Mīsa van der Roes balvas kandidāti 2019

Ik pēc diviem gadiem tiek pasniegta Eiropas Savienības Mīsa van der Roes balva un tai nominēto darbu saraksts ir arī pietiekami objektīvs laikmetīgās Eiropas arhitektūras spogulis.  2019. gada balvai Eiropas valstīs kopā izvirzītas 383 būves.

No Latvijas šogad tikai sešas — Stradiņa slimnīcas jaunā ēka (JKMM architects, Sarma Norde Arhitekti), atjaunotie īres nami Ģertrūdes ielā (Agnese Lāce), Sarkanais ledus Barona/Lāčplēša stūrī un Place Eleven biroju nams Skanstes ielas rajonā (Diānas Zalānes birojs), kā arī Pētera Bajāra un Sintijas Vaivades projektētās prvātmājas, — attiecīgi Cēsīs un Jūrmalā.
https://miesarch.com/archive?editions=17&countries=17

No Igaunijas balvai izvirzītas septiņas būves, to vidū ir gan spāņu arhitektu Nieto Sobejano Arquitectos projektētais Arvo Pērta centrs, Igaunijas Filmu muzeja jaunais komplekss, Igaunijas Mākslas akadēmijas jaunā mītne kādreizējā šūšanas rūpnīcā, KOKO projektētais tirgus paviljons, Okupācijas memoriāls Mārjamē, kā arī par birojiem pārveidotā Lutera mēbeļu fabrikas mašīnhalle.
https://miesarch.com/archive?editions=17&countries=8

Lietuvu balvas nominantos šogad pārstāv ievērojami vairāk pieteikumu — veseli 13. Starp tiem nozīmīgākie ir jaunais MO muzejs Viļņā (Sudio Daniel Libeskind, DO Architects), kā arī Kauņas autoostas ēka (Dvieju grupe — Gintaras Balčytis ). Visas izvirzītās ēkas ir no Viļņas (9) un Kauņas (4).
https://miesarch.com/archive?editions=17&countries=18

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx