LIDL Kalnciemā ielā — vai tiešām?

Skumja ziņa Pārdaugavas un Āgenskalna pilsētvides sakarā, — kādreizējās velofabrikas ‘Omega’ kvartālā Kalnciema / Melnsila ielas stūrī, kur vēl nesen tika solīta Zuzāna mākslas galerija, nu tiek  virzīts projekts LIDL veikala. Projekts rāda primitīvu veikala kasti, kas pret Kalnciema ielu dekorēta ar zudušo rūpniecības ēku mulāžām. Aiz aklās fasādes pirmā stāva līmenī — autostāvvietas. Diezgan skumji, ka ko tādu varēts dabūt cauri būvvaldei un Mantojuma pārvaldei. https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/lidl-veikalu-plano-ari-preti-kalnciema-kvartalam-sakta-sabiedriska-apspriesana.d?id=51886125

Līdz 24. februārim var izteikt viedokli sabiedriskajā apspriešanā (tā gan formāli attieca stikai uz koku ciršanu, nevis pašu veikala projektu):

http://www.rpbv.lv/sabiedribas-lidzdaliba/pazinojums-par-publisko-apspriesanu-koku-cirsanai-riga-kalnciema-iela-38-59-grupa-150-grunts-melnsila-ielas-sarkanajas-linijas-59-grupa-2047-grunts/?fbclid=IwAR3gm21AZfvUVJqomdNaHLvQpS-hanftYrkm-iJQiUngv74k1IA9-rV3BjY

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Artis Zvirgzdiņš

Archibūvnieka darbs. Uzmanību pievērst trim vēsturisko fasāžu maskām, kas iebūvētas LIDL veikalā – Trīs Mirušie Brāļi – un tā šodien ir ikdiena, bet pamēģiniet bez attiecīga politiska atbalsta piešļūkt ar kaut ko līdzīgu Būvvaldē – mums parastajiem mirstīgajiem arhitektiem taču katra mazākā aploda, kuru vējš un lietus ir nodrupinājis, jāsaglabā, bet te – Trīs Mirušo Brāļu mauzolejs – tiks izdzīts cauri Būvvaldei ka nosvilps vien un Pieminekļu sargi vēl ilgi klanīsies un slaucīs asaras kabatslakatiņos un mās ar tiem Mercedesos aizbraukošo kungu virzienā:

Armands

Pilsētvide, arhitektūra tiek būvēta ilgam laikam, tā nepacieš kļūdas. Un labāk nebūvēt nekā sasteigt. Šī būdiņa nav pelnījusi vienas no centrālās Rīgas ielas klātbūtni. Iela pa kuru cilvēki dodas uz lidostu..

Diemžēl iekšiņa un āriņa ir saistītas, arī šajā gadījumā. Ielas sarkanajās līnijās. No pilsētplānošanas perspektīvas, lielveikali ir tie kas padara pielsētas vienveidīgi garlaicīgas. Visi LIDL ir vienādi, tāpat kā alfas un spices… vieno koncepts. Dzīvās ielās ir radošums un dažādība… kura nav lēta.

RDAD/RDSD kļūdas, kļūdas kā strādāt ar šādu investoru…

Miķelis

Nu es nesaprotu tikai vienu – kam uzliktas tās mirušo ēku maskas? 1. Lai kaut kādā veidā “nomierinātu” autientiskas koka apbūves adeptus no Kalnciema kvartāla. 2. Lai “iežēlinātu” tos pašus adeptus Rīgas Būvvaldē. 3. Lai maldinātu un pēc tam tās maskas noņemtu un paliktu pliks LIDL kastenieks, – no psiholoģijas viedokļa – ak Jums nav labi – labi noņemsim tās mulāžas. Un visi apstulbst, jo izksatās protams bez tām labāk, laikmetīgi. 4. Lai pārkrāsotos par “koka apbūves adeptiem” – nu redz kā mēs – te mazliet ar kociņu, tur mazliet, – nu vispār jau mēs kociņu mīlam. 5. Kaut kur… Lasīt vairāk »

Armands

Ēka izlaikas par to kas tā nav
Tai nav aktīva fasāde (jo tur atrodas autostāvvieta)
Tai nav vēsturiska konteksta (tikai ēku maskas)
Tā nav augstvērtīga (to parādīs izmantotie materiāli un risinājumi)

Minimālajā variantā, es būtu atkāpies no sarkanajām līnijām, atstājot vietu kādai tiešām vietu cienošai mājai.
Optimāli, nebūvēt neko, jo šīs te toč ir svešķermenis…

4
0
Lūdzu, komentējietx