Tokyo Survival Kit

Vīnes Mākslas akadēmijas Arhitektūras institūta (http://ika.akbild.ac.at) studentu grupa devās uz Japānas galvaspilsētu Tokiju. Šis brauciens ilga 12 dienas, un tā mērķis bija piedalīties radošajā darbnīcā Geidai Universitātē (http://www.geidai.ac.jp) un arī arhitektūras ekskursijā pa Tokiju.

Oficiālā ekskursija tika plānota rūpīgi un pamatīgi, pirms došanās turp izveidojot labāko „draugu”, palīgu un ceļvedi – “Tokyo Survival Kit“.

Šī neoficiālā grāmata tika veidota, sākumā izvēloties apskates objektus un tad studentiem meklējot par tiem visu iespējamo un noderīgo informāciju. Lielu daļu no apskatāmās arhitektūras rekomendēja Hiromi Hosoya (http://www.hosoyaschaefer.com), kā arī Tokijas Mākslas Akadēmijas Arhitektūras institūta profesori (http://www.geidai.ac.jp/english/art/architecture.html). Lai gūtu izpratni par Tokijas un Japānas arhitektūras evolūciju un nozīmīgākiem arhitektiem 20. un 21. gadsimta arhitektūras scēnā, tika izraudzīti pēc iespējas dažāda rakstura un laika arhitektūras objekti.   

Saturs ceļvedim tika veidots tā, lai tajā iekļautos objektus varētu aplūkot klātienē un lai to būtu ērti paņemt līdzi Tokijas ielās, veikt pierakstus un skicēt. Atvēruma kreisā daļa atvēlēta projekta bildei, īsam aprakstam, adresei un kontaktinformācijas. Labā daļa ir atstāta pilnīgai lietotāja improvizācijai pierakstu un skiču veidā.   

Protams, “Tokyo Survival Kit” nekonkurē ar komerciālajiem ceļvežiem to detalizētībā un vispusīgumā, bet tas sniedz citu redzējumu, palīdzot apgūt Tokijas arhitektūru sabalansētās un izglītojošās devās.

Lejuplādē, izprintē un apskati, ja dodies uz Tokiju vai ja vienkārši interesē!

Kārlis Bērziņš

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx