Aicina iepazīties ar konkursa materiāliem Latvijas paviljonam Expo 2020 Dubaijā

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LRTK) organizēs Latvijas dalību pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā un šobrīd notiek darbs pie metu konkursa sagatavošanas un nepieciešamo formalitāšu kārtošanas. Taču, apzinoties ierobežotos termiņus, LRTK jau šobrīd aicina interesentus iepazīties ar gaidāmā konkursa materiāliem. Jāuzsver, ka iecerētais konkurss būs starpdiciplinārs, — tajā gaidīti priekšlikumi ne tikai telpai, bet arī saturam. Tiek sagaidīts, ka saturs kopā ar telpisko ietvaru radīs to unikālo, neaizmirstamo pieredzi, ar ko apmeklētāji gribēs dalīties, uz ko stāvēt rindās, to, kas pienācīgi reprezentēs Latviju pasaules izstādē.

 

EXPO izstāde Dubajā ir pasaules uzmanības lokā jau šobrīd — valstis, organizācijas, uzņēmumi aktīvi rīkojas, lai globālais forums kļūtu par pagrieziena punktu cilvēku, valstu, uzņēmumu, organizāciju savstarpējās attiecībās. Izstādes virsmērķis ir veicināt inovatīvus risinājumus visā pasaulē, lai mainītu cilvēku dzīves, bet izstādes moto ir “Savienot prātus, lai radītu nākotni”. Latvijas uzņēmumiem ir iespēja kļūt par Latvijas paviljona partneriem un dalībniekiem, dodot savu artavu globālajiem izaicinājumiem un liekot skanēt uzņēmuma vārdam gan vietējā mērogā, gan starptautiski, un veicinot Latvijas atpazīstamību pasaulē.

EXPO izstāde Dubajā ir pasaules uzmanības lokā jau šobrīd — valstis, organizācijas, uzņēmumi aktīvi rīkojas, lai globālais forums kļūtu par pagrieziena punktu cilvēku, valstu, uzņēmumu, organizāciju savstarpējās attiecībās. Izstādes virsmērķis ir veicināt inovatīvus risinājumus visā pasaulē, lai mainītu cilvēku dzīves, bet izstādes moto ir “Savienot prātus, lai radītu nākotni”. Latvijas uzņēmumiem ir iespēja kļūt par Latvijas paviljona partneriem un dalībniekiem, dodot savu artavu globālajiem izaicinājumiem un liekot skanēt uzņēmuma vārdam gan vietējā mērogā, gan starptautiski, un veicinot Latvijas atpazīstamību pasaulē.

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus, kas vēlas piedalīties Latvijas paviljona metu konkursā dalībai Expo 2020 Dubai, pieteikties un iepazīties ar sagatavotajiem materiāliem radošā risinājuma izveidē.

Pašreiz norit darbs pie līguma sagatavošanu ar Ekonomikas ministrijas, ko deleģējis Ministru kabinets. Kad tas tiks parakstīts, plānots izsludināt metu konkursu, bet, lai darbi noritētu raiti, LTRK aicina jau tagad uzņēmējus iepazīties ar noteikumiem un prasībām Expo izstādei.

Paredzēts, ka paviljons tiks veidots kā unikāls pieredzes notikums izstādes apmeklētājiem, kas radīs tādu rezonansi, lai ikviens vēlētos nokļūt šajā piedzīvojumā. Latvijai atvēlētā izstādes vieta atrodas Mobilitātes kvartālā un aizņem 1550 kvadrātmetrus. “Ņemot vērā mūsu iespējas, plānojam, ka pats paviljons un ekspozīcijas daļa aizņems aptuveni 300 kvadrātmetrus no kopējā zemes platības, savukārt pārējā tiks atvēlēta tieši pieredzes jeb aizraujoša stāsta risinājumiem, veicinot apmeklētāju interesi par Latviju,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LTRK paredz, ka konkurss būs starpdisciplinārs, ietverot gan ekonomisko pamatojumu, gan arī radošos risinājumus, lai Expo 2020 Dubai apmeklētāji būtu maksimāli apmierināti. Metu konkursu vērtēs dažādu jomu profesionāļi, tostarp sociālantropologi, arhitekti, dizaineri, mārketinga speciālisti, u.c.

Lai iegūtu pieejamos materiālus, LRTK aicina reģistrēt savu interesi dalībai metu konkursā kontaktformā: https://ej.uz/ExpoDubai2020, norādot kontaktinformāciju, uz kuru vēlaties saņemt  informāciju, tostarp Latvijas zemes gabala plānu un Expo 2020 Dubai organizatoru izstrādātos nosacījumus.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
25 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Tā kā a4d iestājies klusums, mēģināšu parušināt augsni. Expo tēma akurāt ir pateicīga. Tā kā pēdējais EXPO izgāzās, varu ieteikt tēmas: 1. Tēma, kas nenoveco – latvietis ir kā čakla bite, Latvija kā bišu strops un bišu kārei ir pareiza sešstūraina forma. 2. Latvietis un gadalaiki. Latvietis ir dabas bērns, mīl art, sēt un dažreiz viņam izdodas arī ražu novākt. 3. Latvietis ir zaļš. Nē, ne no skaudības par igauņiem. Viņš mīl savu cūciņu, audzē to, mīļo to, baro to un….tad nokauj un apēd, eksistenciālu grūtību mākts. Latvietis joprojām reizi četros gados izskraidās pastalās. 4. Latvietis dzied. Reizi četros gados… Lasīt vairāk »

Laura

Expo tēma: ne pašam, ne Sašam

Miķelis

Kaut kas mūsu valstī ar aprēķiniem nav kārtībā:
IKEA veikals ar visu preci maksā 50 milj. EUR
Dziesmusvētku estrāde ar labiekārtojumu 60 milj. EUR, labiekārtojums vien 20 milj.EUR
Tādēļ 21. tēma EXPO varētu būt:
Es bij stalts tautasdēls,
Ar arhitekt’ diplomiņu,
Ne zariņa nenolauzu,
Ne eirīti pazaudēj’.
Kas notiek, Austri?
P.S. Arni, Saprotu ka Lielais Andris sūc Martini Havajās un neatbildēs, – no Grēcinieku ielas fasādes pazudusi plāna projekcija. Kas pie tā vainīgs, būvvalde vai Miķelis?

dziedātājs

Laikam jau ievērojami par vēlu …Stāvēju uz šīs skatuves pēdējos dziesmu svētkos un beidzot likās viss ir – beidzot kopš piedalos no 1990. gada skan , ir neticama kopības un patriotisma sajūta, ir daudz skatītāju uz izveidotā paugura un tiem ir pieejamas lielākās labierīcības valstī ….neko vairāk nevajag …ok , tualetes dziedātājiem un kkādu gaisa pieplūdi torņos, bet to par kādu miljonu ,varbūt diviem Rīgas dome droši vien varētu sakārtot …bet nu 41 tiek aizņemti , un visticamāk kā ar JRT , tas jau tikai sākums … Kkādā ziņā šie totalitārisma torņi tik ļoti piestāvēja šim mazās nācijas dižošanās pasākumam… Lasīt vairāk »

Miķelis

Jo vairāk dzīvoju, jo vairāk brīnos – jābūt taču kaut kādai kauna sajūtai, nu kripatai godaprāta, arī starp arhitektiem, nu bišķiņam sirdsapziņas – bet nav. Arhitekti rīko plenērus un tai pat laikā nojauc Kuzņecova fabriku – nu vismaz kripatai kauna bija jābūt. Acīmredzot padomju skola nav iznīcināma.

dziedātājs

Miķeli , ko Tu ar šo domāji ?

Miķelis

Domāju, ka katram arhitektam, kurš darbojas publiskajos iepirkumos un ne tikai, jābūt atbildības latiņai par tērētājiem līdzekļiem. Nu nevar būt tā, ka solus Dziesmu svētku estrādei pasūta Somijā. Tas pats attiecas uz kultūras mantojuma saglabāšanu – nevar arhitekts rīkot plenērus un pēc tam izkārtot Kuzņecova porcelāna fabrikas nojaukšanu, kaut tā atrodas uz privātas zemes. VEFā pamazām atjaunojas pārveidota, bet tomēr atbilstoša vide. Vides tolerance. Nevar atnākt un iebliezt savu redzējumu esošā vidē. Jāspēj apspiest savs ego, pielāgoties. Nevar visu pervēt pelēku, tādēļ ka moderni. Pēc 5 gadiem to visu būs jāpārkrāso. Pie Vašingtona skvēra top kas interesants, ar spīdīgām logu… Lasīt vairāk »

Arnis Kleinbergs

Abi nosauktie var uzelpot, jo uztraukumam nav pamata – projekciju pašās beigās ar krāsu uzkrāsos.

Miķelis

Beidz, tad labāk ar plēvēm aplīmēt, tās varēs ātri noņemt, ja mainīsies politiskais stāvoklis un sāks valdīt Kamiņš ar Godzemi. Cerams te neviens neapvainojas, Miķelis tikai joko:-) Tas gan neattiecas uz komentiem par Mežaparku un kopējo tiekšanos atstāt “savas pēdas” Rīgas sejā.
Arni, kas ar to melno krāsu Grēcinieku ielai? Vispār jau fonētiski sapas kā cimds ar roku. Tā mazā ieliņa, kas izveidojusies starp Melngalvju namu un Katafalku – tur jau muša var iestrēgt lidojumā.

Miķelis

Furunkuļa prēmija Anglijā par neglītākajām ēkām:https://www.bbc.com/russian/news-45344876

Miķelis

Arni, saprotu ka Grēcinieku ne Tavs darbs, tomēr – kāpēc mells kā vells. Tur apjomi izbīdās līdzīgi kā Sarkanajā Ledū, – nebūs taču Melnais Ledus?
Ko Lielais Andris, nebūs taču iegādājies katafalku biznesu?

Miķelis

No otras puses nikneims viesnīcai Katafalks dod savus bonusus: Nakti pārlaidu Grēcinieku Katafalkā; no rīta tiekamies Katafalkā, ierausim pa 100; Palūkojieties pa kreisi – aiz gaišās Nākotnes seko Katafalks nu un visbeidzot – Kaza, Skapis un Katafalks – latviešu inteliģences pulcēšanās vietas.
Ja tas ir joks lietuviešu pasūtītājiem, novērtēju.
Katafalks, tas ir gud. Tas pietrūka Rātslaukumam.

Aristofans

Paturpinot par svarīgāko – nez kā igauņiem izdevās Sõle sporta centra peldbaseinu neaizbliezt ar ventilācijas caurulēm? MARK’am Limbažos diez ko neizdevās. Salīdzinājumam: http://kta.ee/sole-street-sports-hall uncomment image

Miķelis

Apaļās trubas, senāk bija tāds teiciens – un tad atnāca Kindzulis ( Kindzulim parasti bija līkas rokas ). Te izskatās noticis tas pats – tikai Kindzuļa vietā darbojies vīrs ar ventilācijas trubām. Bēdīgi, protams. Kaut jautājums Arnim paliek: Okupācijas nama Baltās nākotnes apjoms, Ģelža Sarkanā ciešanu siena un Melnais Katafalks. Kopš kura laika mēs Vecrīgā darbojamies ar spektra pamatkrāsām, piedevām melno. Saprotu, ka jāsēro par arhitektūru Gada skatē, bet Vecrīgā. Vēl pārsteidz mazā ieliņa uz Nākotnes namu. Var jau būt, ka tā ir vesela perfomance: izspraukties starp atkritumu urnām pēc gaišās nākotnes vai tomēr iesprūst. Darbības ap Rātslaukumu izskatās abnormālas.… Lasīt vairāk »

Valdemārs, Zariņš

Manuprāt Aristofans alojas, tas galīgi neizskatās pēc Limbažu peldbaseina…

jtd

Fake news. Podumaješ, ne Limbaži, bet Bauska, ne MARK, bet REM PRO … kuru tas interesē …

Miķelis

Aristofans mēģināja novirzīt sarunas tēmu, vecs arhitekta-žurnālista paņēmiens.

jtd

Es piekristu, ja vien nebūtu konkrēta biroja apvainojuma neprofesionālismā, Amerikā vai Krievijā (utt.) te būtu tiesu darbi.

Miķelis

Wow, wow, wow. Lidostas stends Magnetic Latvia izmaksājis 600 000 EUR. Esot kādi 2 apmeklētāji dienā. Intervētais amerikānis pateica, ka neesot tehnoloģiju jaunuzņēmumi, bet bija mazie koka riteņi, apavi, virtuves nu un vēl šis tas no eko. Arni, Kurš bija tas laimīgais, kas iekasēja kādus 10 pročus par projektu? JTD. Apaļās trubas interjerā ir klasiska celtnieku, ne arhitektu kļūda. Arhitekti šļaugani paceļ rokas un padodās vai publiski mazgā rokas nevainībā. Liepājas Dzintarā tur vesela lažu rokasgrāmata sanāk. Bet Aristofans šķiet bija ieķēris par daudz, sajauca Limbažus ar Bausku, Mark ar Rem Pro, zinot Aristofana mūža gājumu, neko darīt, grieķis, netiesāsim… Lasīt vairāk »

Valdemārs, Zariņš

He, he , he LR ierēdniecība savā spožumā, nolikt par telpas viduvēju iekārtojumu ( ar Made’s EXPO nospertiem trafareta ozoliem) 600 KEUR un vajadzība pēc tās mazāka kā lietussargam Karakumā… Nekas, mēs labosimies un beigās viss būs labi…he-he-he

Aristofans

ups, pardon! No visas sirds atvainojos MARK kolektīvam par nepatiesu apvainojumu! Ūdeni gan nesasmelšu un ierakstu izmainīt vairs nevaru. Neko, mācības var būt sāpīgas.

Miķelis

Benam. Pavēro valdības pārstāvju sejas, kad viņiem jautājumus grib uzdot žurnālisti. Tur redzama neiecietība un riebums. Kaut jautājumi skar korupciju, valsts līdzekļu pārtēriņu, tāmes konkrētiem darbiem. Mazais Andris no LIAA piemēram melo ka ausis kust par 2000 apmeklētājiem Magic Latvia stendā mēnesī. Tad iedomājies kādi naudas līdzekļi valstī tiek izsaimniekoti. Mūsu kolēģi arhitekti neielaida Ārvalstu vēstniecībās, jo gribēja uzzināt detaļas par izmaksām savam doktora darbam. Izskatās ka mums te Mazā Krievija ir izveidojusies. Kas attiecas uz EXPO. Kas ir Latvijas veiksmes stāsts? Daba, kura pati kuļās cauri. Senču mantojums, kas tiek papostīts. Kur ir mūsu idejas? Mazā Krievijā idejas nerodas,… Lasīt vairāk »

Miķelis

JRT vizualizācija: https://m.db.lv/zinas/foto-video-kads-pec-parbuves-izskatisies-jaunais-rigas-teatris-478803
Nu re, Zaiga arī beidzot maketus izmet miskastē un rada dārgas vizualizācijas, pēdējais bastions negribīgi, bet ir kritis…

Miķelis
Miķelis

Apvienojot ar JRT izmaksām 27+23=50 mlj.eur., varētu protams ar kas sanākt uz AB dambja, bet ministrija jau naudu neskaita. Ja zinām, ka tāmes aug 3X reizes, tad pat sanāktu 27+69=96 miljoni, tas jau ir tuvu Anda nosauktajām izmaksām uz AB dambja.

25
0
Lūdzu, komentējietx