Sveicieni LNMM konkursa ekspertiem!

Tikko ziņās Burovs izpļāpājās, ka prakstot līgumu leiši apņēmušies [par to pašu  solīto mio eiro projektēšanas honororāru] iebāzt pazemē papildus vēl 1500 m2… Akurāt tik, par cik programmā bija prasīts palielināt pastāvīgās + stacionārās izstāžu zāles + konferenču platības KOPĀ saskaitot. Kolosāli eksperti mums konkursu žūrējuši [ārzemju!!], pat līdz projektēšanai netika un jau konstatēja to, kas sunim bija skaidrs pavirši paskatoties uz viedo risinājumu. Un lai – vai tad parkā zemes trūkst, tehniskus jautājums sākot risināt gan jau vēl piegrābs klāt.

Lāce savukārt bija priecīga, ka cilvēki beidzot varēs bēniņus aplūkot, esot ļoti skaisti.., laikam ekspertu kompānijai tomēr piešķīlies, ka gleznas pažobelē īsti kur karināt nebūs. Interesanti vēl būs sagaidīt bēniņu m2 izmaksu un elegantās konstrukcijas – būs dažiem laba pēcizglītība.

Toties Rīgas galvenais kārtējo reizi pamanījās diplomātiski to caurumu nu jau  ap 3000m2 aizbetonētajā parkā nosaukt par elegantu zīmi. Slava Cēzaram!

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Martins

Atliek ciešāk pievērt acis! 🙂

etoms

es joprojam nevaru tam noticet.es izsledzu zinas lauka kad redzeju ka lace stastija par kaut kadam kafejnicam un vel visadam padarishanam. palika slikti . atvainojiet

konkursa dalībnieks

citāts no senākām ziņām : "Lāce arī norādīja, ka viņu uztrauc lēnais temps, kā rit rekonstrukcijas projekta apstiprināšanas gaita. Tas saistāms ar menedžmenta problēmām ar Lietuvas arhitektiem, kas uzvarēja muzeja rekonstrukcijas projekta konkursā, jo VKPAI iebilst pret Lietuvas arhitektu piedāvātajiem jumta pārbūves risinājumiem."

http://kultura….d?id=36247011

A4D

atliek cerēt, ka VKPAI noturēs savas pozīcijas un tās nav nekādas "menedžmenta problēmas" lietuviešiem – tās ir mentālas problēmas, nespējot nošķirt, kas ir jaunrade, un kas ir arhitektūras pieminekļa postīšana traģiski, bet fakts, ka žūrijā bez J.Dambja neatradās cilvēki, kas pastāvētu uz to, kādas prasības ir izvirzāmas vēsturiskās ēkas rekonstrukcijai, kur nu vēl restaurācijai tam visam papildus, cik var noprast no pievienotās KM publikācijas delfos, LV izpratnē šis jautājums par muzeja ēkas tagad ieplānoto totālo pārbūvi un gaidāmo destrukturizāciju diemžēl ir sajaucies vienā neatšķetināmā murskulī ar nu jau gadu desmitu garumā nenotikušu jumta remontu un sūces novēršanu gleznu zālēs –… Lasīt vairāk »

A4D

viens tehnisks jautājums varētu būt, ka no iecerētās (LMA) puses fūrēm nav īsti kur apgriezties, lai piebrauktu, un paredzētajā (vai tiešām?) pecēlāj-nolaidējplatformā (20×3.5m) uz pazemi atpakaļgaitā iemanevrētu

to gribētos redzēt, kā tur tas viss izveidosies

Latvijas praksē līdz šim gan ir iegājies, ka konkursā vienu zīmējam, bet pēc tam – ko vajag būvējam..

vai nu šī reize būs izņēmums

jtd

"vai nu šī reize būs izņēmums"

Vai man vienam liekas, ka uz šo jautājumu Andis jau viennozīmīgi atbildēja ziņas tekstā.

MiksK

Andi…es pat tajā pašā kontinentā neesmu, bet stroķa garšu mutē sāku just! Tev kas, vectēvs to muzeju būvējis? Vel un vel…nu takš uztaisi labāk kādu konkursu, sevis priekam! Par māmiņu, tētiņu un valdošo eliti bēdāt takā par vēlu!

novērotājs

MikK, Tu jau neesi konformists?!

MiksK

ne…bet komponists…varētu pamēģināt. Acis, vaļā, acis ciet, pīrādziņu nolieciet! Binokulārās dejas, drauks mīļais.

novērotājs

kā vēlies, ja nu Tev pašam šķiet, ka vārdu spēles kaut ko maina

A4D

Nu, vēl vismaz 2 reizes es tiem tontoniem pirkstus dziļi zem ribām pabāzīšu – nākošā būs tad, kad atklāsies debīlā un 3x pārmaksātā nelietojamā jumta konstrukcija, pēc tam vēlreiz pirmās izstādes atklāšanas brīdī, kad visā krāšņumā varēs redzēt kā pažobelē ar 3m griestu augstumu nevar piekārt gleznas un apmeklētāju zelta vērtajās telpās nebūs. Lai zin suns ko ēdis, citādi jau nečurāt dīvānā iemācīt nevar. Par stroķi neuztraucies, sen jau esmu pie LV sviesta pieradis.

zane karpova

Sīlim taisnība. Tā nevar ākstīties. No malas izskatās pēc ņemšanās, bet mazajā LV pīļu dīķi par šo ir jārunā.

MiksK

zini…priekš novērotāja, tu pārlieku labi orientējies atstarotāju jomās. Ka tik te nebūs Maija jāmeklē rokās. Letš see your spots, or knots, or whatever You call your stats!

A4D

Ko nu ,līgums noslēgts. AIG netiks galā ar saviem uzdevumiem? Būve un forma netiks ar savām štellēm? Kādam liekas ka leišu puikas vieni paši uz ambrazūru ar saplēstu kreklu? Domāju arī LT pusē ir gan jau kāds vārdā nenosaukts ( lai vietējiem strjomu radītu) Krusttēvs, tā ka … Savukārt Dambja kunga pozīcija nevienā mirklī nav bijusi tāda, kā to vēlētos redzēt daži dalībnieki . Respektīvi nevajag savas pašrefleksijas piedēvēt Dambim. Dambja pozīcija bija, ka no piedāvātā klāsta laist uz skaņošanu ( vēlamais konkursa rezultāts) nevar NEVIENU darbu, jebkurš jāpārstrādā, respektīvi – loģiski ņemot otrā kārta, ar pirmo vietu ieguvējiem. Nekur… Lasīt vairāk »

m

Tiesu darbi nu!

A4D

mazāk cinisma, ja varētu lūgt, kolēģi arhitekt! kā žūrijas loceklim spriedelēt par Krusttēvu nenovēršamību, manuprāt, ir vismaz amorāli, ja ne krimināli un arī, domāju, ka Dambja k-gam suflieris nebūtu vajadzīgs – tas, ko piedēvē, kā viņa pozīciju, īstenībā ir viņa vienīgā pagaidām zināmā darbība konkursa projekta virzības sakarā! kaut nedaudz pazīstot Dambja k-gu, nevajadzētu tā uzreiz pieņemt, ka tā arī ir viņa īstenā un galīgā pozīcija šajā jautājumā – tas tikai vēl trūka, lai viņš publiski paziņotu, "šis nu ir tas darbs ,ko viņš nu nekādi neredz savā institūtā skaņojamies no kopējā klāsta." :)) atļauj pasmaidīt ļoti ceru, ka VKPAI… Lasīt vairāk »

jtd

"ļoti ceru, ka VKPAI uzturēs skaidras prasības vēsturiskā jumta "pielāgošanas" jautājumā" Un tagad pamēģiniet ielekt autora/-u ādā – kaut kāds ierēdnis, kurš bija pie konkursa žūrēšanas, tagad sāks lekties, ka viņa akceptētais pirmās vietas darbs, ko nodod realizācijai (tehniskā projekta izstrādāšanai), pēkšņi kļuvis nelabs, ka jāpārstrādā pilnībā. Par pazemi jau redzam, ka konkursam nebija jēgas, atņemam arī jumtu un varam droši doties uz tiesu, ka vinnētājs taisa pavisam citu projektu, attiecīgi negodīgā ceļā ticis pie pasūtījuma (konkurss jau nebija arhitekta kvalifikācijas apstiprināšanai). Kā nevienam negribas sev atzīties (ne šeit tusējošajiem žūrētājiem, ne dalībniekiem), ka konkurss neizdevās, pirmkārt gan neesoša konkursa… Lasīt vairāk »

A4D

Ingurd, Krusttēvs- latviešu izpratnē pirmkārt ir persona ,kas rūpējas par savu aizbilstamo, kad vecāku vara nevelk, ko domāji Tu? Pieņemu nebūsi aizrāvies ar Mario Pjūzo romāniem.

Kaut kā sajūt mans deguns, ka Tev konkrēti esmu kaut ko izčakarējis, līdz šim tā kā bijām koleģiāli, tieši tāpat paliekot pie sava viedokļa arī apmainījāmies ar viedokļiem, kas nācis klāt? Pieņemu ka tikai liekas.

A4D

Bet cienījama, M, uz priekšu karogs rokā , kur ložmetējligzda ziniet,vēlu veiksmi, kā minimums varoņstatusu post factum.

A4D

man? neko

vnk tiešām neesmu sajūsmā par Tevis proponēto pozīciju šī konkursa sakarā – ne attiecībā uz konkursa darbu novērtējumu, ne arī notikušās (vērtēšanas) procedūras lieliskumu, lasi – nenovēršamību

bet neuztver to personiski

E_maija

ko tik kareivīgi un reizē anonīmi, m? kas Jūs?

m

Vienkārši cik ilgi šis absurds var turpināties. Sākot jau ar konkursa izludināšanas dienu un izslavēto starptautisko žūriju. Kā var runāt par vērtēšanu, jā šādi tiek vērtēti darbi. Tad jau varētu iesniegt- " Būs smuki" un ar to pietiktu. un ne ba jau vienigais šāda tipa konkurss pie mums noritējis.

tiešam varbūt naivi ceru, kā šada tipa situaciju skaits strauji saruktu un attiecīgie cilvēki daris savu darbu godam.

Bet ļoti patikami ka vismaz diskusija par šim lietam ir.

m ir jauns censonis

Miķelis

Kaut kas nav labi, ož pēc sēra u.t.t. Šādas ir šībrīža apokaliptiskās ievirzes. Tas jau pat suņam skaidrs, ka 3000 kv.m. pazemē mākslas mantojumam norāda uz ātri tuvojošos X stundu. Latvieši steidz savas gara mantas noglabāt aiz biezajām betona sienām. Visā pasaulē cilvēki sava mākslas mantojuma atrādīšanai izvēlas publiski pieejamus risinājumus ar iespēju iesaistīt apmeklētājus arī kādos brīvdabas pasākumos, bet latvietis ir tālredzīgs, viņš to labāko noglabā dziļi, zem zemes un varbūt pat bez dienasgaismas, jo latvietim taču visas zemes ir rezervētas sociālo mājokļu, tiltu un citu lietderīgu objektu celtniecībai. Bija taču NRJA risinājums ar no zemes izaugušām pumpām un… Lasīt vairāk »

0
Lūdzu, komentējietx