Piedāvājums piknikam parkā. Zibenskonkurss

Izmantojot man šeit piešķirtās blogošanās privilēģijas, gribu sākt, piedāvājot tēmu pavasarīgas izklaides apvienošanai ar lietderīgu nodarbi.

Arhitektūras ideju- metu ZIBENSKONKURSS

VASARAS ESTRĀDES BŪVNIECĪBAI DUNDAGAS PILS PARKĀ

Leģendām apvītā Dundagas pils 17.gs. beigās beidz pastāvēt kā cietoksnis un tās īpašnieki fon der Osten–Zakeni pili pārvērš par greznu rezidenci – Dundagas muižas centru. Šajā laikā uzsākts darbs pie parka veidošanas, kas aizvien vēl saglabājies kā viens no nedaudzajiem Latvijas vēsturiskajiem parkiem ar regulārā plānojuma iezīmēm. Valsts aizsardzībā Dundagas parks atrodas kopš 1957.gada.

Parkā esošā estrāde būvēta krietni sen un savu mūžu nokalpojusi. Estrādes atrašanās parka ainavas centrā var būt principiāli diskutējama no parka kompozīcijas tīrības viedokļa. Šī īpatnība sarežģī jauna estrādes apjoma ievietošanu ainavā, prasot ļoti delikātu un smalki līdzsvarotu kompozīcijas izjūtu. 

Tomēr Dundagai ir vajadzīga jauna un, iespēju robežās, mūsdienīgai izpratnei par sabiedrisku kultūras pasākumu organizēšanu atbilstoša estrāde. 

Lai rastu iespējami labāko komplicētā uzdevuma risinājumu Dundagas novada dome izsludina atklātu arhitektūras ideju – metu konkursu par vasaras estrādes būvniecību Dundagas pils parkā. Konkursā var piedalīties kā profesionālie arhitekti, tā arhitektūras studenti, un autoru kolektīvi.

Pašvaldības līdzekļi ir ierobežoti, bet tas nenozīmē, ka domas lidojumam formu, konstrukciju un materiālu izvēlē būtu jāaprobežojas ar tradicionāli pieticīgiem stereotipiem par „lauku” arhitektūru. Mēs gribam redzēt asprātīgus risinājumus, kas pieļauj iespējami dažādus izmantošanas veidus iespējami daudzveidīgiem pasākumiem.

Estrādes idejas meti nepieciešami arī pieteikuma sagatavošanai atbalsta finansējuma saņemšanai ES Lauku attīstības programmā. Diemžēl, tas nosaka ārkārtīgi saspringtus termiņus konkursa darbu iesniegšanai – 2010.gada 07.jūnijs, plkst. 12:00.

Ņemot vērā īso KONKURSA termiņu noteiktas minimālas prasības iesniedzamo darbu noformējumam un detalizācijai.

Galvenie uzdevumi:

 analizēt komplicēto ainavu un atrast optimālo estrādes novietni 

 estrādes skatuves apjomam atrast veiksmīgi sabalansētu funkcionālo, arhitektoniski-konstruktīvo un ainavisko risinājumu

Dalībnieku reģistrācija un konkursa materiālu saņemšana noteikta elektroniskā formā. Konkursa nolikumu un materiālus pretendenti var saņemt bez maksas, nosūtot uz e-pasta adresi buvvalde@dundaga.lv „Dalībnieka pieteikuma anketu”, vai brīvā formā norādot savu vārdu, uzvārdu vai nosaukumu, kontaktinformāciju un norādote-pasta adresi, kas lietojama tālākai saziņai ar pretendentu. Uz šo adresi tiks nosūtīta adrese un pieejas parole interneta vietnei, no kuras iespējams lejupielādēt konkursa nolikumu, uzdevumu un citus materiālus.

Projekta novietne apskatei un apsekošanai ir katrā laikā publiski brīvi pieejama.(57.509461,22.356899)

Konkursa prēmiju fonds ir Ls 1000, t.sk.:

pirmās vietas ieguvējam – Ls 500;otrās vietas ieguvējam – Ls 300;trešās vietas ieguvējam – Ls 200.

Projekta tālākas virzības gadījumā, konkursā pirmās trīs godalgas ieguvušo darbu autori tiks uzaicināti iepirkumu konkursā par būvprojekta izstrādi

PS.

Pēc tautas pamatota ierosinājuma un konsultējoties ar datorgudriniekiem materiali brīvai pieejai uzlikti citur- TE: Materiāli kā arī Dundagas mājlapā.

Pieeja bez paroles. Ja kādi jautājumi- sūtiet pastu.Tomer- lūdzu arī godprātigi atsūtīt ieinteresētibas apliecinājumu uz iepriekš norādīto e-pastu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
A4D

patiešām operatīvi!

Miķelis

Treknajos gados bija ierasts steigties – pakausī elpoja pasūtītājs, visiem svila asfalts zem kājām. celtnieki stāvēja ar betona pilnām šļūtenēm. Kas tad tas, vai tad nevarat normālu konkursu uzrīkot, izdalīt benzīna talonus arhitektiem ( uz vietas tā kā vajadzētu būt ), uzrīkot kārtīgas pusdienas atbraucējiem ( laukos vēl var atrast labus gatavotājus ) u.t.t.. Vai piemetāt eventuālu tāmi cik arhitektam izmaksā brauciens + palīgmateriāli + domāšana + steigā uzrauts darbs?

Kaut kā nenopietni izklausās…

Astra

žēlīgi un paknapi-arī ar laiku

jtd

Kamēr neesmu izlasījis nolikumu, rādās būt interesants piedāvājums (pieredze gan saka, ka pēc tam domas var krasi mainīties, bet lai, ārā saulains pavasaris).

Taču to, kam vajadzīga šī spēlēšanās slepenpolicistos, gan nav saprotams, ielikt visus materiālus publiski brīvi un bez maksas pieejamā resursā un tad katrs var izlemt, zīmēties vai nē.

Kārlis

šitam gan es piekrītu par 101%!

A4D

Tie, kas pieteikušies, komentārus saņem e-pastos, bet kopējai zināšanai publicēšu arī te. – Komentārs par "slepenību" ņemts vērā. Slepenības nav. Ir nepieciešamība saprast, kas piedalās (saziņai) un tehniskie aspekti, kas, lai paātrinātu procesu, tika atrisināti bez paroles. Visi materiāli tagad brīvi pieejami ^ norādītajās adresēs. – Par termiņiem- viedoklis taisnīgs, bet neviens nav mums apsolījis, ka taisnīga būs arī pasaule, kurā mums jādzīvo. Ir tā kā ir un ir sarežģīti. Saprotot grūtumu, mazākas prasības noformējumam, tiek meklēti analītiski skatījumi un labu, asprātīgu ideju dažādība. – Tādu treknumu, kā benzīna taloni, pat es neatceros. Ja laimējies to piedzīvot, apsveicu! Turiet šīs… Lasīt vairāk »

0
Lūdzu, komentējietx