nu, cik var, 19.05.2011 18:31, tā ir liekulība celt savu sūdīgo asti! simbolu arī ielikuši masoni tādu pašu kā ‘gaismas’ ‘pili’ zelta elite galotnē, pofig ka tauta saka ka sūdīgi izarhitektējuši, galvenais pašiem izlemt, sist sev uz pleca un muldējoši melot par saviem izcilajiem darbiem. diemžēl Latvija arī šajā jomā tur kur ir.
komentārs pie kultura.delfi.lv raksta par Arhitektūras Gada Skati
Sabiedrībā vērojama plaisa starp arhitektūras radītājiem un tās patērētājiem. Vai tiešām radītāji paši sev apmierināti pliķē uz pleca, bet otri dzīvo pārliecībā, ka distancēšanās no apkārtējās vides jaunradītajiem objektiem spēs pasargāt esošos ieradumus un nemainīt viņu pasaules uztveri?
Paši arhitekti nav vienisprātis, kur sākas un kur beidzas arhitektūra? Vai izstāde, kas uzsākusi diskusiju par modernisma arhitektūras atpazīstamību un saglabāšanu, ir arhitektūra? Vai arhitektūra ir māksla? Vai tomēr tikai amatniecība? Vai arhitektūra ir tikai un vienīgi zināms daudzums stikla un betona, vai tomēr tie ir procesi, kas liek savādāk paskatīties uz vidi, kuru apdzīvojam?
Septiņi profesionāļi, kā arī īpaši pieaicināti mediju pārstāvji neformālā gaisotnē diskutēs par arhitektūras lomu sabiedrības procesos, kā arī atskatīsies uz Latvijas Arhitektu savienības Gada Skates notikumiem.
Diskusiju formāts pārņemts no mājas viesībām, kur ne reizi vien agri vai vēlu, īstās sarunas pārceļas uz virtuvi. Tāpēc šoreiz sarunas uzreiz sāksies pie virtuves galda, kur paralēli diskusijai pavāra Endija (Vairāk Saules) vadībā taps kaut kas garšīgs, ko vakara gaitā pie vīna glāzes būs arī iespējams nobaudīt.
Arhitektu virtuves sarunās piedalīsies: arhitekts Pēteris Bajārs, mākslinieks, LMA profesors Aigars Bikše, uzņēmējdarbības konsultante Vita Brakovska, arhitekts Toms Kokins, arhitekts Andris Kronbergs, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, arhitekte un publiciste Ieva Zībārte. Sarunas notiks Miele galerijā, Zaubes ielā 9a-38, Rīgā, LV-1013, otrdien, 2. augustā, plkst. 16:00.
Ludzu video vai audio, vai kaadu review pec tam!?
Dažādi pasākumi dažādām situācijām. Šis ir tipisks rietumu dialogu kultūras pasākums – sanācām, trīs stundas runājām un šķīrāmies visi apmierināti, jo mēs taču labi parunājām, ieēdām u.t.t. Diez vai vidusmēra lietotājs šo vispār pamanīs, ieklausīsies un sapratīs par ko tie ērmīgie arhitekti smalkajos interjeros runāja. Arhitektūra visos laikos bijusi elitāra māksla – to apstiprina skates prēmētie darbi ar vienu izņēmumu – izstādi par sociālisma laika arhitekti MS. Sociālisma laikus droši vien no visiem augstākminētajiem diskusijas dalībniekiem piedzīvojuši tikai daži. Diez vai tuvākajā laikā kāds skolā ieviesīs mācību programmu par arhitekūru – kaut gan protams vajadzētu kādas aktivitātesšajā virzienā. Bet, protams…… Lasīt vairāk »
Divas lietas. 1.Bajārs, kā zīmols, ka nav "cukuriņa". 2.Neskati vīru no cepures, CD no bildes, rakstu no virsraksta.
Nu, atvēru, jo likās – beidzot, IR. Tēma. Abas, augšminētās, kā pa purnu iedeva. Mūsdienīgi. Izradijās kā – eu, fak, – smalkie pļurkstot piesitīs māgu. Ar visām atsaucēm. Nu, forši. Man patiesi neieinteresē rezultāts.
lūdzu, receptes pēc tam!
Diezvai šī pasēdēšana pie vīna glāzes atrisinās problēmu un dos atbildi uz uzdotajiem jautājumiem, jo šī tēma ir veca kā zeme. Tad jau uzreiz vajag teikt, ka pasēdam, uzēdam "raģi razgavora", t.i.-tēmas uzturēšanai.
Vai tad nav aktuālākas tēmas, ko vajadzētu apspriest, piem., konkursu nolikumu maiņas priekšlikumi pašvaldību debilajiem iepirkumiem?
Šādus pasākumus profesionālajā žargonā sauc par PPR (prišļi, popizģeļi i razošļis)
Jaukie cilvēciņi, vai tad jūs vēl nejēdziet, ka kuģītis ir piestātni pametis.
Arhitekti procesus vairs nekur pasaulē neietekmē. Sāciet vairāk draudzēties ar būvmateriālu ražotājiem, varbūt viņi jums pastāstīs, kas lietas 21. gs. kārto:)
Nu ļoti vērtīga informācija profesionālai audiencei. Izklausās pēc saujiņas dīkdieņu pašreklāmas vai savdabīga veida kā iepazīties ar zaķiem.
yessssss
Diskusijas vajadzīgas. Būtu ļoti labi būtu, ja tām varētu izsekot. Varbūt var arī piedalīties?
labprāt piedalītos
Mūsdienu tehnoloģijas laikmetā elementāri, kā 2 pirkstus … tepat a4d video online un visi visu redz un dzird un raksta komentārus, ko diskutējušie (ja grib) arī nolasa un komentē.
Jautājums tikai viens, vai Latvija atrodas mūsdienu tehnoloģiju laikmetā?
Kāds ir pasākuma mērķis? Vai tiešām vēl vairāk sabiedrībai ir jāredz arhitektu šaubas par darīto par iemācīto, jaunatklāto – nesaprasto utl.. Vai saruna pie vīna trīs personīgi mainīs mācību programmu mācībiestādēs un jau izaugušu personību individualitātes, līnijas un rokrakstus? Tiešām tēmas nosaukums ir jauks – tikai vai patērētājam tas ko dod un sniedz pareizo skatījumu, kāpēc arhitektūra ir tādā izpausmē un ne savādāka un iespējams nemaz savādākai nav jābūt – vai tas atkal būs kārtējas pašu pārdomas par lietām un kāda papīra apdrukāšana, jo kāds profesijas biedrs nav uzveidojis skaistu māju! Manuprāt vienīgā vaina ir tas, ka katram pašam nav… Lasīt vairāk »
Kantam skaistā jēdzieni ir subjektīvi un universāli pielietojami, tomēr mūsdienās lielāka loma skaistā uztverei ir kontekstam, sociālajai videi. Domāju ka Kants vairāk runā par gaumi, nevis par arhitektūru kā skaisto. Iespējams, svārstīgajiem un nenobriedušajiem amatbrāļiem, kas sataisījušies diskutēt ir jāatgriežas back to the roots un jāpalasa ko Aristotelis raksta par arhitektiem :]
Varu piekrist tam, ka JĀSĀK PAŠAM AR SEVI. Ir jāskatās, jālasa un jādalās ar uzzināto. Tātad – DISKUSIJA. Man Kanta grāmatas nav "paķeramas". Varbūt variet precizēt? Pašlaik cīnos ar Heidigeru un iet grūti.
Piekrītu Kants ir sarežģīts. Un lai cik savādi nebūtu, bet tieši Kants rakstija par to kapēc /skaistais/ katram ir subjektīvs jēdziens. Līdz ar to filozofija kā vienmēr nonāk pie sākumpunkta un nebeidzamības esības. Līdzīgi tas pastāv it visā, ari mākslas sfērās. Un tai sakarā ir skaidrs, ka Sokrātam bij vislabākā atziņa: ”Es zinu tikai to, ka nezinu neko.” Tas tikai liek pasmaidīt un saprast, ka klusēt ir labāk. Lai labāk runā pati arhitektūra un katra paša sajūtas. Nu zin kā – Gudrs neteiks, muļķis nesapratīs. p.s. Diskutētāju pusdienu piparam vēl viena kodolīga atziņa, pie kuras reiz bija nonācis Einšteins: "Es… Lasīt vairāk »
Iemet kadu linku ludzu (Aristotelis par arhitektiem), gribas palasit.
Septiņi profesionāļi, kā arī īpaši pieaicināti mediju pārstāvji –
šis skan daudzsološi.Beidzot taču būs skaidrība!
Daļa ļaužu komentē tā it kā gribētu novērst kādu katastrofu – pasarg dievs, tulīt kāds diskutēs. Piedalieties, manuprāt jums arī gribas.
