūra ir gara un līdz ar to dārga. Pirms to uzsākt, ir vērts pamēģināt «izlūkgājienu ar kauju». Tādam nolūkam ir tapušas Slaidiņa konceptuālās skices augstceltnei Sanfrancisko un biznesa centram Sakramento.

Ar izstādi Arhitektūras ilustrators Latvijas Arhitektūras muzejā, kā arī savu gleznu izstādi galerijā Daugava Raimonds Slaidiņš (dzimis 1927.gadā Latvijā, Apē, bet kopš 60.gadiem dzīvo un strādā ASV, Sanfrancisko) atgriežas dzimtenē. Izstādē redzamas arī viņa skices vairāku Rīgas problemātisku vietu attīstībai.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx