Aicina vērtēt Liepājas Vannu mājas konkursa darbus

Pavasarī Liepājā notika arhitektūras konkurss vēsturiskā kūrortpilsētas simbola un vietzīmes — Maksa Paula Berči projektētās Peldu iestādes jeb Vannu mājas pārbūvei par SPA centru. Konkursa rīkotāji spēruši neierastu soli, — pirms žūrijas gala lēmuma pieņemšanas, visi deviņi iesniegtie darbi nodoti sabiedrības vērtējumam.

Arhitektūras metu konkursu ilgus laiku novārtā pamestās, 1900. gadā pēc ievērojamā Liepājas pilsētas arhitekta Maksa Paula Berči projekta celtās peldu iestādes pārbūvei par SPA centru un apkārtējās teritorijas labiekārtošanai rīko ēku un zemes īpašnieks UAB “Liepojos kopos” sadarbībā ar Liepājas pilsētas Būvvaldi. Konkursa programma paredz pārbūvētajā ēkā un jaunajā piebūvē izvietot SPA centru ar peldbaseiniem, viesnīcu ar 125 istabām, restorānu, konferenču telpām, fitnesa zāli un citām nepieciešamajām telpām, plānojot kopējo ēkas apjomu 11 tūkstošu kvadrātmetru platībā.

11. maijā konkursa žūrijas komisija sanāca uz pirmo sēdi, kurā izvērtēja, ka visi darbi ir prasībām atbilstoši un pieņemti tālākai vērtēšanai, tostarp visus deviņus iesniegtos darbus nododot sabiedrības vērtējumam, lai nodrošinātu, pirmkārt, liepājnieku līdzdalību lēmuma pieņemšanas procesā. Uz trim nedēļām, līdz 5. jūnijam, konkursa darbi ir apskatāmi Peldu ielas 5 vestibilā kā arī internetā, kur iespējams atstāt savu balsojumu.

Žūrija plāno galīgā lēmuma pieņemšanai pulcēties 8. jūnijā. Vēlāk iecerēts labākos darbus atrādīt arī A4D.

Vairāk par konkursu un saites uz iesniegtajem darbiem

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miks Kārkliņš

Doma laba. Vienīgas ko te var piebilst ir tas, ka varēja tomer iedot iedzivotajiem kadus vertesanas parametrus. Citadak…sanaks tads “patik—nepatik”.

east village141

izcili suudigi. divi darbı vel ta uz jautajuma zimes , bet ari uz tada puskokleceja stadijas. domaju arhitektiem vajadzetu padzivot Liepaja lai saprastu ko vini dara. es to saku bij liepajnieks.

2
0
Lūdzu, komentējietx