Si vis pacem, para bellum

Vai esat domājuši par X-stundu? Atceros Atmodas laiku, kad visiem bija mazi radioaparātiņi, kurus visi turēja pie auss un klausījās, klausījās, klausījās… Gluži kā tagad visi twitero, twitero, twitero…Bet jāsaprot ka no tā nevienam ne silts, ne auksts.

Tā kā man ir gadījies apmeklēt daudzas Latvijas pilsētas, tad varu droši apgalvot, ka Latvijā vairs nav civilās aizsardzības objektu ( bumbu patvertņu), tie visi ir iznīcināti vai pārvērsti par noliktavām. Mums nav taustāmu savu degvielas rezervju, nav arī pārtikas rezervju. Tas ko šodien dzirdam par NATO garantijām, ES garantijām ir protams skaisti un varbūt arī kādu nomierinās, bet atritiniet karti un palūkojoties uz Kaļiņingradu, – ir vajadzīga aptuveni diennakts , lai bloķētu un atgrieztu Baltijas valstis no ārpasaules. 1 ( viena ) diennakts ir tas laiks, kas mums visiem būs, lai pieņemtu svarīgus lēmumus X-stundā. To der iegaumēt, bet pagaidām gan varam gulēt mierīgi, jo vest karadarbību divās frontēs nespēj neviens, –  pat izcilākais karavadonis. Un par civilās aizsardzības objektiem, degvielas rezervēm, pārtikas rezervēm vajag domāt miera laikā, ne sākoties karadarbībai.

   Senais latīņu teiciens “Si vis pacem, para bellum” ir kļuvis aktuāls tieši 2014.gadā. Tas ir kaut kas ļoti negaidīts un arvien ceru ka saprāts uzvarēs…

Miķelis

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx