Aicina pieteikt būves Rīgas gada balvai

Dalībniekus — būves un to autorus — skatei var izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona. Skatei var tikt izvirzītas 2012. gadā ekspluatācijā nodotās būves, īpaši atzīmējot jaunās arhitektūras nozīmi pilsēttelpas kvalitātes nodrošināšanā. Gada balva tiks piešķirta skatē par labāko atzītās būves autoram vai autoriem.

«Šī gada būvju skatē īpaši tiks meklēti un atzīmēt labākie piemēri pilsētas dzīvojamās vides ilgtspējas nodrošināšanā, pievēršot uzmanību tādiem raksturlielumiem kā energoefektivitāte, vides pieejamība un universālais dizains, novērtējot paveikto gan Rīgas vēsturiskajā centrā, gan apkaimēs un mikrorajonos», uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Skati organizē pašvaldības aģentūra Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Plānots, ka skate notiks vairākos posmos:

  1. Būvju izvirzīšana skatei un skates dalībnieku reģistra veidošana;
  2. Skates dalībnieku vērtēšana un balvas pretendentu atlase;
  3. Balvas pretendentu vērtēšana un lēmuma par galvenās balvas un atzinību ieguvējiem pieņemšana;
  4. Arhitektūras sasniegumu prezentācija un balvas pasniegšana oktobra pirmajā pirmdienā — Pasaules arhitektūras dienā. 

Lai izveidotu šī gada skates dalībnieku reģistru, Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina sniegt priekšlikumus skates dalībnieku sarakstam, līdz šī gada 7. jūnijam nosūtot pieteicēja rīcībā esošo informāciju par objektu (nosaukums, adrese, pasūtītājs, projektētāji — autori, uzņēmumi, projektēšanas laiks, būvniecības laiks, tehniski ekonomiskie rādītāji, norādes uz publikācijām plašsaziņas līdzekļos u.c.), kā arī norādot argumentus, kāpēc konkrētais objekts būtu iekļaujams skates darbu sarakstā.

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, kopš 2006. gada tiek organizēta jaunāko objektu skate. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to gan vairojot izpratni un līdzdalību, gan veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūras jomā.

Pērn Rīgas arhitektūras balva piešķirta uzņēmumam SIA Arhitektoniskās izpētes grupa, arhitektei Liesmai Markovai, arhitektes palīdzei Tatjanai Toropovai un arhitektei Aigai Rozentālei par Rīgas biržas ēkas atjaunošanu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Blokz

Varbūt nevajag pārspīlēt arhitektu lomu pilsētas veidošanā?

http://www.ted…he_people.html

1
0
Lūdzu, komentējietx