Savu 15 gadu jubileju Vincents grupa atzīmējusi arī ar grāmatu — visnotaļ ieturētu izdevumu, kurā apkopots kompānijas paveiktais arhitektūras jomā. Košās bildēs, kam pievienoti īsi apraksti, atklātas Vincenta veidotās ēkas, no kurām lielākā daļa ir Meinharda fon Gerkāna Jūrmalai un Rīgai projektētās būves. Grāmatu papildina intervijas ar ievērojamo vācu arhitektu.
2008.gada oktobrī 15 gadu jubileju svinēja Vincents grupa. Kompānija strādā daudzās nozarēs — tai ir savs restorāns, uzņēmums nodarbojas gan ar auto un mēbeļu tirdzniecību, gan ar būvķīmijas ražošanu. Ir arī sava projektēšanas grupa, kas cieši sadarbojas ar ievērojamo Hamburgas arhitektu Meinhardu fon Gerkānu, kurš, kā zināms, ir vācbaltu izcelsmes — dzimis Rīgā.
Kompānijas jubilejai par godu tika izdota grāmata. Lai gan izdevums nav gluži īsta grāmata, — tāda, ko var nopirkt grāmatveikalos un kam ir ISBN numurs, 200 lappušu biezo sējumu dēvēt par bukletu būtu noniecinoši. Jo tā patiešām ir solīda grāmata, lai arī korporatīvs izdevums — tāds, ko uzņēmuma jubilejā pasniedz kompānijas darbiniekiem un sadarbības partneriem.
Košajās un glancētajās liela formāta bildēs grāmatā redzamas visas Vincenta veidotās ēkas. Lielākā daļa no tām ir visas Meinharda fon Gerkāna Latvijā projektētās būves, sākot ar bijušā Parex baņķiera Viktora Krasovicka «kvartālu» Bulduros, kas, kā nesen izrādījies, viņam nemaz nepiederot. Apmēram desmit gadu laikā tapušo kompleksu (divas villas, tenisa halle un savs SPA) veido vairākas atsevišķas koka ēkas ar cinkota skārda divslīpju jumtiem, mūsdienīgi interpretējot Jūrmalas tradicionālo apbūvi. Gerkāna Latvijas kolekciju turpina viņa 20.gs. 20.gadu funkcionālisma interpretācijas — apartamentu nams Bellevue Bulduru prospekta tālākajā galā, Carlo māja Rīgas Klusā centra malā Zaubes ielā un nobeidzot — Villa Guna Jūrmalā, kas saņēmusi Čikāgas Athenaeum Arhitektūras un Dizaina muzeja 2008.gada Starptautisko Arhitektūras godalgu.
Pa vidu redzamas citas — Vincenta projektēšanas grupas radītās ēkas: vairākas koka «līstīšu» mājas Jūrmalā, Raimonda Paula māja Baltezerā, strīdīgā metāla karkasa ēka Vecrīgā blakus universālveikalam, Vincenta biroji un veikali-saloni K.Ulmaņa gatvē 114, restorāna Vincents interjers. Arhitektūras bilžu daļu noslēdz trīs Gerkāna projekti — nerealizētas un nepabeigtas ēkas — Da Vinci augstceltne Ķīpsalā, Parex bankas biroju ēka un dzīvojamo namu komplekss Citadelē.
Bilžu un objektu aprakstu sadaļu grāmatā papildina sešas intervijas ar meistaru Gerkānu, kas tapušas dažādos laikos (2001—2007), dažādiem medijiem. Piecas no tām, kuras apkopotas no vairākiem žurnāliem, ir latviski (autores: Sandra Zaiceva, Līga Bitāne, Kristīne Budže, Anita Antenišķe), savukārt sestā ir TV skatītās Ginta Grūbes Vakara intervijas literāra versija, kas atstāta angļu valodā. Lai arī sarunās paustie Gerkāna arhitektūras principi un postulāti ir vispārzināmi, neatklājot neko jaunu un pārsteidzošu, tomēr intervijas vairo grāmatas saturisko vērtību.
Kopumā grāmata vērtējama, kā ieturēts un gaumīgs izdevums, kas apkopo Vincenta paveikto arhitektūras jomā — ēkas, kas apliecina biroja visnotaļ augstos estētiskos kritērijus un no kurām ne viena vien nākotnē noteikti kļūs par nozīmīgu Jūrmalas un Rīgas kultūrvēstures manotojumu. Salīdzinot ar neseno biroja Arhis 20. jubilejas izdevumu, Vincenta publikācija ir daudz vairāk līdzīgāka grāmatai — parocīgāka lasīšanai un bilžu skatīšanai.
Nu gan es uz Arti apvainojos. Man bija lieliska intervija ar Gerkanu "Dienā", kādēļ tā nav "apkopota"?
Atvainojos Artim, jo biju pārpratusi. Domāju , ka Artis ir sastādījis to grāmatu. Peace!
es jau gribēju sākt aizstāvēt Arti 🙂
Nu gan es uz Arti apvainojos. Man bija lieliska intervija ar Gerkanu "Dienā", kādēļ tā nav "apkopota"?
Atvainojos Artim, jo biju pārpratusi. Domāju , ka Artis ir sastādījis to grāmatu. Peace!
es jau gribēju sākt aizstāvēt Arti 🙂