Konkurss Helsinku Centrālajai bibliotēkai

Helsinku pilsēta izsludina starptautisku arhitektūras konkursu Metropoles sirds, lai iegūtu labāko piedāvājumu pilsētas Centrālajai bibliotēkai. Konkursa mērķis ir rādīt dinamisku un funkcionāli daudzpusīgu tikšanas vietu, mūsdienīgu, energoefektīvu un arhitektoniski nozīmīgu ēku.

Bibliotēka atradīsies pašā pilsētas centrā — Töölönlahti līča un Helsinku Centrālās stacijas apkaimē, blakus Sanoma mediju namam un šogad atklātajam Helsinku Mūzikas centram, netālu no Finlandia koncertzāles, Kiasma mūsdienu mākslas muzeja, kā arī Somijas parlamenta ēkas. Paredzēts, kā tā būs ēka ar es enerģijas patēriņu (zero energy). Konkursā tiek meklēts Centrālās bibliotēkas ēkas risinājums, kas:

reaģē uz problēmām pilsētas problēmām; Iir augstas kvalitātes un ilgtspējīgā; veido simbolisku un arhitektoniski nozīmīgo tēlu; piedāvā funkcionāli kvalitatīvu un tehniski un telpiski elastīgu visprogresīvāko un pielāgojamo bibliotēku darbību; ir ekoloģiski efektīvā; ir tehniski un ekonomiski iespējama.

Balvas:

pirmā vieta — 50 000 € otrā vieta — 37 500 €  trešā vieta — 25 000 €

Informāciju par konkursu un visu dokumentāciju var apskatīt šeit: http://competition.keskustakirjasto.fi/registration-and-eligibility/.

Sagatavots sadarbībā ar informācijas portālu www.arstender.lv

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx