Arhitektūras skolu plenērs 2016 pievērsīsies Ķīpsalas galam

Ostai pārceļoties tuvāk Rīgas jūras līcim bijušās rūpnieciskās teritorijas iegūst laicīgas aprises. Šai ziņā izņēmums nav arī Ķīpsala. Jaunās apbūves tepiķis pakāpeniski izplešas arvien tālāk no vēsturiskā un visai drīz sasniegs tās tālāko ziemeļu punktu. Telpiski iezīmējot šo īpašo vietu pilsētas attīstības plānā, ir pienācis laiks noskaidrot tās nozīmi kopējā pilsētas ainavā, īpaši, iebraucot Rīgā pa Daugavu. Iespējamie varianti — vietējas nozīmes akcents, pilsētas vārti vai abi vienā?

Savus risinājumus attīstības scenārijiem būs iespēja piedāvāt šī gada Latvijas Arhitektūras skolu plenēra dalībniekiem. Studentu plenērs, kā allaž, iecerēts piecu dienu garumā. Tā norises laikā topošajiem arhitektiem būs jāmaterializē idejas, apvienojot spēkus darba grupās. Piedāvātajiem risinājumiem jāizvērtē vietas potenciāls gan no pilsētbūvnieciskā, sociālā, ekoloģiskā un ainaviskā viedokļa. Svarīgi ievērtēt atpazīstamības faktoru Baltijas metropoles tēla veidošanā.

Plenērs kā allaž tiek rīkots sadarbojoties ar Latvijas Arhitektu savienību un žurnālu Latvijas Architektūra. Plenērā tiek aicināti piedalīties studenti no Rīgas Tehniskās Universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF), Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras katedras (RCK AK), Latvijas Lauksaimniecības universitātes Arhitektūras un būvniecības katedras (LLU ABK) un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultātes (RISEBA ADF).

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000