Aicina atbrīvot no apcietinājuma Pēteri Stranci

Vairāk nekā 350 cilvēku, tai skaitā — pāri simtam Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta darbinieku, vairāki desmiti sabiedrībā pazīstamu arhitektu un inteliģences pārstāvju, kā arī draugi un kolēģi parakstījuši aicinājumu mainīt bijušajam RDPAD direktoram Pēterim Strancim piemēroto drošības līdzekli. Vēstuli ar atbalstu Strancim uzrakstījusi Latvijas Arhitektu savienības valde, tādas saņemtas arī no Krievijas un Tatarstānas profesionālajām organizācijām.

Vēl 3.aprīlī laikraksta Diena žurnāliste Līga Rozentāle, rakstot par Pieklājīgo izpildītāju Pēteri Stranci, brīnījās par to, ka «tāda satraukuma un gatavības aizstāvēt vienu no «savējiem», kā tas bija pirms pāris gadiem, kad kukuļošanas skandālā bija iesaistīts arhitekts Jānis Lejnieks, arhitektu vidū nav. Gluži otrādi — šķiet, ka notikušais nav pārsteigums.» Šodien ziņu portāla Delfi lasītāji ierasti aktīvi komentē publikāciju Vairāk nekā 350 cilvēki aicina atbrīvot Stranci no apcietinājuma.


Aicinājumā, kuru parakstījuši daudzi sabiedrībā pazīstami ārsti, juristi, inženieri, mākslinieki un uzņēmēji, RTU, LU, LLU mācībspēki un korporācijas Fraternitas Livonica biedri, bijušie skolas un studiju biedri, draugi un paziņas, kā arī vairāk nekā 20 Latvijā zināmu arhitektu un vairāk nekā 150 RDPAD darbinieku, — norādīts, ka nav zināms neviens tāds apstāklis, kas dotu pamatu uzskatīt, ka Strancis jebkādā veidā varētu ietekmēt vai kavēt izmeklēšanas gaitu, vai arī no tās izvairītos, atrodoties brīvībā.


Mācītājs Juris Rubenis, neiroķirurgs Indars Lūkins un uzņēmējs Andris Kreislers parakstījuši galvojumu par Stranča drošības līdzekļa maiņu, kurā apliecina savu gatavību atbildēt par sekām likuma priekšā, kuras rastos, ja Strancis jebkādā veidā pārkāptu mainītā drošības līdzekļa nosacījumus. Rubenis saka, ka, pazīstot Pēteri Stranci, šādas saistības uzņemas ar drošu pārliecību: «Lai izmeklētāji risina šo lietu, bet nedomāju, ka Strancis ir bīstams noziedznieks, kurš jātur Centrālcietumā.»


Aicinājuma parakstītāji Stranci raksturojuši «kā augsta līmeņa profesionāli arhitektūras un pilsētplānošanas jomā, gan arī kā godprātīgu, radošu un inteliģentu personību ar augstu atbildības sajūtu.» Izlēmīgā un pietiekami pieredzējušā Stranča pilsētbūvniecisko domāšanas ievirzi atzinīgi novērtējis arī Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe, Dienai atzīstot, ka jaunā kolēģa profesionāli veiksmīgākais posms tomēr bijis, esot pilsētplānošanas nodaļas vadītājam. Ar kompromisa mākslu apveltītu, kas pilsētplānošanā ir ļoti svarīga, Stranci atceras Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis.


Diena noskaidrojusi, ka «arhitektu vidē Strancis un viņa viedoklis pilsētplānošanas jautājumos diezgan augstu vērtēts ne tikai tādēļ, ka viņā rit arhitektu dinastijas asinis, un viņa krustmāte ir pieredzējusī arhitekte Ruta Krūskopa. Ģimenes saistība ar arhitektūru, kas sākotnēji tika minēta kā viena no Stranča priekšrocībām, gan pēdējā laikā pavērsusies pret viņu pašu.» Pirms darba RDPAD Strancis strādāja savas krustmātes izveidotajā firmā Graf X, un vēl pērnā gada sākumā Strancim tajā piederēja 20% daļu. «Lai arī, stājoties jaunajā amatā, Strancis savas kapitāldaļas pārdeva, viņa saistība ar firmu tomēr raisījusi šaubas par dažu konkursu godīgumu. Viens no pēdējiem un lielākajiem — Latgales priekšpilsētas multifunkcionālā centra metu konkurss, kur Strancis bija žūrijā un kurā Graf X uzvarēja. Strancis gan vēlāk apgalvoja, ka no dalības žūrijā atteicies.»


Par savu bērnības draugu un arhitektūras studiju kursa biedru Diena bija aicinājusi izteikties arhitektus Vilni Šlaru un Ģirtu Kilēvicu, kurus notikumi ar Pēteri bija šokējoši pārsteiguši. «Viņš ir pārāk augstu ticis, ierauts politiskās spēlītēs. Dzīve viņam sabojāta pamatīgi, bet ticu, ka nebūs nekādu pierādījumu un nosodoša sprieduma. Skatoties uz veidu, kā viņš dzīvo, neliekas, ka viņš kaut ko tādu darītu,» domā Vilnis. Ģirts pievienojies tiem, kas uzsvēruši Pētera lielās organizatora spējas.


Sabiedrības par atklātību Delna pārstāvei Aigai Grišānei Stranča aizturēšana nav bijis nekāds pārsteigums, jo nekādu labu ilūziju par šo departamentu neesot. Viņai ar Stranci diezgan bieži bijušas profesionāla rakstura domstarpības — par detaļplānojumu izstrādi, gan iekšpagalmu apbūvi, gan ostas teritorijas attīstības plānu un citiem jautājumiem. Tomēr Stranča darba stilu, salīdzinot ar citiem, Grišāne nosauc par «pieejams un pieklājīgs».


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Stranci aizturēja 27.martā aizdomās, ka viņš, iespējams, izdarījis vairākus ar kukuļošanu saistītus likumpārkāpumus. Ja Stranci atbilstoši Krimināllikuma 320.panta 3.daļas 15.pantam atzīs par vainīgu, tad likums paredz brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu.


Rīgas mērs Jānis Birks Stranci ir atstādinājis no amata. Pašlaik RDPAD direktora pienākumus pilda viņa vietnieks Gvido Princis.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
67 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Rihards Rozite

Kur bija info par šo aicinājumu, esmu palaidis garām.

Noteikti pievienojos.

Juhanson The Great

negrasos jaukties citas biedrības iekšējās lietās, bet tomēr interesanti, vai LAS biedri ir pilnvarojuši Ņikiforovu un savu valdi parakstīt šādu vēstuli viņu vārdā.

Bet citādi – droši vien jau , ka pareizi – postpadomju stila organizācija rīko arī postpadomju stila akcijas – rakstot kolektīvās inteleģences vēstules un savu cunftes biedru aizstāvot.

apf

dārgie atbalstītāji! ir aizkustinoši redzēt jūsu rūpes par jauko, profesionālo un visādi citādi godīgo pilsoni, kurš nejauši iekļuvis kukuļošanas skandālā un tādēļ apcietināts. Te tikai daži precizējumi, lai arī jums pašiem būtu skaidrs, par ko parakstaties. 0. Jūs nenoliedzat sava protežē vainu, tikai esat pret viņa turēšanu apcietinājumā. Jo tas viņam un jums sagādā nepatīkamus brīžus. 1. Kukuļošanā apsūdzēto pēdējos gados ir pietiekoši, vai jūsu paraksti domāti arī visu pārējo aizstāvībai? Jeb šis viens ir īpašais, savējais un izcili sāpīgais gadījums? Šī persona ir vērtīgāka un saudzējamāka, jūsuprāt? Jo savējā? Tātad jau pirmstiesas izmeklēšanas attieksmei pret aizdomās turamajiem ir jābūt… Lasīt vairāk »

WAT

0. Par vainu lai konkrētās institūcijas cīnās, ar gala lēmumu-tiesu, kaut vai līdz Briselei. Viņam ļoti iespējams sagādā nepatīkamus brīžus, man ne ļoti, tik cik morālais jautājums iz kristietības retorikas, "lai met akmeni tas, kas bez vainas (vainas var būt daudz un dažādu, dažreiz pat iespējams nenojaušam par to klātbūtni savā dzīvē, jo liekas čikeniekā ,norma)" 1. Vismaz man tas ir konkrēts un viens gadījums, un tā ir MANa PERSONISKā attieksme pret Pēteri, iespējams SUBJEKTĪVA, bet es atšķirībā no Jums to paužu atklāti un par savu rīcību atbildu. 2. Tiesai ir jābūt VIENĀDAI pret katru, it sevišķi lēmumos, bet INDIVĪDS… Lasīt vairāk »

tālavas taurētājs

nu tad nevar saprast – atbalsti tu vai neatbalsti?

kaut kā nekomentē par savu attieksmi par Pētera saistību ar Krūskopas kundzes darbību? vai tev vairs neliekas ka visi radnieciskie pasākumi ir aizdomīgi un tumšu darījumu pilni? vai arī tu izvēlies uzklupt tikai tiem, kas tev personīgi nepatīk un citus atstaj mierā? kaut ka nav novērojama konsekventa attieksme un sāk izskatīties pēc personīga labuma meklēšanas.

helena

Paldies, Wat!

knifs

ar tiem akmeņiem tā uzmanīgāk, viņš tomēr amatpersona, bet vispār interesanti sanāk: viens likums, viena taisnība, bet … tikai … tikai morāles vairākas.

googoo

a kāpē neparaxtijies par štrama drošības līdzekli? neforšāks cilvēks? vai vienk. viņa virzienā jau akmeni aizmeti? nothing personal. just provokācija 🙂

tālavas tautētājs

šādās situācijās to sauc par pielaizīšanos, izpatikšanu. ļoti subjektīva rīcība – ja ir ģimeniska padarīšana un vienu atbalsta un otru noliek? ne?

a kur kāda revolūcija? laikam ko būšu palaidis garām.

kaimiņš ješka

Putniņ, tu tak atkal esi zāli pārpīpējies!!!

Halūcinācijas!!!

zane karpova

Izskatās Putniņ, ka tu savu kažociņu esi apmetis uz otru pusi vai? Sanāk, ka esi liekulīgs melis. Ja ar to "revolūciju" un tās organizēšanu tu domā pasēdēšanu Doma laukuma picērijā 2004. gada vasarā ar tevi, Zvirgzdiņa kungu un Šteimaņa kungu un tērzēšanu par to, ka būtu nepieciešama jauna rīcībspējīga jauniešu arhitektu organizācija, tad man jādomā, ka tev ir tieksme lietas stipri pārspīlēt. Pats tu savus kulaciņus vicināji un biji gatavs rīcībai, vismaz vārdiski. Vai tas tik tāds teātris bija, jo nekādu nosodījumu no tavas puses nemanīja? Tāds bija tā laika noskaņojums un domas. Bet nu "revolūcija" nav notikusi, jaunas organizācijas… Lasīt vairāk »

ezītis miglā

PSIHS!

TATĀRS

ar pamanāmo profesionālo darbību KRIEVIJĀ Krievijā atzītā Latvijas arhitekte Ruta Krūskopa >> [ved pie] >> KRIEVIJAS un Baltijas informācijas centra vs. Baltijas Arhitektūras centra spīkeres Aivijas Bārdas >> [ved pie] >> Jūrmalas — pilsētas uz viļņa — sadraudzības pilsētas Kazaņas vai TATARSTĀNAS vs. Tatārijas galvaspilsēta]

i love this game!

Evelīna Ozola

varens detektīva darbs. kopš kura laika palīdzēt saviem draugiem un radiniekiem skaitās nepareizi?

Medžik Jēkabson

Tas joks par Tatarstānas arhitektu savienības atbalstu korupcijai Latvijā – laikam gan diezgan gaumīgs izdevies.

Lai vēl krāsņāk izklausītos, varēja rakstīt, ka korupcijā nepatiesi apsūdzētos Latvijas ierēdņus aizstāv ne vien Latvijas, Krievijas un Tatarstānas, bet arī Sicīlijas Arhitektu savienība.

Tomēr saprotu jau ar, ka šitā raustīt un roku dzelžos vadāt var tik ar mazos knariņus – tāds kā Lejnieku, Stranci vai Štramu. Amerikam, vai, nedod dies, Krastiņam pagaidām neviens jau klāt neķersies vis – pārāk nopietni viņiem tie maizes tēvi.

pArt

Mani tomēr pārsteidza 350 domāt spējīgu cilvēku pakļaušanās vienai manipulatīvai vēstules redakcijai, tas diemžēl raksturo sabiedrības morālo puvuma pakāpi. Un arī Rubeņa text ir tizla taisnošanās, nevis skaidri motivēts solis. Var lūgt visdažādākos veidos mīkstināt drošības līdzekļus vai citādi apžēlot, taču nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt faktus, ka mēs strauji attīstāmies manipulējamas koruptīvas valsts virzienā, taču negatīvu attieksmi pret RD un citās iestādēs valdošo protekcionismu 350 gaišās galvas nepasaka. Vajag apjēgt, ka koruptīvos darījumus neveic briesmoņi necilvēku izskatā, tas notiek laipni smaidot, ar pazīstamu pilsoņu līdzdalību, kuriem vērtību sistēmā merkantīlisms sit augstu vilni. Domāju, ka LAS iegūtu sabiedrības cieņu, ja vienlaikus,… Lasīt vairāk »

Čukču apgabala arhitektu savienība

Arī mēs atbalstām taisnīgo prasību atbrīvot un atjaunot pelnītajā amatā godājamo un inteleģento kolēģi Pēteri Stranci. Tām 350 balsīm droši variet pieskaitīt arī 4 mūsējās. Zaļo gaismu Rīgas attīstībai.

...

Situācija ka lietussargu revolūcijā- kāda dīvaini motivēta cilveku grupa saka, ka kukuļnesējs jālaiž āŗā- labs cilvēks taču. Rodas sajūta, ka "inteliģents" tāds nosaukums apmaksātiem demonstrantiem. Saprotu ģimeni, draugus, bet pārējos 200( ja no 350 atskaita RDPAD 150 rakstītājus?). Un ja rRDPAD tik kuplā pulkā parakstījuši, tad jau laikam tiešām KNAB ķēries šiem kārtīgi klāt. Un a4d portāla diskusijas likas tādas nedaudz smieklīgas- lai piesakās tie kas neko nav dzirdējuši par koruptīvām darbībām RDPAD, kuš, kuš, droši vien jau tās tikai tādas tukšas runas.

žoržs

It kā jau ir interesanti – notiesās to vai citu amatpersonu vai nē. Tomēr tā plašāk skatoties – tam, kas notiksies ar šiem, kā sacīt, bandiniekiem, lielas nozīmes vairs nav, ja viņu izstrādātais Rīgas attīstības plāns ir spēkā līdz pat 2018.gadam. Ir jau gan atsevišķi centieni to apstrīdēt – Satversmes tiesā apstrīdēts brīvostas plānojums, tad vēl tā lieta ar applūstošajām teritorijām. Tomēr kopumā – neviens vēl skaļi un ietekmīgi nesaka, ka attīstības plāns, ko izstrādājuši korupcijā apsūdzētie pats par sevi jau ir apšaubāms. Kā zināms, stipri dīvainais un diskutablais Kreisā krasta attīstība projekts, kas izstrādāts Dripes vadībā, viņa paša vārdiem… Lasīt vairāk »

teofils

Patiess prieks, kā uzrodas saturīgie komentāri banālam notikumam.. Jo tieši par attīstības plānu milzīgu ļaunumu un netaisnību tagad aizlūdz jaunizveidota draudze (350) .

variants

A ja neņēma?! Ja dabūja no ceļa tieši tāpēc, kā neņēma, bija neērts? Izvartīja dubļos – ej tagad mazgājies, kāmēr mazgāsies – mēs mierīgi tālāk pastrādāsim. Citādi jauc te mums gaisu… A ja tā?

zeks

Tad jau butu no LAS rindam jaizsledz ar tie, kuri ir jau sanemusi notiesajumu…..un citi, kuri turpina manipulet..

Jap.

Jāsaprot arī tas, ka eksistē arī otra frontes puse, kurai bieži vien ir pārbraucis korupcijas tanks pāri, kura cerot uz godīgu cīņu rezultātā ir palikusi bez nekā un tā tas bijis no laika gala. Paralēli tam, ka tiek sludināti demokātijas principi, arvien nākas dzirdēt par formāliem, klusiem konkursiem, handicapiem, par saskaņotiem bezcerīgiem projektiem, ko vienkāršiem mirstīgajiem nekādi nav izdevies dabūt gatavu.

Cilvēcīgi šo konkrēto cilvēku gribas atbalstīt.

Bet jāatceras, cik daudz negācijas korupcija rada kā tāda, cik daudz liekas enerģijas dēļ tās daudziem ir aizplūdis un dēļ kā?

nežēlotājs

beidzot kads runā arī par šo korupcijas pusi. Kurš nezin par Būvvaldes ieteiktajiem birojiem, un investoru jautājumu- vai Jums labas attiecības ar ….? Varbūt beidzot vismaz kāda daļa no darbiem virzīsies nesashēmoto ceļu.

skeptikjis

Piekrītu kolēģiem, ka nez vai kādam ir ilūzijas par būvvaldes ”kristālskaidro” sistēmu. Tāpēc arī maz ticams, ka sistēmas vadība būtu nevainīga – vecais stāsts par zivs pūšanu no galvas ….

Pēdējā laikā, kopš Strancis pie Būvvaldes stūres, nebija nācies dzirdēt īpašos makšķernieku stāstus par ”smērētu lietu bīdīšanu”, bet Štrama laikā gan tādi bija. Stāsti bija par milzu summām un risinājumiem, kur bērnam bija skaidrs, ka pilsētai tas ir pamatīgi neizdevīgi, un tiek apmierinātas privāto būvētāju vēlmes…

Jautājums – vai iespējams, ka tolaik Strancis kā vietnieks neko neredzēja, nesaprata, un nepielījās ?

Reste

Lai sēd. Kas pelnīts tas jāsaņem. Neba nu drauģeļi tagad spriedīs kam būt un kam nebūt. Abidna jau ka darbi daudziem iestrēguši.

Lion

Liels ļaunums no korupcijas ir vel tāds, ka būtisku naudas summu būvprojekta vadītājs ir spiestst noņemt arī no tiem, kas strada pie projekta un tādā veidā neļauj specialistiem veltīt nepieciešamo laiku projekta kvalitatīvaj izstrādāšanaj, pieaicināt vajadzīgo izpildītāju skaitu…

students

Baigi labi …….. tikko kā inteliģents……. ta nedrīkst atrasties cietumā !?

Rīgas domē arī daudz inteliģenti , bet vai tas nozīmē ka viņi ir lojāli pret sabiedrību kopumā un kukuļus neņem …. pasarg Dievs !!!

Rihards Rozite

Kur bija info par šo aicinājumu, esmu palaidis garām.

Noteikti pievienojos.

Juhanson The Great

negrasos jaukties citas biedrības iekšējās lietās, bet tomēr interesanti, vai LAS biedri ir pilnvarojuši Ņikiforovu un savu valdi parakstīt šādu vēstuli viņu vārdā.

Bet citādi – droši vien jau , ka pareizi – postpadomju stila organizācija rīko arī postpadomju stila akcijas – rakstot kolektīvās inteleģences vēstules un savu cunftes biedru aizstāvot.

apf

dārgie atbalstītāji! ir aizkustinoši redzēt jūsu rūpes par jauko, profesionālo un visādi citādi godīgo pilsoni, kurš nejauši iekļuvis kukuļošanas skandālā un tādēļ apcietināts. Te tikai daži precizējumi, lai arī jums pašiem būtu skaidrs, par ko parakstaties. 0. Jūs nenoliedzat sava protežē vainu, tikai esat pret viņa turēšanu apcietinājumā. Jo tas viņam un jums sagādā nepatīkamus brīžus. 1. Kukuļošanā apsūdzēto pēdējos gados ir pietiekoši, vai jūsu paraksti domāti arī visu pārējo aizstāvībai? Jeb šis viens ir īpašais, savējais un izcili sāpīgais gadījums? Šī persona ir vērtīgāka un saudzējamāka, jūsuprāt? Jo savējā? Tātad jau pirmstiesas izmeklēšanas attieksmei pret aizdomās turamajiem ir jābūt… Lasīt vairāk »

WAT

0. Par vainu lai konkrētās institūcijas cīnās, ar gala lēmumu-tiesu, kaut vai līdz Briselei. Viņam ļoti iespējams sagādā nepatīkamus brīžus, man ne ļoti, tik cik morālais jautājums iz kristietības retorikas, "lai met akmeni tas, kas bez vainas (vainas var būt daudz un dažādu, dažreiz pat iespējams nenojaušam par to klātbūtni savā dzīvē, jo liekas čikeniekā ,norma)" 1. Vismaz man tas ir konkrēts un viens gadījums, un tā ir MANa PERSONISKā attieksme pret Pēteri, iespējams SUBJEKTĪVA, bet es atšķirībā no Jums to paužu atklāti un par savu rīcību atbildu. 2. Tiesai ir jābūt VIENĀDAI pret katru, it sevišķi lēmumos, bet INDIVĪDS… Lasīt vairāk »

tālavas taurētājs

nu tad nevar saprast – atbalsti tu vai neatbalsti?

kaut kā nekomentē par savu attieksmi par Pētera saistību ar Krūskopas kundzes darbību? vai tev vairs neliekas ka visi radnieciskie pasākumi ir aizdomīgi un tumšu darījumu pilni? vai arī tu izvēlies uzklupt tikai tiem, kas tev personīgi nepatīk un citus atstaj mierā? kaut ka nav novērojama konsekventa attieksme un sāk izskatīties pēc personīga labuma meklēšanas.

WAT

Ne tik strauji, LV tomēr ir viens mazs un diezgan sasmacis dīķis, tā ka uz radiem vai draugiem , kā bankā uzrausimies aŗi kristāltīros ūdeņos. Es jau savu nostāju par nosodīšanu paudu " lai met akmeni ,kas bez grēka". Tas jau ir uz Rutas un Pētera sirdsapziņas, kādas ir jamējo štelles, ne man tiesāt. Ja Tu domā Zanes pasākumu, ko es aktīvi bombardēju, tad varu pamatot dažādo attieksmi, Pēteris vienmēr ir bijis vidusceļa meklētājs, samierniecisks cilvēks (par kuluāru tekstiem neņemos runāt, tā jau ir tiesas kompetence), savukārt Zane iestājās par revolucionāru rīcību un pat uzsāka tās organizēšanu I.Šteimanis ir mans… Lasīt vairāk »

tālavas tautētājs

šādās situācijās to sauc par pielaizīšanos, izpatikšanu. ļoti subjektīva rīcība – ja ir ģimeniska padarīšana un vienu atbalsta un otru noliek? ne?

a kur kāda revolūcija? laikam ko būšu palaidis garām.

kaimiņš ješka

Putniņ, tu tak atkal esi zāli pārpīpējies!!!

Halūcinācijas!!!

zane karpova

Izskatās Putniņ, ka tu savu kažociņu esi apmetis uz otru pusi vai? Sanāk, ka esi liekulīgs melis. Ja ar to "revolūciju" un tās organizēšanu tu domā pasēdēšanu Doma laukuma picērijā 2004. gada vasarā ar tevi, Zvirgzdiņa kungu un Šteimaņa kungu un tērzēšanu par to, ka būtu nepieciešama jauna rīcībspējīga jauniešu arhitektu organizācija, tad man jādomā, ka tev ir tieksme lietas stipri pārspīlēt. Pats tu savus kulaciņus vicināji un biji gatavs rīcībai, vismaz vārdiski. Vai tas tik tāds teātris bija, jo nekādu nosodījumu no tavas puses nemanīja? Tāds bija tā laika noskaņojums un domas. Bet nu "revolūcija" nav notikusi, jaunas organizācijas… Lasīt vairāk »

WAT

Dārgā Zane, kurus kažokus Tu esi domājusi? Būtība stāsts nav par mani un Tevi, bet par Pēteri, nevajadzētu iegrimt detalizētā diskusijā un būtu jēga to risināt pa e-pastu, ne šādi publiski. Tieši to arī biju domājis, tas fakts. Organizētāja vai tad nebiji Tu? Respektīvi, persona ar viedokli un vīziju par tīru LV arh. vidi. Man ļoti patīk kalambūri ( vājība uz spēlītēm). Tamdēļ arī vilku Tevi uz zoba tālajā 2006., tur gan mana vaina ka atļāvos šādu vājību. Atbalstu Tavai rīcībai nekādi nevarēju izteikt, jo komentāros, jau paspēju (WAT) paust atbalstu alterego(nūģim), vienīgais ko varēju paust aci pret aci Tev-neitralitāti,… Lasīt vairāk »

ezītis miglā

PSIHS!

helena

Paldies, Wat!

knifs

ar tiem akmeņiem tā uzmanīgāk, viņš tomēr amatpersona, bet vispār interesanti sanāk: viens likums, viena taisnība, bet … tikai … tikai morāles vairākas.

googoo

a kāpē neparaxtijies par štrama drošības līdzekli? neforšāks cilvēks? vai vienk. viņa virzienā jau akmeni aizmeti? nothing personal. just provokācija 🙂

WAT

Nu nav man Štrama k-gs ne pazīstams, ne kā, lai rastos kāds savādāks viedoklis par mēdijos pausto. Ar akmeņu mešanu arī viņa virzienā atturējos.

TATĀRS

ar pamanāmo profesionālo darbību KRIEVIJĀ Krievijā atzītā Latvijas arhitekte Ruta Krūskopa >> [ved pie] >> KRIEVIJAS un Baltijas informācijas centra vs. Baltijas Arhitektūras centra spīkeres Aivijas Bārdas >> [ved pie] >> Jūrmalas — pilsētas uz viļņa — sadraudzības pilsētas Kazaņas vai TATARSTĀNAS vs. Tatārijas galvaspilsēta]

i love this game!

Evelīna Ozola

varens detektīva darbs. kopš kura laika palīdzēt saviem draugiem un radiniekiem skaitās nepareizi?

TATĀRS

ŠTRA >> STRA >> ANCIS >> INCIS

Gvido, bēdz!

Medžik Jēkabson

Tas joks par Tatarstānas arhitektu savienības atbalstu korupcijai Latvijā – laikam gan diezgan gaumīgs izdevies.

Lai vēl krāsņāk izklausītos, varēja rakstīt, ka korupcijā nepatiesi apsūdzētos Latvijas ierēdņus aizstāv ne vien Latvijas, Krievijas un Tatarstānas, bet arī Sicīlijas Arhitektu savienība.

Tomēr saprotu jau ar, ka šitā raustīt un roku dzelžos vadāt var tik ar mazos knariņus – tāds kā Lejnieku, Stranci vai Štramu. Amerikam, vai, nedod dies, Krastiņam pagaidām neviens jau klāt neķersies vis – pārāk nopietni viņiem tie maizes tēvi.

pArt

Mani tomēr pārsteidza 350 domāt spējīgu cilvēku pakļaušanās vienai manipulatīvai vēstules redakcijai, tas diemžēl raksturo sabiedrības morālo puvuma pakāpi. Un arī Rubeņa text ir tizla taisnošanās, nevis skaidri motivēts solis. Var lūgt visdažādākos veidos mīkstināt drošības līdzekļus vai citādi apžēlot, taču nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt faktus, ka mēs strauji attīstāmies manipulējamas koruptīvas valsts virzienā, taču negatīvu attieksmi pret RD un citās iestādēs valdošo protekcionismu 350 gaišās galvas nepasaka. Vajag apjēgt, ka koruptīvos darījumus neveic briesmoņi necilvēku izskatā, tas notiek laipni smaidot, ar pazīstamu pilsoņu līdzdalību, kuriem vērtību sistēmā merkantīlisms sit augstu vilni. Domāju, ka LAS iegūtu sabiedrības cieņu, ja vienlaikus,… Lasīt vairāk »

Čukču apgabala arhitektu savienība

Arī mēs atbalstām taisnīgo prasību atbrīvot un atjaunot pelnītajā amatā godājamo un inteleģento kolēģi Pēteri Stranci. Tām 350 balsīm droši variet pieskaitīt arī 4 mūsējās. Zaļo gaismu Rīgas attīstībai.

...

Situācija ka lietussargu revolūcijā- kāda dīvaini motivēta cilveku grupa saka, ka kukuļnesējs jālaiž āŗā- labs cilvēks taču. Rodas sajūta, ka "inteliģents" tāds nosaukums apmaksātiem demonstrantiem. Saprotu ģimeni, draugus, bet pārējos 200( ja no 350 atskaita RDPAD 150 rakstītājus?). Un ja rRDPAD tik kuplā pulkā parakstījuši, tad jau laikam tiešām KNAB ķēries šiem kārtīgi klāt. Un a4d portāla diskusijas likas tādas nedaudz smieklīgas- lai piesakās tie kas neko nav dzirdējuši par koruptīvām darbībām RDPAD, kuš, kuš, droši vien jau tās tikai tādas tukšas runas.

