Ķīpsalas gals. Arhitekts Ingurds Lazdiņš.

Kā jau ierasts, nododu kolēģu vērtējumam arī savu darbu. Brīvprātīgi. Šoreiz gan vairāk piemērots publikācijai liktos nosaukums – “Labas konkursu prakses gals”…. bet par to – par pasākumu un vērtēšanas kritērijiem kopumā – mazliet vēlāk.

Izstrādājot risinājumu šim, neapšaubāmi zīmīgajam objekta novietojumam, galveno uzmanību pievērsu izteiksmīgai silueta līnijai un funkcionāli pamatotai pašas ēkas apjoma kompozīcijai, dalījumam.

Tā pat par būtisku vadlīniju biju pieņēmis ēkas (taisnstūrveida) plāna piemērotību saliekamā dzelzbetona paneļu būvniecības metodei, kā tas bija norādīts uzdevumā, bet vēlāk, šķiet, izrādījies mazsvarīgi…

Vēl viens apsvērums no nenovērtētajiem – iespējami universāls un ērts dzīvokļu plānojums – ar iebūvētajiem skapjiem, plašām istabām, garderobēm, vairākiem sanmezgliem, palīgtelpām. Ar vienu virs otra novietotām sanitārajām telpām, ar plānojumā identisku un stingri taisnstūrveida katra dzīvokļa kopējo formu, nelieliem atsevišķo pārsegumu laidumiem un tikai vienu vertikālo komunikāciju mezglu visai ēkai ar tam atbilstoši augstu 88 pret 12% (!!) dzīvojamo stāvu lietderīgās platības īpatsvaru. Augstums – nepārsniedzot normatīvi atļauto 9 x 3.50m…

Plašās lodžijas veidotas vienīgi ārpus ēkas siltinātās, apkurināmās daļas un tās “dārgajiem” kvadrātmetriem – salīdzinoši vieglās cinkota tērauda profilu konstrukcijās, kā piekārta “dubultā fasāde” – ar prefabricēta alumīnija žalūziju pielietojumu iedzīvotāju telpisajam komfortam un telpu aizsardzībai pret pārmērīgu izsauļojumu.

* * *

Projekta izstrādē un noformēšanā piedalījās Ilvars Jermacāns un Kristīne Ozoliņa.

* * *

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx