Viens no interesantākajiem un neparastākajiem Arhitektu savienības gada skatei pieteiktajiem darbiem ir prefabricētā māja ESCLICE. Atšķirībā no ierastākiem moduļu arhitektūras paraugiem, šis interpretē arhetipisko formu, bet ēkas kā eksportprodukta potenciālu apliecina Itālijā un Francijā uzstādītās mājas.
Koncepcija
Ēkas koncepcija radīta, iedvesmojoties no rupjmaizes klaipa, ne tikai semantiski, bet arī idejiski. Lai gūtu labu sāta sajūtas, pietiek ar kārtīgu maizes riku un nav nepieciešams apēst visu klaipu. Idejas pamatā ir radīt dzīvojamo vidi, kas būtu līdzsvarā starp iegribām un nepieciešamībām. Mūsu ikdienas vajadzības bieži vien tiek pārspīlētas, kas noved pie pārmērīga materiālo resursu patēriņa, tajā skaitā nesaudzīgas telpas apgūšanas.
Labsajūta un labklājība kā prioritātes
ESCLICE ēka ir telpisks kopumus, kas apmierina vajadzību pēc augstas kvalitātes dzīvojamās vides, dizaina un tehniskā izpildījuma, vienlaicīgi samazinot tā izmaksas, nevajadzīgās telpas patēriņu un ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Veselīga vide ir viena no prioritātēm – dabīgi materiāli, dabīgā vēdināšana un izgaismojums organizēti tā, lai kalpotu cilvēka labsajūtai. Tā ir telpa, ko viegli lietot, pielāgot un uzturēt. Tā vietā lai cilvēks kalpotu ēkai, ēka kalpo cilvēkiem. Katrs mākslīgi radītās vides kvadrātcentimetrs prasa nepārtrauktu uzmanību un apkopi. Jo mazāk cilvēkam pieder, jo vairāk laika atliek dzīves priekiem.
Tēls
Pretēji pierastajam moduļu arhitektūras tēlam, šai ēkai ir divslīpņu jumts, kas dod virsgaismu un var tikt izmantots solāro paneļu izvietošanai. Līdz ar to iekštelpa iegūst papildus vertikālo dimensiju, kas ne tikai ļauj veiksmīgi pielietot dabīgās vēdināšanas principus, bet arī labvēlīgi ietekmē psiholoģisko telpas uztveri. Salīdzinoši nelielā apbūves laukumā ir radīta plaša telpas sajūta, ko pastiprina logu ģeometrija un mākslīgā apgaismojuma līdzsvarots pielietojums.
Modularitāte
ESLICE ēka ir viegli pielāgojama, adaptējama un transformējama; tā iet līdzi laikam un tās iemītniekam. Moduļu sistēma un izstrādātie savienojumu mezgli uz šīs ēkas bāzes dod iespēju radīt dzīvojamās vienības lielākam cilvēku skaitam. Plānojuma fleksibilitāte piemērota arī sabiedriskām telpām — kioskiem, paviljoniem, birojiem u.c. Ēkas konfigurācija un apjoms izriet no transportēšanas iespējām.
Rūpnieciskā ražošanas iespējas
Rūpnieciskās izgatavošanas tehnoloģijas ļauj mums ēkas būvniecības procesu veikt slēgtās telpās, līdz ar to klimatiskie apstākļi neietekmē darba procesu. Kontrolētie apstākļi, sistematizācija un optimizācija ne tikai nodrošina augstākās kvalitātes būvniecības izpildījumu, bet arī samazina ar būvniecības procesiem saistītos videi nelabvēlīgos loģistikas apjomus.
Ar diviem strādniekiem un celtni ēku iespējams uzstādīt divu stundu laikā. Tā tiek piegādāta ar pilnīgu apdari un visām dzīvei nepieciešamajām instalācijām un ierīcēm. Pasūtītājs iegūst ne tikai pilnībā gatavu dzīves telpu, bet arī kvalificētu arhitektu un dizaineru pakalpojumu, ietaupītu laiku un saudzētus nervus. Pēc ekspluatācijas beigām ēku iespējams atkal pārvietot vai arī realizēt otrreizējā tirgū.
Arhitektūra un dizains kā eksports
Pievienojot mūsu nozīmīgākajam dabiskajam resursam arhitektūras un dizaina intelektuālo ieguldījumu, ienākumus no koksnes eksporta iespējams kāpināt. ESCLICE ēka tam ir dzīvs apliecinājums, kur vienas kravas vērtība vairākkārtīgi pārsniedz apaļkoku kravas vērtību.
Nākotnes izaicinājumi
ESCLICE koncepcija ir nepārtrauktā attīstībā, kur tiek ģenerēti jauni modeļi un risinājumi. Kā vienu no svarīgākajiem mērķiem izvirzām ESLCICE filozofijas aprobāciju pilsētvides apstākļos. Ir svarīgi, lai cilvēkiem būtu dota iespēja arī blīvos urbānos un sociālos apstākļos piedzīvot mājīguma, siltuma un drošības sajūtu. Pilsēta nedrīkst būt kā piespiedu posms piecu nedēļas dienu garumā, kur jāpavada, lai uzturētu savu piepilsētas mitekli; pilsētai ir jābūt cilvēku patiesām mājām visās šī jēdziena izpausmēs. Turklāt jo mazāk telpas mēs patērējam un jo rūpīgāk mēs to organizējam, jo vairāk paliek pāri brīvām dabas teritorijām.
ESCLICE
Adrese: Valmiera (LV), Milāna (IT), Rojana (FR)
Autori: Toms Kokins, Mārtiņš Hermansons, Ēriks Grūbe / ARHIIDEA
Konstruktīvie aprēķini: IG Kurbads
Projektēšanas laiks: 2008-2010
Būvniecības laiks: 2010
Būvfirma /ražotājs: Bykolat
Tehniski ekonomiskie rādītāji:
- apbūves laukums — 40,2 m²
- stāvu skaits — 2
- kvadratūra — 42,1 m²
- kubatūra — 148,2 m³
- ārējie gabarīti — 3,0m x 13,5m x 5,4m(h)
- iedzīvotāju skaits — 2+2
Interjeru komentāri varētu būt analogi, kā Alūksnes brivdienu mājai. Man pat likās, ka skatos tos pašus, tikai šajā gadījumā tas askētisms ir attaisnojams ar ideju, kas ir gana forša.
Labs minimālisma piekritējiem. Cerams, ka arī būvizmaksas ir adekvātas.
Simpātiska garīgā bāze.
No tiesas, Mārtiņ, Tom, Ērik!
Sevišķi foršs risinājums jaunai ģimenei, kas vairāk par 1 bērnu neplāno (tas tā- jokam)
bet tiešām racionāls un simpātisks. Attaisnots vienkāršums.
Ja šādam piesaistītu kādu letiņu ražotāju-būtu feini
Tiešām ēkas komplektācija, eksports un attistības vizija par urbanajiem kvartaliem.
Lielisks veids, ka pārdod koksni par peļņu nesošu cenu, nevis to pārdod par kapeikām skandināvu uzpircējiem. !!!
Bravo, esmu lepns par jums kungi, turiet specigu latvju garu!
Pie viena skatos ari Mint mēbeļu komplektācija, gan virtuvē, gan dzivojamā platībā, tiešām radot savu latviešu zimolus MINT un ESCLICE, gan dizains, gan arhitektūra.
interesanti, katram savs arhetips, bet principā viena un tā pati forma…
Pasaki mazliet detalizētāk, Roman!
nu šķūņa forma 🙂 izrādās, ka mums, Frančiem un Itāļiem līdzīgie tie arhetipi 🙂
Gribētu uzzināt kaut ko par apkuri šajā mājiņā…par ventilāciju…..
cik maksā gabalā tā šķēle?
Cena pilnai komplektācijai (Mint mēbeles, Mammalampa lampas, iekārtas, santehnika, pilna apdare) ir 33 500 Ls + PVN + transporta kilometrāža.
Apkure atkarīga no pieejamām komunikācijām (ir paredzēta vieta katlam). Šiem eksemplāriem ir elektriskā. Latvijā māja pārziemoja ar vienu radiatoru – kubatūra neliela un laba siltumizolācija. Tiek strādāts arī pie alternatīviem risinājumiem.
Vēdināšana dabīgā caur logu atverēm + piespiedu nosūce sanmezglā un virtuvē. Iekštelpas ģeometrija nodrošina vienmērīgu vilkmi no guļamistabas cauri dzīvojamai telpai uz jumta logiem.
Kas ir tas, kas tik ļoti sadārdzina šo māju (tuvu 800 latiem par m2 un vēl papildus kādus nebūt pamatus jārēķina)? Objektīvi iemesli jeb R-Eiropas pircēji neiespringst par 35 kiloeiro?
objektīvas būvniecības izmaksas. Precīzāk, apdares kvalitāte (finiera panelējums, piemēram) + dizaina mēbeles.
Njā, no malas izskatās pēc masu būvniecības (1000 mājiņas mēnesī no rūpnīcas), pēc cenas un attieksmes gana ekskluzīvs objekts. Kaut gan, no dizaina puses arī Artek un IKEA būtiski neatšķiras, taču cena pat vairāk kā 10 reizes.
Kas ir finiera panelējums? Kā angļu lorda kabinetā? Skatos pilnu internetu ar mājiņām ar visparastākā finiera lokšņu "iztapsētiem" interjeriem.
kā jau minēju, kvalitāte ir noteicošā. Tiklīdz būs kāds modelis Latvijā, uzrīkosim atvērto durvju dienas, lai var pārliecināties, kā tur ir ar to IKEA.
Par rūpnieciski ražotu arhitektūru varu tikai ieteikt šo igauņu rakstu – http://www2.a4d…i/tipveidamjas/
Par izmaksām varu piebilst, ka klasiskajā to aprēķinā netiek ņemti vērā tādas pozīcijas kā projektēšanas un interjera iekārtošanas izmaksas (mēbeles, tehnika utt.). Vēl ir tāds ļoti būtisks faktors kā veselība (kas vispār ir naudā nenovērtējama) – sabojātie nervi būvniecības laikā un telpas klimata radītās komplikācijas un tām sekojošie ārsta apmeklējumi.(cik no pēdējos gados realizētām masu privātmājām ir veselīgs klimats, dabīgi materiāli?) Dienas beigās savācas pavisam cits cipars.
Hmm, nupat pēc taisnošanās sāk izskatīties, bet tas velk uz citām nesmukām lietām … kāpēc tāda vēlme labu lietu sabojāt ar nekorektu attieksmi. Tas nav nekas slikts, ja ražojat ekskluzīvu preci un par to nav jātaisnojas. Es tikai norādīju, ka man šī mājiņa vairāk liekas pēc masu produkta milzīgos kvantumos un par atbilstošu cenu, ne velti publikāciju nobeidz vairākas bildes ar ciematiemkvartāliem.
Kāda ir sapņu cena par apmēbelētu lietošanai gatavu māju? Uznāca ziņkāre – Kokina un klausītāju dialogs ir labi pazīstams un daudzkārt pieredzēts brivdienumaja.lv laikos 🙂
Sapņu cenas nav, neesmu es potenciālais pircējs, kaut patīk ļoti. Ir reālekonomiski secinājumi – šobrīd šāda mobila būve bez pamatu stabiņiem, ārējiem inženiertīkliem un transporta/autoceltņa izdevumiem maksā ap 800LVL/m2, kas nav maz (priekš šodienas pat zvērīgi daudz) pat priekš tradicionāli kapitālas būves, kur tiekšanās mērķis būtu nepārsniegt pusi šīs summas (bez mēbelēm) ieskaitot visus minētos elementus, kas mobilajā mājā nav iekļauti. Masveidā producētai mobilajai mājai būtu jābūt vēl lētākai, varbūt pat vēl uz pusi (bez neiebūvētajām mēbelēm), t.i., ap 200 LVL/m2. Taču, ja ražotāja koncepcija ir cita un mērķis realizēt vien pa mājai mēnesī vai retāk, tad cenu nav jēga… Lasīt vairāk »
pa mājai mēnesī? optimistiski …es lieku uz "pa mājai 2 gados"
+ pirmajam Latvijas klientam bonusā nāk klāt ESCLICE velosipēds 🙂 http://twitpic.com/4wzu4g
tad pa lielam, tas ritenis maksā 33.5 kLs ja? 🙂
Lai veicas !!
Taisam visu vienādi! Par ko vēl domāt! Tādas mājiņas laukos un piepilsētās! Tādas pat Igaunijā, Nīderlandēun un Latgalē! Jūrmala ir īstā vieta! Ko tur domāt! Ražojam!
Tieši tā! Optimizējam izmaksas un ražojam! Mājiņa ir glīta, un Latvijas ainavai kaunu nedarītu. Manuprāt, labam dizainam, ja tas tiek reklamēts kā tipveida prece, nevajadzētu automātiski, nosaukuma pēc vien, maksāt daudz vairāk kā sliktam. Par 10-15% vairāk kā vidēji citas, parastās nedizaina tipveida saliekamās mājiņas ir ok. Vēl lieliskāk – ja ir vēlēšanās šo dizainu un gaumi popularizēt "tautā", un tiešām ieraudzīt, kā tās iesēžas ainavā – būtu panākt tieši vēl lētākas izmaksas (cita ceļa nav!) Strādājiet, domājiet, lai veicas!
doma varbuut nav slikta, bet shaadaam maajaam ir 1 drausmiigs miinus, skanjas izolaacija no iekshpuses.. respektiivi ja man iekshaa speelee muuzika, kaa iesast skalji, tad vinja speelees arii pa visu perimetru..
prieks par to, ka vēl ir latvieši, kuri strādā gan ar galvu, gan rokām un nenodarbojas ar čīkstēšanu vai nodokļu naudas apgūšanu. Un par tiem 800Ls/m2 – ja maksā visus nodokļus tad tādas tās summas sanāk. Ja ražotnē pašizmaksa varētu būt ap 400 ls/m2 pie 20 gab gadā, peļņas 10% un aizņēmuma 8% tad investīcijas ražotnē, biznesa projektā u.c. ~ 800 000 Ls atmaksāsies 5-7 gados. Tie tādi minējuma cipari piemēram.
1. vienkārši un labi;
2. pretenciozi;
3. bet ne izcili, lai dabūtu LAS gada balvu;
4. labs mārketings, ar ko arī apsveicu!
p.s.: biku banāli liekas uzsvērti dizainēt koncepcijas – tas par maizes šķēli. lai gan koncepcija – ļoti individuāli asociatīvs pasāciens, uz katra subjektīvo pieredzi balstīts.
lai veicas!
viens virpulviesulis un ta maja neeksiste. neizskatas labi. puskokleceja stadija
Lielākā problēma varētu būt tā, ka konteinera gabarītu ap 3,0m nebūt nevar tā vienkārši pārvadāt pa autobāņiem => nepieciešams speciāls konvojs un atļaujas, un tas visu vēl ievērojami sadārdzina.
Cik atceros, tad normatīvi atļautais platums ir kaut kur ap 2,45m, diemžēl.
Ko par to domā autori?
Arī te masveidīgums ir izeja izmaksu optimizācijai – nevest vis 1 mājiņu, bet 15 (vai cik nu tur vienā kolonnā pieļaujami).
standarta kravas izmēri līdz 2.50m
līdz 3.00 m auto nepieciešams aprīkot ar brīdinošu bākuguni un saskaņot maršrutus lielpilsētās.
3.00 un uz augšu – konvojs, braukšana naktīs, saskaņots viss maršruts un vēl šis tas, atkarībā no konkrētās valsts likumdošanas.
ļoti laba ideja, principā ok, ja mazliet nesabojātu disharmonija starp dažām lietām- fasādes apdare un interjers, cena un pamatideja…pasniegt produktu kā ekonomisku māju jaunai ģimenei un komplektēt ar dizaina mēbelēm????..tad jau zūd pamatjēga..jeb es neko nesaprotu?..tātad- 200Ls/m2 un es māju pērku!:)..par apkuri- māju tikai veiksmīgi papildinātu alternatīva apkure- siltumsūknis- gaiss-ūdens vai gaiss- gaiss, ja vasarnīca, tad saulesbaterija..utt
…principiāli nav slikti…tas mugurkauls būtu…tāgad jāturpina
esmu dzīvojis 42.00 m2. bet vienā stāvā…viss darbojas samērā labi. bet ir daži "pudeles kakli"…
Labi izdomāta tā pārvešanas iespēja
Pasniegums kā Pei Luvras piramīdai
MC donalds par Vincenta praisu, tobiš interjers štrumi un šķīvji aizlienēti no Vincenta, Personāls un ēdiens no Makģika, rezultātā it kā ieej vincentā, Tev pretī protams iemidzinoša demokrātiska atmosfēra, redzi viss čikeniekā demokrātiski ēdieni (bez praislista) , personāls jauks ,reāls latviešu virtuvnieks , latviešu iemīļotais askētiskias augstais dizains , un tad nāk apgaismības mirklis ar čeku un Tu saproti , bļin , izrādās cuisine lettone ciparu ziņā ir tas pats ,kas Cuisine provençale, tik paši labi zinam reāli patērējamo darbu pie LV (vācu birģeru-lv zemnieku) virtuves un dziļās vēsturiskās galma tradīcijās bāzētās Provansas virtuves(ar visu no tā izrietošo) , bet… Lasīt vairāk »
Lasot tavu, !!!TIMMU!!!, komentāru, ar katru izlasīto teikumu, arvien vairāk vēos redzēt tavus perfektos, nevainojamos, septiņreiz-nomēri-vienreiz-griez un nācijās vispāratzītos sasniegumus!!! 100 punkti, ka tev tādi nav! Vari pierādīt pretējo? Varu saderēt uz HP ploteri, ka cilvēks, kurš zin, ko nozīmē realizēt ideju (kā to, šinī gadījumā, ir izdarījuši Arhiidejas cilvēki (un citos gadījumos simtiem citu Latvijas profesionāļu)), pat neaizdomātos līdz tik zemiskai verbālu pelavu žļurgai, kā to dari tu. Gribu vēlēt veiksmi gan labu darbu daroņiem (ar veiksmi saprotot – savu ideju materializēšanos produktu un objektu realizācijā un ideju attīstīšanos jaunos līmeņos), gan !!!TIMMY!!! un viņam līdzīgajiem (ar veiksmi saprotot… Lasīt vairāk »
Nu bet protams TImijs ir pi..rs un butthead , ko vēl par stulbo idiņu var pateikt, bet vai es ko vairāk pretendēju?
Dienvidparka multenes esi ceru redzējis-jusi, Timiju kas izbrēkt savu vārdu taču esi manījusi – nekā personīga ,just handicapped person.
Par manu personību esam vienojušies – debīls nīdētājs, bet kā paliek ar brīnišķīgo praisu šādam MĀKSLAS DARBAM ( es tā sapratu , Tu biju domājis-jusi šādu vērtējumu šiem saliekamajiem izstrādājumiem) un tā pozicionējumu tirgū?
Un vēl es jau protams neesmu pie pilna prāta ( debīls neko darīt),pārlasīju kas man bija iznācis kārtējā lēkmē, bet kaut kā galīgi nemanīju nevienu sliktu vārdu un to kombināciju par šo izstrādājumu, tikai to ka praiss nekorelē ar tirgus nišu ( ko var nojaust pēc noformējuma),gribēju redzēt vismaz kādu norādi, mājaslapā nothing just cool imidži un noformējums priekš jaunajiem stilīgajiem eiropiešiem. Pie praisa klusums ,bet laikam LV tā pieņemts, kā Austrumu bazārā praiss pēc feisa. Vispār prasītos konkretizēt ar citātiem :"… tik zemiskai verbālu pelavu žļurgai,…", kā to pamato visnotaļ pozitīvais HP plotera īpašnieks. Ja trūkst pamatojumu , varbūt… Lasīt vairāk »
Pirmkārt – nu, lūk, TIMMY, atkal esi pierādījis/jusi savas pelēkās vielas briedumu un blīvumu, izvairoties no mana konkrētā, iepriekš uzdotā jautājuma (vai drīzāk aicinājuma), eksponēties ar savām materializētajām idejām. Tas nekas, ka tikai smuk-bilžu formātā! Otrkārt – nosaucu tevi un līdzīgos par dupšagalvām, taču ar skaidru vēlējumu mainīties citā kvalitātē (kas vienmēr ir iespējams, nometot no placiem mazvērtības kompleksu nastu). Pi..ra, nekā nedarītāja, debīliķa un invalīda žaketītes uzvilki tu pats/ti. Treškārt, precizējot frāzi "zemiska verbālu pelavu žļurga", atsaukšos uz J.Alunāna sarakstīto Latvijas Republikas neoficiālo himnu "Nevis slinkojot un pūstot", kas šinī (ne par tēmu) dialodziņā ir kā pirksts ūkstī! 1.… Lasīt vairāk »
Nu, bet dārgum, par handicapa personām tikai labu, vai neko ( loģiski ka handikapa personai -butthead’am nav ko rādīt , tā nu liktens apdalījis). Tu man to jaunlatviešu "dižgarus" sejā nebāz ,pateicoties tiem naivuļiem mums uzpotēts "bārenīšu" sindroms, ko baudam joprojām, vēsture sākas tikai no viņiem un vidējam latvietim liekas ka viņa senči bijuši vergi un mēsli līdz pat 19.gs vidum. Atbildi KONKRĒTI ar ko es nonievāju ARHIIDEA darinājumu vai nedo Dievs autorus? Neliels ekskurss .Rietumu pasaule(R Romas civ.),ko laikam pretendē Tu .atšķiras no visas kaimiņu , ar – Kritisko domāšanu. Ar bezierunu sajūtu ticēšanu vai nē, jūsmošanu vai nē… Lasīt vairāk »
Mājiņa stilīga, bet cena….. Šādas masveida minimālisma mājiņas varētu interesēt tos, kas iegādājušies zemesgabalus, bet māju uzcelt vairs nevar, bet kaut ko gribās. Ja pierēķina pamatus(stabiņus), inženiertīklus, apkures katlu/krāsni (neredzu gan vietu, kur to novietot atbilstoši normatīviem) sanāks visi 50 tūkstoši. Un tad rodas jautājums, kāpēc vajag šitik mazu un šauru, ja drusku paciešoties jau var divreiz formīgāku un ērtāku atļauties pie šodienas izmaksām. Ja cena ap 8 līdz 10 tūkstošiem, tad gribētāju būtu daudz.No pieredzes varu teikt, ka tās moduļmājas, kas līdz šim tika pirktas par 5 tūkstošiem (bez pamatiem, mēbelēm, bet ar apkures krāsni) zaudēja tikai uz to,… Lasīt vairāk »
Bilde pie dīķa ir no Itālijas vai Latvijas? Vispār ir jau vienalga.
tikai 1/3 daļai mājas iemītnieku garantēti krāsaini sapņi, 2/3 ūdens āderu ietekmē tie
var būt mazāk spilgti
http://www.bui…u_majas_ad.jpg
Man patīk!
Kauč kā nesaprotu – logi tak lielajā fasādē – salipinot kukulīti atpakaļ – logi pazūd, jeb ar kaimiņiem smuka durvju aile. Par kvalitāti – kāda tam šķūnim kvalitāte, nekāda, vai šāda tāda. Paskaties, kas pēc 5 gadiem notiks ar to skaliņu apšuvumu. Cipari abnormāli. Bik pieliekot, varu normālu 100m2 mājiņu uzcelt.
Paldies par augsto vērtējumu mūsu arhitektu veikumam, tas viņus iedvesmo! Kā redzat, šī ēka ir arhitektūra, taču arī + menedžments + mārketings un + un +… Precizēšu neskaidro menedžmenta daļā; cena, mērķi, klienti;- kas tie ir? Mēs ar šo produktu ejam starptautiskajā tirgū un tā ir sarežģīta lieta. Mācāmies, pētām, skatāmies un cenšamies būt atvērti. Pašreiz tas izskatās tā: Mērķi: -Cik vien iespējams īss iegādes un uzstādīšanas laiks; -Augstvērtīgs dizains, augsta izpildes kvalitāte; -Draudzība videi, telpas veselība; -Augsta pārveidojamības, pielāgojamības un mobilitātes iespēja; -Likviditāte otrreizējā tirgū; -Produktam jānes kaut kas no mūsu identitātes koda, taču tas nedrīkst konfliktēt ar citām… Lasīt vairāk »
tad es kaut ko neifiksēju, Toms Kokins:".Cena pilnai komplektācijai ..33 500 Ls + PVN + transporta kilometrāža…" ■apbūves laukums — 40,2 m² (Jūsu apraksts). – tas nozīme aptuveni ~750-800LVL/m² BRUTTO. Ēriks Grūbe:"…platību 200m2 un cenu ap LVL500/m2 ar iekārtojumu un ap LVL400/m2 bez tā. …" Kaut kas neštimm Jums abiem, vai nu viens ir liderīgs mākslinieks, bet otrs rittīgais, vai viens do kas pa īstam pa kam otrs mēģina ču ču pieregulēt pasācienu.. Kā ar inženierkomunikācijām? Uzdevums – Esmu Tīrigenes viducī laukos, es gribu pasūtīt visu māju(vienu uzrādīto stantartmodeli) ar iebūvētajām mēbelēm(man nevajag krēslus , gultu un televīzoru) un pieslēgtām… Lasīt vairāk »
42m2 mājai 1m2 maksā ap LVL 800.00, 200m2 mājai – ap LVL 500.00. Tā tas ir. Visas cenas ex factory – pie rūpnīcas vārtiem.
http://www.arc…mas-optimistui
Ja pareizi sapratu majas izmers ir piesaistits pie max "fures" karavas gabaritiem (teicama doma). Tas vedina domat par centieniem samazinat izmaksas ( t.i. par tautas klasi). Un momenta ar otru kaju dizaina mebeles utt. un luk 800LVL par m x m. Kamer nebus nostadits montazas konveijers un prefabrikatu razosana man skiet tas izskatisies pec interesanta eksperimenta.
Vispar jautajums autoriem, kam, kadiem cilvekiem, kadiem merkiem, bijat to domajusi?
Pilnīgi noteikti vēlu vislabākās sekmes jūsu projektam. Idejai nav ne vainas. Noteikti esat pētījuši ‘modernist prefab’ dažādās pieejas un izvēlējušies savu prefabrikācijas pakāpi un transportēšanas veidu (kas faktiski šajā nozarē arī nosaka ēkas pamatmoduļa formu un izmērus, planojuma un struktūras elastību utt.), vadoties no racionāliem apsvērumiem. Tā kā šeit neviens neuzdod jautājumus, kurus gribu uzdot es, tas jādara pašam 🙂 Gribu precizēt vairākas lietas – a) kādi īsti ir jūsu konstrukciju ‘pīrāgi’ – zīmējums mājas lapā ir bez paskaidrojumiem; b) kāpēc jumta U-vērtība ir švakāka, nekā sienai, un neatbilst pat LBN-002-01; c) no iepriekšējā – kāds ir ēkas enerģijas patēriņš… Lasīt vairāk »
Es varu atbildēt no sistēmiskās puses. Mēs paši nepētām dažādo valstu, teritoriju, mēriju tehniskos nosacījumus. Arī nekonsultējam klientu par optimālākajām U vērtībām atbilstoši konkrētās teritorijas situācijai un nostājai. To dara mūsu pārstāvji, kuri ir savējie, ar labu praksi un zināšanām. Turpretim mūsu uzdevums ir radīt struktūru, kura ir cik vien iespējams pielāgojama, arī attiecībā uz izmaiņām U vērtībās un konstrukcijās, saglabājot tēlu un telpas kvalitāti nemainīgu (mums ir izstrādes beigu stadijā arī modelis no frēzbaļķiem). Tātad variējam no konstrukcijas pilnīgi bez izolācijas, līdz pasīvi-aktīvam risinājumam (sākot ar 4m modeli Esclice55). Pamata modelis un attiecīgi tā cena ir par ēku ar… Lasīt vairāk »
Paldies par atbildi.
Katrai precei savs pircējs. Produktam nav ne vainas. Pieļauju, ka uzņēmums plāno pārdot ne vairāk kā 5 šādas mājas gadā.
Es tādu nevarētu atļauties kā privātmāju. Bet tā esmu es.
Varētu jauki izskatīties kā komerciālais objekts, piemeram bulciņu pārdotuve vai kā tml kādā mazpilsētā vai Rīgas apkaimē.
Kāpēc tantei nav riteņu?
Nopietni – būtu lētāk un mobīlāk, būvi nemaz necelt nost no tačkas.
Kāpēc mājai divslīpu jumts?
Tikai tāpēc lai brendētu arhetipu? Vai tā nav lieka izšķērdība pie tik minimālas telpas. Starpcitu, kur paliek lietusūdens, kad tas sasniedzis jumta malu? (bail pat iedomāties par apledojumu).
Esmu sajūsmā, vēlētos iegādāties!
Interesants risinājums…mobīlās mājas ir lieliskas alternatīvas teiksim dāčas, vasarnīcas mājas būvniecībai. 🙂 Es pats ar apsveru tādas iegādi. uzgāju vēl pāris interesantus risinājumus, ko apsveru
Mājiņa stilīga, bet cena….. Šādas masveida minimālisma mājiņas varētu interesēt tos, kas iegādājušies zemesgabalus, bet māju uzcelt vairs nevar, bet kaut ko gribās. Ja pierēķina pamatus(stabiņus), inženiertīklus, apkures katlu/krāsni (neredzu gan vietu, kur to novietot atbilstoši normatīviem) sanāks visi 50 tūkstoši. Un tad rodas jautājums, kāpēc vajag šitik mazu un šauru, ja drusku paciešoties jau var divreiz formīgāku un ērtāku atļauties pie šodienas izmaksām. Ja cena ap 8 līdz 10 tūkstošiem, tad gribētāju būtu daudz.No pieredzes varu teikt, ka tās moduļmājas, kas līdz šim tika pirktas par 5 tūkstošiem (bez pamatiem, mēbelēm, bet ar apkures krāsni) zaudēja tikai uz to,… Lasīt vairāk »
Bilde pie dīķa ir no Itālijas vai Latvijas? Vispār ir jau vienalga.
tikai 1/3 daļai mājas iemītnieku garantēti krāsaini sapņi, 2/3 ūdens āderu ietekmē tie
var būt mazāk spilgti
http://www.bui…u_majas_ad.jpg
Man patīk!
Kauč kā nesaprotu – logi tak lielajā fasādē – salipinot kukulīti atpakaļ – logi pazūd, jeb ar kaimiņiem smuka durvju aile. Par kvalitāti – kāda tam šķūnim kvalitāte, nekāda, vai šāda tāda. Paskaties, kas pēc 5 gadiem notiks ar to skaliņu apšuvumu. Cipari abnormāli. Bik pieliekot, varu normālu 100m2 mājiņu uzcelt.
Paldies par augsto vērtējumu mūsu arhitektu veikumam, tas viņus iedvesmo! Kā redzat, šī ēka ir arhitektūra, taču arī + menedžments + mārketings un + un +… Precizēšu neskaidro menedžmenta daļā; cena, mērķi, klienti;- kas tie ir? Mēs ar šo produktu ejam starptautiskajā tirgū un tā ir sarežģīta lieta. Mācāmies, pētām, skatāmies un cenšamies būt atvērti. Pašreiz tas izskatās tā: Mērķi: -Cik vien iespējams īss iegādes un uzstādīšanas laiks; -Augstvērtīgs dizains, augsta izpildes kvalitāte; -Draudzība videi, telpas veselība; -Augsta pārveidojamības, pielāgojamības un mobilitātes iespēja; -Likviditāte otrreizējā tirgū; -Produktam jānes kaut kas no mūsu identitātes koda, taču tas nedrīkst konfliktēt ar citām… Lasīt vairāk »
tad es kaut ko neifiksēju, Toms Kokins:".Cena pilnai komplektācijai ..33 500 Ls + PVN + transporta kilometrāža…" ■apbūves laukums — 40,2 m² (Jūsu apraksts). – tas nozīme aptuveni ~750-800LVL/m² BRUTTO. Ēriks Grūbe:"…platību 200m2 un cenu ap LVL500/m2 ar iekārtojumu un ap LVL400/m2 bez tā. …" Kaut kas neštimm Jums abiem, vai nu viens ir liderīgs mākslinieks, bet otrs rittīgais, vai viens do kas pa īstam pa kam otrs mēģina ču ču pieregulēt pasācienu.. Kā ar inženierkomunikācijām? Uzdevums – Esmu Tīrigenes viducī laukos, es gribu pasūtīt visu māju(vienu uzrādīto stantartmodeli) ar iebūvētajām mēbelēm(man nevajag krēslus , gultu un televīzoru) un pieslēgtām… Lasīt vairāk »
42m2 mājai 1m2 maksā ap LVL 800.00, 200m2 mājai – ap LVL 500.00. Tā tas ir. Visas cenas ex factory – pie rūpnīcas vārtiem.
http://www.arc…mas-optimistui
Ja pareizi sapratu majas izmers ir piesaistits pie max "fures" karavas gabaritiem (teicama doma). Tas vedina domat par centieniem samazinat izmaksas ( t.i. par tautas klasi). Un momenta ar otru kaju dizaina mebeles utt. un luk 800LVL par m x m. Kamer nebus nostadits montazas konveijers un prefabrikatu razosana man skiet tas izskatisies pec interesanta eksperimenta.
Vispar jautajums autoriem, kam, kadiem cilvekiem, kadiem merkiem, bijat to domajusi?
Pilnīgi noteikti vēlu vislabākās sekmes jūsu projektam. Idejai nav ne vainas. Noteikti esat pētījuši ‘modernist prefab’ dažādās pieejas un izvēlējušies savu prefabrikācijas pakāpi un transportēšanas veidu (kas faktiski šajā nozarē arī nosaka ēkas pamatmoduļa formu un izmērus, planojuma un struktūras elastību utt.), vadoties no racionāliem apsvērumiem. Tā kā šeit neviens neuzdod jautājumus, kurus gribu uzdot es, tas jādara pašam 🙂 Gribu precizēt vairākas lietas – a) kādi īsti ir jūsu konstrukciju ‘pīrāgi’ – zīmējums mājas lapā ir bez paskaidrojumiem; b) kāpēc jumta U-vērtība ir švakāka, nekā sienai, un neatbilst pat LBN-002-01; c) no iepriekšējā – kāds ir ēkas enerģijas patēriņš… Lasīt vairāk »
Es varu atbildēt no sistēmiskās puses. Mēs paši nepētām dažādo valstu, teritoriju, mēriju tehniskos nosacījumus. Arī nekonsultējam klientu par optimālākajām U vērtībām atbilstoši konkrētās teritorijas situācijai un nostājai. To dara mūsu pārstāvji, kuri ir savējie, ar labu praksi un zināšanām. Turpretim mūsu uzdevums ir radīt struktūru, kura ir cik vien iespējams pielāgojama, arī attiecībā uz izmaiņām U vērtībās un konstrukcijās, saglabājot tēlu un telpas kvalitāti nemainīgu (mums ir izstrādes beigu stadijā arī modelis no frēzbaļķiem). Tātad variējam no konstrukcijas pilnīgi bez izolācijas, līdz pasīvi-aktīvam risinājumam (sākot ar 4m modeli Esclice55). Pamata modelis un attiecīgi tā cena ir par ēku ar… Lasīt vairāk »
Paldies par atbildi.
Katrai precei savs pircējs. Produktam nav ne vainas. Pieļauju, ka uzņēmums plāno pārdot ne vairāk kā 5 šādas mājas gadā.
Es tādu nevarētu atļauties kā privātmāju. Bet tā esmu es.
Varētu jauki izskatīties kā komerciālais objekts, piemeram bulciņu pārdotuve vai kā tml kādā mazpilsētā vai Rīgas apkaimē.
Esmu sajūsmā, vēlētos iegādāties!
Kāpēc tantei nav riteņu?
Nopietni – būtu lētāk un mobīlāk, būvi nemaz necelt nost no tačkas.
Kāpēc mājai divslīpu jumts?
Tikai tāpēc lai brendētu arhetipu? Vai tā nav lieka izšķērdība pie tik minimālas telpas. Starpcitu, kur paliek lietusūdens, kad tas sasniedzis jumta malu? (bail pat iedomāties par apledojumu).
Interesants risinājums…mobīlās mājas ir lieliskas alternatīvas teiksim dāčas, vasarnīcas mājas būvniecībai. 🙂 Es pats ar apsveru tādas iegādi. uzgāju vēl pāris interesantus risinājumus, ko apsveru