žoržs

It kā jau ir interesanti – notiesās to vai citu amatpersonu vai nē. Tomēr tā plašāk skatoties – tam, kas notiksies ar šiem, kā sacīt, bandiniekiem, lielas nozīmes vairs nav, ja viņu izstrādātais Rīgas attīstības plāns ir spēkā līdz pat 2018.gadam. Ir jau gan atsevišķi centieni to apstrīdēt – Satversmes tiesā apstrīdēts brīvostas plānojums, tad vēl tā lieta ar applūstošajām teritorijām. Tomēr kopumā – neviens vēl skaļi un ietekmīgi nesaka, ka attīstības plāns, ko izstrādājuši korupcijā apsūdzētie pats par sevi jau ir apšaubāms. Kā zināms, stipri dīvainais un diskutablais Kreisā krasta attīstība projekts, kas izstrādāts Dripes vadībā, viņa paša vārdiem… Lasīt vairāk »

...

sevišķī, ja ņem vērā, ka violetie- līdz 17 st. plankumi parādījās grafiskajā daļā 1 dienu pēc tekstuālās dalās pieņemšanas- tas tāds dīvains laiks bija- katru dienu atverot internetu varēja likt likmes, vai stāvu skaitas mainījies un kur tieši parādijušies violetie traipi- zilos itkā neuzdrošinajās smerēt tik braši. Aizej pie rajona arhitekta- viņš brīnās un skrien pārbaudīt izdrukā redzēto.

teofils

Patiess prieks, kā uzrodas saturīgie komentāri banālam notikumam.. Jo tieši par attīstības plānu milzīgu ļaunumu un netaisnību tagad aizlūdz jaunizveidota draudze (350) .

helena

labs vārds – draudze. Aizlūgt – arī labs, bet diemžēl, daudziem svešs vārds. "Draudze aizlūdz" nevis par plānu, bet par CILVĒKU, kuru ĻAUNĀ SISTĒMA mēģina padarīt par grēkāzi, lai noverst uzmanību no sevīm. Un, kā redzams no komentāreim šiet, ne bez panākumiem. Ne Strancis izdomāja attīstības plāna kā VIENĪGA UN GALVĒNĀ plānošanas instrumenta "ļaunumu". Vecā, straujām pārmaiņas laikam neatbilstošā plānošanas sistēma ir POLITIĶU izveidotā un tikai POLITISKĀ griba var to mainīt. Bet profesionāļu uzdevums – izprast "ļaunuma sakni" un VISIEM KOPĀ izdomāt, kā ietekmēt politiķus. Taču šķiet, ka profesionāļiem daudz vieglāk "apēst brāli" , jo lai izmainīt sitēmu ir vajadzīgā… Lasīt vairāk »

pArt

Paga paga, kas te ko grib apēst? Šķiet, ka 350 gab grib izlikties, ka Strancis ir nabaga upurjērs, kurš nav bijis ļoti svarīgs posms koruptīvo saišu veidošanā un lieliski kalpojis Amerika-Krastiņa sistēmā. Te jau tā liekulība parādās – izpildītājiem ir izdevīgi novelt atbildību no sevis, sakot, ka ĻAUNUMA SAKNE ir citur un ko tad es, es jau neko, tikai bez ierunām pakalpoju priekšnieciņam, sliktās domas pie sevis paturu un tā tā dzīve paiet. Un, ja kādu no šiem bezmugurkaula "augsta līmeņa profesionāli arhitektūras un pilsētplānošanas jomā, arī kā godprātīgu, radošu un inteliģentu personību ar augstu atbildības sajūtu" aizved roku dzelžos… Lasīt vairāk »

...

Aizlūdzējiem draudzē droši vien taisnība- nav jau tas Pēteris slikts, tikai vērtību sistēma so-so, lai gan mūsu valstī vairs liekas , ka nesaprot, ka kukuļņemšana -došana IR NOZIEGUMS , gan pret valsti, gan līdzcilvēkiem, un nav jāmeklē attaisnojums Krastiņa -Amerika ļauntēlos, gan jau Pēteris pats ņēma, ja jau tomēr ir tur kur ir.

variants

A ja neņēma?! Ja dabūja no ceļa tieši tāpēc, kā neņēma, bija neērts? Izvartīja dubļos – ej tagad mazgājies, kāmēr mazgāsies – mēs mierīgi tālāk pastrādāsim. Citādi jauc te mums gaisu… A ja tā?

...

Nu nav gan tā pieredze ar Peteri tik pozitīva, un par "neērto" būvvaldē viņu nu nevarētu saukt- paskaties kaut vai tās sēdes ierakstos- tur kur Starncis vada, neviens cits īpaši muti never.

zeks

Tad jau butu no LAS rindam jaizsledz ar tie, kuri ir jau sanemusi notiesajumu…..un citi, kuri turpina manipulet..

Jap.

Jāsaprot arī tas, ka eksistē arī otra frontes puse, kurai bieži vien ir pārbraucis korupcijas tanks pāri, kura cerot uz godīgu cīņu rezultātā ir palikusi bez nekā un tā tas bijis no laika gala. Paralēli tam, ka tiek sludināti demokātijas principi, arvien nākas dzirdēt par formāliem, klusiem konkursiem, handicapiem, par saskaņotiem bezcerīgiem projektiem, ko vienkāršiem mirstīgajiem nekādi nav izdevies dabūt gatavu.

Cilvēcīgi šo konkrēto cilvēku gribas atbalstīt.

Bet jāatceras, cik daudz negācijas korupcija rada kā tāda, cik daudz liekas enerģijas dēļ tās daudziem ir aizplūdis un dēļ kā?

nežēlotājs

beidzot kads runā arī par šo korupcijas pusi. Kurš nezin par Būvvaldes ieteiktajiem birojiem, un investoru jautājumu- vai Jums labas attiecības ar ….? Varbūt beidzot vismaz kāda daļa no darbiem virzīsies nesashēmoto ceļu.

Jap.

Korupcijas indekss noteikti ietilpst „labās arhitektūras”formulā. Te nav runa par lielvalstīm, kurās tā tiek importēta, piem. kā Ķīnā un Krievijā, jo savu produktu tā vēl nepiedāvā. Labie piemēri – Somija, Nīderlande, Austrija utt. Tās ir valstis ar senām demokrātijas tradīcijām. No jaunajām Igaunija. Ja mēģinātu novērtēt demokrātijas indeksu Latvijas arhitektūras lauciņā, tad no iespējamiem 10 punktiem, max varētu izspiest 5. Vislabāk iet tiem, kuri pazīst vietējo konjuktūru, vai nu savulaik tajā paši iesaistījušies un ir spējīgi piedāvāt puslīdz labu, reizēm arī labu produktu. Ņemot vērā to, ka liela nozīme profesionalitātei mūsu laukā ir praksei, tad ar laiku šie konjuktūristi ir… Lasīt vairāk »

skeptikjis

Piekrītu kolēģiem, ka nez vai kādam ir ilūzijas par būvvaldes ”kristālskaidro” sistēmu. Tāpēc arī maz ticams, ka sistēmas vadība būtu nevainīga – vecais stāsts par zivs pūšanu no galvas ….

Pēdējā laikā, kopš Strancis pie Būvvaldes stūres, nebija nācies dzirdēt īpašos makšķernieku stāstus par ”smērētu lietu bīdīšanu”, bet Štrama laikā gan tādi bija. Stāsti bija par milzu summām un risinājumiem, kur bērnam bija skaidrs, ka pilsētai tas ir pamatīgi neizdevīgi, un tiek apmierinātas privāto būvētāju vēlmes…

Jautājums – vai iespējams, ka tolaik Strancis kā vietnieks neko neredzēja, nesaprata, un nepielījās ?

Jap.

Tieši tā, tagadējā situācija ir tīrie ziediņi salīdzinot ar to gaisotni, kura valdīja būvvaldē pirms 4 gadiem. Tad, kad daudziem arhitektiem taisnā tekstā paziņoja, lai taču nenāk uz būvvaldi, lai pasūtītājs nāk un tikai pēctam tā lieta sāka iet uz priekšu. Tad arī tika apzināti uzstādīts šis kurss, kuru tad tagad mēģina pamazām iegriest normālās sliedēs.

Stranča pozīcija ir ļoti grūta, jo nav iespējams uzreiz paņemt jaunu kursu, vecie tīmekļi vēl stiepjās līdzi, galotne jeb lielie noteicēji taču nav mainījusies.

Reste

Lai sēd. Kas pelnīts tas jāsaņem. Neba nu drauģeļi tagad spriedīs kam būt un kam nebūt. Abidna jau ka darbi daudziem iestrēguši.

Lion

Liels ļaunums no korupcijas ir vel tāds, ka būtisku naudas summu būvprojekta vadītājs ir spiestst noņemt arī no tiem, kas strada pie projekta un tādā veidā neļauj specialistiem veltīt nepieciešamo laiku projekta kvalitatīvaj izstrādāšanaj, pieaicināt vajadzīgo izpildītāju skaitu…

students

Baigi labi …….. tikko kā inteliģents……. ta nedrīkst atrasties cietumā !?

Rīgas domē arī daudz inteliģenti , bet vai tas nozīmē ka viņi ir lojāli pret sabiedrību kopumā un kukuļus neņem …. pasarg Dievs !!!

67
0
Lūdzu, komentējietx