Starptautiskā skola Piņķos

Šogad jaunu ēku Piņķos ieguva Latvijas Starptautiskā
skola, kurā mācās skolēni no vairākiem desmitiem valstu. Līdz tam skola bija
izvietota vienā no Bulduru Dārzkopības vidusskolas kompleksa ēkas spārniem.

Ēkā paredzēts mācīties 300 bērniem.
Pirmajā stāvā izvietotas skolas administrācijas telpas, pamatskolas mācību klases, multifunkcionāla zāle, ēdnīca ar virtuvi, ģērbtuves un palīgtelpas. Otrajā stāvā izvietotas vidusskolas mācību telpas. Katrā stāvā paredzēts sanmezglu bloks. No pirmā stāva risinātas vairākas izejas uz skolas pagalma un sporta laukuma pusi.
Abus stāvus vieno centrālais ātrijs. 

Arhitektoniskais risinājums veidots mūsdienīgs, pielietojot kvalitatīvus, ilgmūžīgus apdares materiālus un risinājumus. Galvenie apdares materiāli: apdares ķieģelis (Lodes ražojums), apdares plātnes Trespa ar koka tekstūras imitāciju, mākslīgā akmens apdares plātnes, stiklotas virsmas.
Fasādē, kas vērsta pret ielu, akcentēta galvenā ieeja ar divstāvīgu stiklotu apjomu.

Plānojuma risinājums veidots tā, lai telpas būtu pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ir ieprojektēts lifts uz ēkas otro stāvu. Tehniskā projekta ietvaros ir izstrādāts mēbeļu un interjera projekts.

Teritorijā paredzētas divas iebrauktuves/izbrauktuves no pašvaldības ceļa. Pie galvenās ēkas ieejas, zona autotransporta piebraukšanai un bērnu izlaišanai. Pie sporta zāles skolas autobusu stāvvieta/pietura. Pie ēkas ziemeļu fasādes saimniecības zona ar asfaltētu laukumu un saimniecības ēkām/nojumēm.

Skolas vajadzībām teritorijas austrumu daļā paredzēti sporta laukumi
— futbolam, basketbolam/volejbolam, kā arī divi rotaļu laukumi. Teritorijā paredzētas koku alejas pie iebrauktuves un visā teritorijā koku grupas ar dažādu lapojuma krāsu,
kā arī dažādi krūmu stādījumi. Galvenajā laukumā pie ieejas un uz bruģētas terases izvietojami augu konteineri.

Starptautiskā skola
Piņķos

Meistaru iela
2, Piņķi, Babītes pagasts, Babītes novads

Skolas
tehniskais projekts izstrādāts, pamatojoties uz pasūtītāja SIA Abode Projects doto projektēšanas
uzdevumu, kā arī balstoties uz Babītes pagasta padomes Būvvaldes izsniegto
plānošanas un arhitektūras uzdevumu.

Arhitekti:
Diāna Zalāne, Artis Roķis, proj.vad. Aija Jansone / Diānas Zalānes projektu
birojs

Tehniski ekonomiskie rādītāji:

 • Zemes gabala platība — 4,0 ha
 • Apbūves laukums — 4958 m2
 • Ēkas kopplatība — 4900
  m2
 • Ēkas kubatūra — 34010 m3
 • Apbūves blīvums
  — 12,4%
 • Apbūves intensitāte
  —15,2%

Būvniecība:
2010. gada oktobris — 2011. gada augusts
Projektēšana: 2009. gada aprīlis — 2009. gada novembris
Būvniecības izmaksas — 4,5 mlj. eiro

Dalīties ar ierakstu:

5 1 Balsot
Raksta vērtējums
guest
42 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
khm

Trespa bija kādu konkursu izsludinājuši?

Peteris Ratas

1. Neskatoties uz shi projekta nosakumu, shaja ekas tela varu nolasit padomju skolu arhitekturas mantojumu. Skatoties plana rodas asociacija ar padomju laika blokmaju skolam un jaunibas atminjam. Negribu nevienu aizskart, tas man ir tiri subjektivs viedoklis. 2. Interesanti kada priekshrociba ir koka imitacijas apdarei? Mums latvija ir ists koks. Plakshnju apdarei trukst teksturas un detalizacijas. Tas ir labs materials, bet ir uzmanigi jalieto. 3. Atsaucoties uz iepriekshejo komentaru, skolu un institucionalo eku projekteshanai praktiskak ir veidot kvalifikacijas atlasi (jeb atlasi ar konkursu) nevis ideju konkursu. Jo redz, skolu projekteshana ir kritiski panakt laicigu un garantetu rezultatu, kursh iekljaujas budzeta, funkcionali… Lasīt vairāk »

Rikards

Jāteic, ka ēkas tēls lieliski iekļaujas apkārtējā noliktavu angāru ainavā, būvniecības laikā, tikai pēc uzraksta uzkrāsošanas sapratu, ka te būs skola, nevis noliktava ar biroju daļu. Nedz materiāli, nedz mērogs, pat tagad skatoties interjera bildes nekas neliecina, ka šī ēka domāta nabaga internacionālajiem bērniem.

Kopumā totāls mazbudžeta variants, kam nākotnē pierādīsies sakāmvārds – skopais maksā 2 reiz!

tere

ļoti precīzi raksturoji ēkas semantiku!

novērotājs

Ļoti nevēlos kritizēt, bet šoreiz jāpiekrīt augstākminētajām – iespējams, tā ir jaunbūve, kurai (jau kārtējo reizi LV arhitektūras ainavā) totāli klibo semantika. Nu neizskatās pēc mūsdienīgas skolas! tur jāpiekīt Rikardam uc komentētājiem. Neesmu bijis uz vietas, tā kā vēl paliek mikroskopiska iespēja, ka dabā kaut kas ir labāk, taču kopumā izkatās pēc tā tipa celtnes, kur pie noliktavas angāra piebūvēts biroja apjoms… Starp citu – ļoti raksturīgs ēkas tips tieši tai apkārtnei! Tikai ne skolai. Diemžēl.

laura

Vai šī ir visa no jauna būvēta skola? Man likās, ka tā varētu būt korekta padomju laika skolas rekonstrukcija. Kā tāda, tā, pat būtu paslavējama. Bet, ja tā ir pilnībā no jauna būvēta, tad gan ir tā čābiski. Esmu par to, ka ēkas funkciju ir lielos vilcienos jāvar nolasīt fasādēs un apjomu izkārtojumā pat bez uzraksta. Šeit tiešām to nav iespējams uztvert. Kas tā par telpu ar garajiem galdiem? Acīs dūrās fakts, ka mākslīgā apgaismojuma tur ir stipri par maz, bet dabīgā apgaismojuma ietekmi nevar vērtēt, jo nav skaidrs uz kādu no debess pusēm stiklotā vitrīna orientēta. Pieļauju, ka pie… Lasīt vairāk »

NAV VIENALGA

paskaties ģenplānu! tas ir orientēts pret ziemeļiem! Ja domā to divstāvu stikloto fasādi, tad tā ir orientēta pret rietumiem!

RS

manuprāt starptautiskai skolai tā arī jāizskatās- mierīgi un atturīgi, nekādu nacionālo pazīmju… labs pārdomāts projekts

bet par padomju arhitektūru- kur tad te ir tie padomju arhitektūras iezīmes? ajajaj, laikam pie Krastiņa uz lekcijam nestaigājat… :))) ne nu ja kvadrāta logi un vertikālās sienas ir padomju arhitektūras mantojums, tad jā 🙂

JO

Liekas, ka ārējie apjomi nesilda domu. Acīmredzami vēl vajadzēja pastrādāt pie to harmonizēšanas. Šķiet, ka rekreāciju telpas par maz, to kvadratūra diezin vai atbilst normatīviem. Ja runā par padomju laika skolām, tad šādi ar šauru gaiteni savienotas klašu telpas nebija iespējamas.

.

international bus station.

haha

Labs! +

debt

Valstī ar 5 miljardu parādu arī šis ir par glaunu.

Kārlis

1. Ieeja sporta zāles ģērbtuvēs no lielās sporta zāles. Tas nozīmē ar ielas apaviem iet uz ģērbtuvēm? Var jau aizbildināties, ka skolā izmanto maiņas apavus, taču nedomāju, ka skolas grīdas būs tik tīras, kā vajadzētu būt sporta zāles grīdai.

2. Uzjautrina divas durvis sporta zāle, kas ved uz ēdnīcu. Jau projektā pie durvīm ir ieprojektēti galdi. Tur noteikti ir dziļāka jēga. Arī bildēs izskatās, ka galds piebīdīts durvīm priekšā.

Peteris Ratas

Katra vieta ir sava gaume, bet kopuma skolas un izglitiba ir tikpat svarigas ka muzeji un valsts ekas, tikai ar mazaku celtniecibas budzetu. Jebkura gadijuma, arhitektam nav viegli savienot pashvaldibas finansialas iespejas ar veelamo skolas ekas funkcionalitati, esteetisko teelu un sabiedribas veelmem.

http://archrec…tudy_Intro.asp

eju gatavot tepikjus

skardnieks smukas trubas salicis.

gm

Arhitektūras projekta autoriem – TruexCullins, USA ir labi sanācis iekļauties LV arhitekturā.

Līga Knēziņa

JAutājums projekta autoram:

Vai Jūsuprāt TIEŠĀM cinkotas lietus ūdeņu notekas caurules ir aktuāls 21.gadsimata fasādes dizaina elements LAtvijas mūsdienu arhitektūrā ??

neautors

man jau liekas, ka tās mūsu laika apstākļos allaž būs aktuālas, jeb vai doma ir, ka nokrišņu nebūs nemaz?

ja runa ir par to ,vai cinkotās vai krāsotās vai slēptās, tad tas ir gaumes jautājums. mums savā laikā mācīja, ka no tādiem funkcionāliem elementiem kā skursteņu, notekas uc. nav jābaidās, tikai jāmāk tās pareizi izvietot un iekļaut kopējā tēlā

J. Berzins

Ļoti patīk interjers sporta zālei! Reti kad LV skolas sporta zāle tiek pie laba dizaina!

novērotājs

Interesantāk par interjeru būtu uzzināt, kāds ir grīdas šķērsgriezums sporta zālē. Ja latiņu klājums likts uz betona – "atkal 25"…(lasīt krieviski)

Uzziņai: sporta zālē viena no svarīgākajām lietām ir pienācīgi amortizējoša koka grīda, bet lielākajā daļā Latvijas skolu sportazāļu jaunbūvju ar to smagi grēkots – latojumu liek nevis uz lāgām, bet taisni uz betona, vien ar kādu plānu starpliku – kā izdevīgāk Būvniekam – un štrunts tad par locītavām un saitēm, ka tik tenderis uzvarēts.

Gundars

Skaisti jau te daiļrunātāji sacentušies, kurš uzrakstīs kritiskāku komentāru. Tik gribas jautāt – parādiet savu veikumu. Jeb vairāk par ķengām komentāros neesiet spējīgi? Nevienu konkrētu priekšlikumu, kā būtu labāk ,es šeit neizlasīju. Tipiski LV stilā. Un tieši tāpēc maz mums labu objektu, jo vai nu projektētājs gribēdams izvairīties no 100% garantētajām kolēģu ķengām mēģina ēku veidot maksimāli neuzkrītošu, tādējādi upurējot nepieciešamas lietas, vai arī jūtoties baigajam „stāram” un personībai ignorē jebko. Radošu meklējumu, funkcionāli, konstruktīvi izsvērtu, interesantu risinājumos, drosmīgu, mums ir maz. Ar konkrēto projektu man nav ne mazākā sakara, bet paskatot foto(uz vietas diemžēl neesmu bijis, iespaidi, iespējams, varētu… Lasīt vairāk »

J. Berzins

Ļoti patīk interjers sporta zālei! Reti kad LV skolas sporta zāle tiek pie laba dizaina!

novērotājs

Interesantāk par interjeru būtu uzzināt, kāds ir grīdas šķērsgriezums sporta zālē. Ja latiņu klājums likts uz betona – "atkal 25"…(lasīt krieviski)

Uzziņai: sporta zālē viena no svarīgākajām lietām ir pienācīgi amortizējoša koka grīda, bet lielākajā daļā Latvijas skolu sportazāļu jaunbūvju ar to smagi grēkots – latojumu liek nevis uz lāgām, bet taisni uz betona, vien ar kādu plānu starpliku – kā izdevīgāk Būvniekam – un štrunts tad par locītavām un saitēm, ka tik tenderis uzvarēts.

khm

Trespa bija kādu konkursu izsludinājuši?

Peteris Ratas

1. Neskatoties uz shi projekta nosakumu, shaja ekas tela varu nolasit padomju skolu arhitekturas mantojumu. Skatoties plana rodas asociacija ar padomju laika blokmaju skolam un jaunibas atminjam. Negribu nevienu aizskart, tas man ir tiri subjektivs viedoklis. 2. Interesanti kada priekshrociba ir koka imitacijas apdarei? Mums latvija ir ists koks. Plakshnju apdarei trukst teksturas un detalizacijas. Tas ir labs materials, bet ir uzmanigi jalieto. 3. Atsaucoties uz iepriekshejo komentaru, skolu un institucionalo eku projekteshanai praktiskak ir veidot kvalifikacijas atlasi (jeb atlasi ar konkursu) nevis ideju konkursu. Jo redz, skolu projekteshana ir kritiski panakt laicigu un garantetu rezultatu, kursh iekljaujas budzeta, funkcionali… Lasīt vairāk »

Rikards

Jāteic, ka ēkas tēls lieliski iekļaujas apkārtējā noliktavu angāru ainavā, būvniecības laikā, tikai pēc uzraksta uzkrāsošanas sapratu, ka te būs skola, nevis noliktava ar biroju daļu. Nedz materiāli, nedz mērogs, pat tagad skatoties interjera bildes nekas neliecina, ka šī ēka domāta nabaga internacionālajiem bērniem.

Kopumā totāls mazbudžeta variants, kam nākotnē pierādīsies sakāmvārds – skopais maksā 2 reiz!

tere

ļoti precīzi raksturoji ēkas semantiku!

novērotājs

Ļoti nevēlos kritizēt, bet šoreiz jāpiekrīt augstākminētajām – iespējams, tā ir jaunbūve, kurai (jau kārtējo reizi LV arhitektūras ainavā) totāli klibo semantika. Nu neizskatās pēc mūsdienīgas skolas! tur jāpiekīt Rikardam uc komentētājiem. Neesmu bijis uz vietas, tā kā vēl paliek mikroskopiska iespēja, ka dabā kaut kas ir labāk, taču kopumā izkatās pēc tā tipa celtnes, kur pie noliktavas angāra piebūvēts biroja apjoms… Starp citu – ļoti raksturīgs ēkas tips tieši tai apkārtnei! Tikai ne skolai. Diemžēl.

laura

Vai šī ir visa no jauna būvēta skola? Man likās, ka tā varētu būt korekta padomju laika skolas rekonstrukcija. Kā tāda, tā, pat būtu paslavējama. Bet, ja tā ir pilnībā no jauna būvēta, tad gan ir tā čābiski. Esmu par to, ka ēkas funkciju ir lielos vilcienos jāvar nolasīt fasādēs un apjomu izkārtojumā pat bez uzraksta. Šeit tiešām to nav iespējams uztvert. Kas tā par telpu ar garajiem galdiem? Acīs dūrās fakts, ka mākslīgā apgaismojuma tur ir stipri par maz, bet dabīgā apgaismojuma ietekmi nevar vērtēt, jo nav skaidrs uz kādu no debess pusēm stiklotā vitrīna orientēta. Pieļauju, ka pie… Lasīt vairāk »

NAV VIENALGA

paskaties ģenplānu! tas ir orientēts pret ziemeļiem! Ja domā to divstāvu stikloto fasādi, tad tā ir orientēta pret rietumiem!

RS

manuprāt starptautiskai skolai tā arī jāizskatās- mierīgi un atturīgi, nekādu nacionālo pazīmju… labs pārdomāts projekts

bet par padomju arhitektūru- kur tad te ir tie padomju arhitektūras iezīmes? ajajaj, laikam pie Krastiņa uz lekcijam nestaigājat… :))) ne nu ja kvadrāta logi un vertikālās sienas ir padomju arhitektūras mantojums, tad jā 🙂

JO

Liekas, ka ārējie apjomi nesilda domu. Acīmredzami vēl vajadzēja pastrādāt pie to harmonizēšanas. Šķiet, ka rekreāciju telpas par maz, to kvadratūra diezin vai atbilst normatīviem. Ja runā par padomju laika skolām, tad šādi ar šauru gaiteni savienotas klašu telpas nebija iespējamas.

.

international bus station.

haha

Labs! +

debt

Valstī ar 5 miljardu parādu arī šis ir par glaunu.

Kārlis

1. Ieeja sporta zāles ģērbtuvēs no lielās sporta zāles. Tas nozīmē ar ielas apaviem iet uz ģērbtuvēm? Var jau aizbildināties, ka skolā izmanto maiņas apavus, taču nedomāju, ka skolas grīdas būs tik tīras, kā vajadzētu būt sporta zāles grīdai.

2. Uzjautrina divas durvis sporta zāle, kas ved uz ēdnīcu. Jau projektā pie durvīm ir ieprojektēti galdi. Tur noteikti ir dziļāka jēga. Arī bildēs izskatās, ka galds piebīdīts durvīm priekšā.

Peteris Ratas

Katra vieta ir sava gaume, bet kopuma skolas un izglitiba ir tikpat svarigas ka muzeji un valsts ekas, tikai ar mazaku celtniecibas budzetu. Jebkura gadijuma, arhitektam nav viegli savienot pashvaldibas finansialas iespejas ar veelamo skolas ekas funkcionalitati, esteetisko teelu un sabiedribas veelmem.

http://archrec…tudy_Intro.asp

eju gatavot tepikjus

skardnieks smukas trubas salicis.

gm

Arhitektūras projekta autoriem – TruexCullins, USA ir labi sanācis iekļauties LV arhitekturā.

Gundars

Skaisti jau te daiļrunātāji sacentušies, kurš uzrakstīs kritiskāku komentāru. Tik gribas jautāt – parādiet savu veikumu. Jeb vairāk par ķengām komentāros neesiet spējīgi? Nevienu konkrētu priekšlikumu, kā būtu labāk ,es šeit neizlasīju. Tipiski LV stilā. Un tieši tāpēc maz mums labu objektu, jo vai nu projektētājs gribēdams izvairīties no 100% garantētajām kolēģu ķengām mēģina ēku veidot maksimāli neuzkrītošu, tādējādi upurējot nepieciešamas lietas, vai arī jūtoties baigajam „stāram” un personībai ignorē jebko. Radošu meklējumu, funkcionāli, konstruktīvi izsvērtu, interesantu risinājumos, drosmīgu, mums ir maz. Ar konkrēto projektu man nav ne mazākā sakara, bet paskatot foto(uz vietas diemžēl neesmu bijis, iespaidi, iespējams, varētu… Lasīt vairāk »

Līga Knēziņa

JAutājums projekta autoram:

Vai Jūsuprāt TIEŠĀM cinkotas lietus ūdeņu notekas caurules ir aktuāls 21.gadsimata fasādes dizaina elements LAtvijas mūsdienu arhitektūrā ??

neautors

man jau liekas, ka tās mūsu laika apstākļos allaž būs aktuālas, jeb vai doma ir, ka nokrišņu nebūs nemaz?

ja runa ir par to ,vai cinkotās vai krāsotās vai slēptās, tad tas ir gaumes jautājums. mums savā laikā mācīja, ka no tādiem funkcionāliem elementiem kā skursteņu, notekas uc. nav jābaidās, tikai jāmāk tās pareizi izvietot un iekļaut kopējā tēlā

42
0
Lūdzu, komentējietx