Igauņi un Āgenskalns

Vēl trešdien Oļegs Burovs, Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs, intervijā man sacīja, ka centīsies neļaut nojaukt dedzināto Kalnciema ielas 2B ēku, jo tas radīs precedentu un “pēc tam var degt Marijas iela 6”. Tagad, izrādās, tomēr jauks. Nacionālo kultūras pieminekļu pārvalde esot apstādinājusi procesu par pieminekļa statusa piešķiršanu līdz ar ēkas degšanas faktu. Kādi ir pārvaldes vadītāja Jura Dambja argumenti?

Āgenskalna apkārtnē šis ir otrais gadījums, kur igauņu attīstītajiem piederošajos projektos grūst Rīgas vēsturiskais arhitektūras mantojums. Pirmais gadījums ir bijusī fabrikas Auroras celtne Cieceres ielā no 20. gadsimta sākumā, kas bija oriģināls industriālās arhitektūras piemērs visas ielas garumā. Tagad, nerēķinoties ar vietējo iedzīvotāju pretestību un ar apskaužamu uzņēmību un efektiviāti, tā ir nojaukta.

Autors: Viestarts Gailītis
Attēlā: Izdegusī jūgenstila ēka Kalnciema ielas sakumā.  Foto – DELFI.lv

Redakcijas piebilde
A4D tiek soli pa solim uzlabots. Šobrīd diemžēl blogu sadaļa nerādās sākumlapā, tāpēc blogu ierakstus reti kurš izlasa. Tādēļ kā pagaidu risinājums, šie Viestarta Gailīša bloga ieraksti ir skatāmi kategorijā “Raksti”,  — lai tie būtu redzami sākumlapā. Vēlāk tiks atlikti atpakaļ pie blogiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx