Arhitektūras dienas Rīgā — pilna programma

Pateicoties individuālām un kolektīvām iniciatīvām, 5. un 6.oktobra Arhitektūras dienu programma pēdējās nedēļas laikā ievērojami papildināta, iegūstot pilnīgāku un intriģējošāku saturu.

Arhitektūras dienu programma un karte (pdf)

5.oktobris

Izstāde Viļņas arhitektūra 2007—2008
Atklāšana: 16.00
Adrese: Rātsnams, Rātslaukums 1
Darba laiks: no 5.—23.oktobrim ik darba dienu no plkst.8.30—17.00
Rīko: Rīgas pilsētas arhitekta birojs

Izstāde Viļņas arhitektūra 2007—2008 ir kā atelpa pēc nemitīgajām izmaiņām Lietuvas galvaspilsētas kartē un arhitektūrā. Lietuvas Arhitektu savienības izstāde, kas organizēta ar Viļņas pilsētas domes atbalstu, ļauj novērtēt izmaiņas pilsētas siluetā, iepazīties ar pēdējo divu gadu sasniegumiem un vērtībām, kā arī ar pilsētas aktuālajām problēmām.

Izstādē apkopoti projekti, kas visbūtiskāk ietekmējuši Viļņas pilsētas struktūru, siluetu, labiekārtojumu, publisko telpu un dzīves kvalitāti, kā arī projekti, kas mērķtiecīgi centušies atspoguļot ekonomiskās, sociālās un politiskās pārmaiņas Viļņā. Tās ir būves, kas atrodas nozīmīgās pilsētas vietās — vizuāli un semantiski akcenti, vietējas vai valsts nozīmes stratēģiski svarīgi objekti. Lai gan mājokļu tirgus 2007.—2008. gadā turpināja aktīvi attīstīties, mājokļu projekti izstādē nav pārstāvēti kuplā skaitā.

Toties izstādīti vairāki nozīmīgi pilsētplānošanas projekti — Viļņas pilsētas ģenerālplāns 2015.gadam, pirmais paraugkvartāls Lietuvā — Arhitektūras parks, ko raksturo kvalitatīva ilgtspējīga arhitektūra un dzīvojamā vide. Pašlaik Viļņas pilsētas dome sadarbībā ar privāto sektoru vēl turpina darbu pie šī projekta.

2007.—2008. gadā notika neparasti daudz arhitektūras un pilsētplānošanas konkursu. Visbiežāk aplūkotā tēma pilsētplānošanas konkursos bija Viļņas centra nozīmīgāko objektu vai blakusesošo teritoriju renovācija, veidojot biroju centrus un pievilcīgas publiskās ārtelpas. Cenšoties pēc iespējas objektīvāk atspoguļot izmaiņas Viļņas arhitektūrā, izstādē pārstāvētas gan negatīvās, gan pozitīvās tendences, atstājot to novērtējumu apmeklētāju ziņā.

Atvērto durvju diena arhitektu birojos

1. Arhitektu nams / Latvijas Arhitektu savienība
Laiks: 16.00—19.00
Adrese: Torņa iela 11

10.00—12.00 Peldošās pilsētas maketēšanas pirmā darbnīca kopā ar Rīgas Centra Daiļamatniecības Pamatskolas 4.klases skolēniem
Adrese: Torņa iela 11
13.00—16.00
Peldošās pilsētas maketēšanas otrā darbnīca kopā ar Rīgas Valdorfskolas skolēniem
Adrese: Raņķa dambis 3

Rīko: LAS Jauno Arhitektu apvienība / Anda Ābele, Barbara Bula, Ieva Skadiņa, Ilze Miķelsone, Indra Ķempe, Laura Belēviča, Māra Ābele, Zane Karpova, Igors Suhovilovs, Ivo Šteimanis, Miķelis Putrāms, Zigmārs Jauja, Andris Ceļmalis

Tas ir sākums JAA aktivitātēm neformālas izglītības programmas Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks izveidei, lai kopā ar skolotājiem apbūvētās vides veidošanas mākslā ieinteresētu bērnus un jauniešus, tā veicinot izpratni nākamajos pieaugušajos. Apbūvēto vidi izprotoša sabiedrība nosaka pozitīvāku tās nākotni. Tāpēc jaunieši ir pieejamākais resurss rītdien labākai telpiskās dzīves kvalitātei.

16.00—19.00
Prezentācijas un diskusijas

 • JAA — jauno arhitektu potenciālam
  Zane Karpova, Renārs Putniņš / LAS Jauno arhitektu apvienība
  JAA ir jauno arhitektu apvienība Latvijas Arhitektu savienības ietvaros, kas atbalsta jauno arhitektu klātbūtni Latvijas arhitektūras apritē un veicina jauno arhitektu potenciāla izmantošanu nākotnes arhitektūras veidošanā.
 • Piebalgas riju liktenis
  Ausma Skujiņa, Jānis Pipurs / Vecpiebalgas ainavu un kultūrvides aizsardzības biedrība
 • Biroja AB Arhitekti 15 gadi ceļā uz kontekstuālu arhitektūru
  Armands Bisenieks
  Jaunbūves, rekonstrukcijas, interjera un mēbeļu dizains, stila projekti:
  būves uz Austrumu robežas, Rīgas vēsturiskajā centrā, Vecrīgā un citur, vēstniecību telpas Berlīnē, Vašingtonā, vienģimenes mājas, jaunākie darbi.
  Vadošie arhitekti: Armands Bisenieks, Ligita Silkāne, Ilga Alsiņa, Ludmila Potapova, Mārtiņš Pundurs.
 • Arhitektūras restaurācija teorijā un praksē
  Arturs Lapiņš / LAS Restaurācijas sekcija
 • liela PILSĒTA ≥ maza VALSTS / Pilsētas diskurss. Kultūras prakse
  Oskars Redbergs, Artis Zvirgzdiņš, Zanda Redberga / Fonds starpdisciplinārai sadarbībai mT15
 • Urbānā harmonija. Vai Rīga to sasniegusi?
  Diskusijas vadītājs — Andis Cinis

 

2. Rīgas pilsētas arhitekta birojs
Adrese: Dzirnavu iela 60/2—21
(Rīgas pilsētas arhitekta Reinholda Šmēlinga (1879-1915) dzīvoklis)
Iespēja saņemt RPAB izdevumus un videofilmas, kā arī iepazīties ar pilsētas attīstības vīzijām maketos
Ieejas galerijas atklāšana: 20.00

3. Zaigas Gailes birojs
Adrese: Marijas iela 13 k.4
Sarunas par koka arhitektūru

4. Sarma & Norde
Adrese: Grēcinieku iela 11a-5
Izstāde un saruna Trīs galvaspilsētas

Varētu pieņemt, ka viena no brīvāka laika pazīmēm ir spēja paskatīties nevis tālāk, bet tuvāk, precīzāk, tepat — blakus. Tallinai un Viļņai attīstības iespējas un apstākļi ir bijuši līdzīgi kā Rīgai, taču katra tomēr izvēlējusies savu ceļu. Šis ir labs brīdis pārliecināties, vai Tallinas izrāviens arhitektūras kontekstā nav tikai mīts, Viļņas lēnīgums tikai šķietamība, bet Rīgas neskartais siluets nav pārāk maz novērtēts?

5. NRJA
Adrese: Miesnieku iela 12
Lidojošās pilsētas mēroga modeļa veidošana — pasākums jauniešiem no vecumā no 5 līdz 15 gadiem (iepriekšēja pieteikšanās: nrja@nrja.lv)

6. AG birojs
Adrese: Jauniela 21

7. KUBS
Adrese: Stabu iela 46/48—3

8. RIGERS
Adrese: Skolas iela 21—203/2

9. AB3D
Adrese: Peitavas iela 10/12—1

10. Nams 3
Adrese: Avotu iela 35 / Kafejnīca Trīs vīri laivā
Jaunas līnijas urbānajā struktūrā un pilsētas tēlā

11. Jaunromāns un Ābele
Adrese: Lāčplēša iela 30 / 2.stāvs

12. ARHIS
Adrese: Skārņu iela 4

13. DEPO projekts
Adrese: Rūpniecības iela 32b

14. NAMS
Adrese: Palasta iela 7
Rīgas aglomerācija. Lidostas savienojums. Digitālais muzejs
Studio Perspective, Jānis Garančs, RDS Arhitekti, Nams

15. Legzdiņš un partneri
Adrese: Torņa iela 15

16. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija / Latvijas Arhitektūras muzejs
Adrese: Mazā Pils iela 19
Izstāde Observeur du Design — Francijas zaļais dizains atvērta līdz plkst.18.00.

17. I. Projekts
Adrese: Ceriņu iela 4, Ogre

 

6.oktobris

Šveices, Lietuvas un Latvijas arhitektu tikšanās
Vieta: Arhitektu nams
Adrese: Torņa iela 11
Rīko: Latvijas Arhitektu savienība un Rīgas pilsētas arhitekta birojs
Sākums: 14.30

Šveices Inženieru un arhitektu savienības pārstāvji: arhitektūras sekcijas viceprezidents Daniels Gerberuns (Daniel Gerberun), Klaudija Švalfenberga (Claudia Schwalfenberg) un Štefans Kamencinds tiksies ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem, lai dalītos pieredzē un pārrunās turpmākās sadarbības iespējas. Gandarījumu par Latvijas kolēģu izrādīto ieinteresētību un uzaicinājumu apmeklēt Rīgu jau paudis Šveices Inženieru un arhitektu savienības viceprezidents Daniels Kundigs (Daniel Kündig), atzīstot, ka «pārrobežu sadarbība dažādu ar arhitektūru saistītu institūciju starpā ir īpaši svarīga šodien, globalizētā tirgus apstākļos. Tikai kopīgiem spēkiem, uzklausot un atbalstot viens otru, mēs spēsim radīt augstas raudzes arhitektūru.»

Šveices arhitekta Štefana Kamencinda lekcija Emocionālā arhitektūra
Vieta: Rīgas mākslas telpa
Ieejas adrese: Kungu iela 3
Rīko: Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētlpānošanas fakultāte, Šveices Inženieru un arhitektu savienība, Šveices Konfederācijas vēstniecība un Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Colliers International, Rīgas kultūras aģentūru un Rīgas mākslas telpu
Sākums: 16.00
Lekcija notiks angļu valodā, dalība tajā — bez maksas.

Štefans Kamencinds ir dzimis 1963.gadā Cīrihē. Ieguvis arhitekta diplomu Vintertūras politehniskajā augstskolā (Winterthur Polytechnic) Šveicē un ar izcilību beidzis studijas Ziemeļlondonas universitātē (University of North London), strādājis Grimshaw&Partners birojā Londonā un Renco Piano birojā Parīzē. 1995.gadā nodibinājis arhitektu biroju Camenzind Gräfenstein, kas 2004.gadā tiek pārstrukturēts un iegūst nosaukumu Camenzind Evolution.

Camenzind Evolution rokrakstu raksturo izdoma, izcili inženiertehniskie risinājumi, inovatīva pieeja, izjusta emocionalitāte un Šveices kvalitāte. Š.Kamencinds uzskata, ka pasūtītāja līdzdalība projekta tapšanā ir viens no būtiskākajiem veiksmes faktoriem, jo funkcionalitāte un dizains bez individuāli ietonētiem vaibstiem un sajūtu gammas neuzrunā. Viņaprāt, arhitektūrā vienlīdz svarīga loma ir gan cilvēka fiziskajam komfortam, gan emocionālajai labsajūtai. Videi, kurā dzīvojam un strādājam, jāsniedz mums iedvesma, prieks, drošība, labsajūta, tai jāsasilda mūsu sirdis un prāti.

Svarīgākie Camenzind Evolution realizētie projekti: Google EMEA Inženieru centrs Cīrihē (2008), biroju ēka Cīrihē Cocoon (2007), biroju un dzīvojamā ēka Cīrihē Seewurfel (2005), uzņēmuma Siemens restorāns Cīrihē (2005), Tyre Shop/Art Exchange (Cīrihe, 2003), Loft Apartments Sempacher (Cīrihe, 2002), sporta centrs Buchholz (Ustere, 1998). Šobrīd Kamencinds strādā pie vairākiem projektiem ne tikai Šveicē, bet arī Maskavā un Dublinā. Par saviem darbiem Kamencinds ir saņēmis virkni \Sveices un starptautisku godalgu.

Rīgas mākslas telpas īpašais piedāvājums
Izstādes Laika gars un vietas atmosfēra un Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti
6.oktobrī var apskatīt divām personām pērkot vienu biļeti — par vienu latu
Darba laiks: 12.00—19.30

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
8 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
tvnets

Ļoti intriģējoši!

mare

labi, ka Rīgas mākslas telpā pagarināta arhitektūras izstāde!

we

varbūt arī kādreiz varētu uzrīkot kādu viienu kompleksu pasākumu nevis izkaisītu pa visu pilsētu ! pat grūti iedomaties kas būtu pret šādu vienu divu dienu pasākumu….

ja nu vienigi n-tie darbinieki kas sez katraa no norises vietām !

jurka

pasen & nesen…

http://www2.a4dclan.org/

tvnets

Ļoti intriģējoši!

mare

labi, ka Rīgas mākslas telpā pagarināta arhitektūras izstāde!

we

varbūt arī kādreiz varētu uzrīkot kādu viienu kompleksu pasākumu nevis izkaisītu pa visu pilsētu ! pat grūti iedomaties kas būtu pret šādu vienu divu dienu pasākumu….

ja nu vienigi n-tie darbinieki kas sez katraa no norises vietām !

jurka

pasen & nesen…

http://www.a4dclan.org/

8
0
Lūdzu, komentējietx