Es vispār tā īsti nesaprotu kāpēc te kāds kaut ko ierakstījis.
Pasākuma dalībnieki gan jau, ka par to ir informēti,
citi no malas laikam netiek aicināti.
Tad tas tāds twitera ieraksts (tagad daru to, tūlīt darīšu to)?
IMHO pēc pasākuma var kaut ko uzrakstīt, ja ir ko, bet pirms?
drīkstot nākt jebkurš
droši vien korekti būtu bijis jau pašā paziņojumā pieminēt – "gaidīti visi (vai daži), iepriekš pieteikties uz e-pastu……, vietu skaits ir ierobežots," bla bla bla vai tamlīdzīgi,
citādi tiešām izskatās pēc tāda "pašpaziņojuma", ka "būšu tur, darīšu to" – nedraudzīgi!
vai tā bija domāts???
vairs jau negribas….:(
Nu ko var mocīties ar cilvēku radīto, noliedzot visaugsto. dievišķo. Sātans tikai uz to vien gaida. Par to arī dievs ir uzlicis sodu mūžīgās mokās dzīvot. Vai nav apbrīnojamas nu jau vēsturiskās būves ar tradīciju pilnīgošanu un tieksmi uz skaisto – dievišķo, kas nebija apstrīdama metode. Skatot salīdzinoši vai noliekot blakus mūsdienīgais ir tik materiāls, utilitārs, kur lielākoties nevar atrast garīgu piesitienu. Vai tieši tas nav iemesls strupceļam, šīm muļ…. diskusijām?
izskatās, ka, pirms diskusijas par arhitektūru, vajadzēja sarīkot diskusiju par diskusijas nepieciešamību, bet vēl pirms tās diskusiju par diskusiju par diskusijas nepieciešamību, bet pirms tās…. 🙂 ja kādam šis pasākums iekrīt PPR (skat komentārus augstāk) sadaļā, tad jāsaka ka PPR dalībnieki vismaz ir saņēmušies un savus dibenus pacēluši, jo tie visaktīvākie rūcēji no televizora atrauties nemāk – atliek vien paskaitīt komentārus pie a4d rakstiem (vienalga – konkursi, gada skates, citi arh. notikumi) vs tie, kas ierodas uz LAS organizētajām diskusijām. uz pēdējo – par gada skati – ja nemaldos atnāca astoņi… jāatzīst sava kļūda, ar šeit blogā nopublicēto tekstu –… Lasīt vairāk »
Tāpēc arī diezgan daudz Arhitektu gada skati neapmeklē. Šis nebija īpaši glaimojoši: "…tomēr tikai amatniecība? Vai arhitektūra ir tikai un vienīgi zināms daudzums stikla un betona? " Kurš tad noliedz sabiedrības izglītošanas – izstāšu, publikāciju, u.c. nozīmību arhitektūras procesos. Bet šitā pateikt….Lai produktīva diskusija. Bet patiesais mērķis, izņemot videomateriāla radīšanu, tiešām nav skaidrs. Pieaicināto ekspertu – arhitektu viedoklis jau kaut kur pausts un ir ļoti līdzīgs. No malas izskatās, ka to vajag pastiprināt arī mēdiju klātbūtnē. Lai tā būtu. Liela daļa arhitektu savu viedokli jau izteikuši a4d komentāros pēc skates.
šeit diskusijā būtu jāiesaistās renāram putniņam – tā ir viņa pausta atziņa par arhitektūru kā amatniecību. un viņaprāt (arī manuprāt) tas nu nepavisam nav kaut kas neglaimojošs
"Arhitektūra kā amatniecība" ir nevis putniņa atziņa bet gan Platona. Tajā pašā katlā viņš iemet arī glezniecību. Tas tāds hipstergrilla čatiņam nebūtisks info :]
The best <a href="http://www.ter…">tera gold</a> hot sale is on! Fasteragold Offer You The Best Cheap Tera Gold,<a href="http://www.ter…l">buy tera gold</a> Online On EU Or US Servers With fast delivery and 100% Secured Guarantee,Here are cheapest tera gold, safety, convenient and full stock of tera online gold.
GOBUYTERA Is The Best Tera Gold Online Shop,Along With Tera Release Date Coming,<a href="http://www.ter…quot;>cheap tera gold</a> You Can Buy At Tera Online Store.Here Has a Considerable Amount Of Tera Online Gold For Sale,With Fast Delivery From Our Safe Online Store!We are welcome you to buy tera gold from us. Come on!