Arhitektūras izglītībai Latvijā 150

Arhitektūras izglītība Latvijā šogad svin savu 150. jubileju. 1869. gadā Rīgas Politehnikumā atvēra Arhitektūras nodaļu, un tās pirmais absolvents 1874. gadā bija Oskars Bārs. Gadu gaitā arhitektūras izglītība Latvijā ir piedzīvojusi dažādas pārmaiņas – ir mainījušies augstskolu nosaukumi, mājvietas, laikmeta prasības, tomēr visos laikos arhitektūras studijas, tāpat kā arhitekta profesija, ir bijušas pieprasītas un prestižas.

Savu 150. dzimšanas dienu Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF) šoruden iecerējusi svinēt ar pasākumu ciklu «Latvijas arhitektūras izglītībai 150». Izstādēs, grāmatās, konferencēs un saviesīgos burziņos atskatīsimies uz Latvijas arhitektūras izglītības attīstību un iezīmēsim nākotnes perspektīvas.

Lai nodrošināti vienotu visu jubilejas gada pasākumu vizuālo tēlu un sekmētu šīs nozīmīgā notikuma popularizēšanu plašākā sabiedrībā, RTU AF izsludina pasākumu cikla «Latvijas arhitektūras izglītībai 150» logo un devīzes ideju konkursu.

Logo un devīze tiks izmantoti dažādos jubilejas pasākumu informatīvajos un prezentācijas materiālos gan drukātā veidā, gan interneta vidē.

Konkursā var piedalīties ikviens interesents.

Izstrādātajai logo un devīzes idejai jābūt konkursa dalībnieka oriģināldarbam.

Viens dalībnieks var iesniegt vairākas idejas. Iespējams piedāvāt gan logo kopā ar devīzi, gan tikai logo vai tikai devīzi.

Logo idejas risinājumam jābūt Latvijas arhitektūras izglītību raksturojošam, lakoniskam, vienlaikus uzmanību piesaistošam, pielāgojamam prezentācijas materiāliem drukātā veidā un interneta vidē. Logo izveidē pieļaujami visi vizuālās mākslas līdzekļi, bet konkursam iesniedzamais rezultāts jāataino gan krāsaina attēla vai fotoattēla veidā, gan melnbaltā formātā uz A4 formāta lapas.

Devīzes frāzei jābūt īsai, kodolīgai un labskanīgai.

Idejas konkursam jāiesniedz līdz 30. aprīlim RTU AF, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā.

Konkursa piedāvājums jāievieto slēgtā aploksnē ar norādi «Latvijas arhitektūras izglītībai 150 logo un moto ideju konkursam». Autors uz aploksnes nenorāda nekādu informāciju, pēc kuras iespējams identificēt dalībnieka personību, tai skaitā, dalībnieka vārdu, uzvārdu, nosaukumu, kontaktinformāciju un citu informāciju. Aploksnē ievieto: atbilstoši konkursa prasībām noformētu logo un/vai devīzes ideju un atsevišķi slēgtā aploksnē informāciju, pēc kuras iespējams identificēt dalībnieka personību (vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju). Ja viens dalībnieks konkursam iesniedz vairākas idejas, tad tā katra jānoformē atsevišķā aploksnē.

Konkursā iesniegtās logo un devīzes idejas vērtēs žūrijas komisija: RTU AF dekāns profesors Uģis Bratuškins, dizainere Daniela Treija un RTU AF Studentu pašpārvaldes izvirzīts pārstāvis. Visas konkursam iesniegtās idejas tiks izstādītas arī RTU AF un nodotas sabiedrības balsojumam. Galīgais vērtējums sastāvēs no 50% žūrijas vērtējuma un 50% sabiedrības pārstāvju balsojuma.

Konkursa uzvarētājs saņems pārsteiguma balvu.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. maijā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx