a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Exupéry skola Piņķos

<< Projekti

Exupéry skola Piņķos

Šoruden Piņķos durvis vēra jauna izglītības iestāde. Apvienojot vienā kompleksā skolu un bērnudārzu, tā nāk ar atšķirīgu — uz bērnu orientētu un radošumu veicinošu izglītības modeli, kas atspoguļojas arī ēkas arhitektūrā.

Bērnudārza un skolas projektēšana Piņķos tika uzsākta 2015. gada pavasarī, un šī gada septembrī International School Exupéry tika atvērta pirmajiem skolniekiem.

Pamatdoma, ka bērnudārzs jau ir skola (pre-school), caurvij arī projektējamās mājas apjomu. Pirmais stāvs bērnudārzam ir aplis, ap kuru ir izvietotas četras vecuma grupiņas sākot ar mazākajiem un beidzot ar lielākajām grupiņām, no kurām bērni jau dodas tālāk uz skolu. Katrā vecuma grupiņā bērni apgūst vairākus pasaules literatūras darbus, kas bērniem palīdz izprast apkārtējo pasauli. Secīgi bērni līdz skolas vecumam izdzīvo vairākas «vides»: mežu, ciematu, pilsētu, pasauli — Visumu. Šie literatūras darbi un tēmas atspoguļojas bērnu grupiņu interjera risinājumos kā arī iekšpagalma labiekārtojumā: sūnas un koki, pļava, zālājs un pagalms, smiltis — Visuma putekļi. Tomēr gan projektējot ēku, gan veidojot interjera un labiekārtojuma koncepciju galvenais mērķis bija, lai bērni šajās telpās justos mājīgi un brīvi. Gan mazie, gan lielie skolnieki ir paši svarīgākie šajā mājā.

Šīs pašas ēkas otrajā stāvā izbūvētās skolas «vispārīgās» klasītes — «verandas». Tās veido nepārtrauktu attiecību un attīstības saikni starp mazajiem un jau lielākajiem skolniekiem. No otrā stāva skolas gaiteņa ir labi pārskatāms mazāko bērnu rotaļu laukums, kā arī mazākajiem ir redzama lielāko bērnu skolas gaitas.

Skolas apjoma pirmajā stāvā ir sabiedriskā, publiskā skolas dzīves daļa: pasākumi — lielā zāle, sports un garderobe bērniem, savukārt, otrajā stāvā specializētās mācību klases — valodas, māksla, darbmācība, datorklases, ķīmija, fizika, kā arī bibliotēka. Un abi apjomi ir savienoti ar «sapņu tiltu». Skolai ir sava ieeja un tā ir uzsvērta ar lielo atvērumu fasādē, kas dod iespēju «pulcēties» pie skolas un zem jumta, kā arī noskriet simts metrus sporta stundā «izskrienot cauri» skolai.

Lai bērniem būtu ērti mācīties ir padomāts gan par ērtiem skolas galdiem un krēsliem atbilstoši katram vecumam, interaktīvajām tāfelēm un sienu plaknēm, uz kurām vienkārši var rakstīt kā uz vecajām krīta tāfelēm. Un, protams, svaigs gaiss, tādēļ neatņemama šīs ēkas sastāvdaļa ir auduma gaisa vadi dažādās krāsās. Gan apjomu arhitektūrā, gan interjerā mājas projektētas atraktīvas, bet tomēr «vieglas», galveno uzsvaru, kā jau tika minēts, liekot uz mājas iemītniekiem, lai būtu ērti, parocīgi un arī interesanti mācīties un strādāt International School Exupéry.

Ekziperī starptautiskā skola Piņķos

Pasūtītājs: LMH

Arhitektūra: 8. A.M. —  Juris Lasis, Laura Pelše, Eduards Beernaerts, Elīna Čandere, Anastasija Pimenova, Mārtiņš Valters, Frenks Maršāns, Deniss Maruhļenko, Viktorija Jakovļeva, projektu vadītājs Ivars Neļķe

Būvkonstrukcijas: Inženieru grupa Kurbads Normunda Tirāna vadībā
Inženierrisinājumi: Efiko, NCS LV Ceļu risinājumi: Vents Radziņš
Teritorijas apzaļumošana: Labie koki Edgara Neilanda vadībā

Būvuzņēmējs: Merks, Sergejs Periņecs
Būvuzraugs: Jānis Putniņš

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpgBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersBērnudārza interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjersSkolas interjers1_gp.jpg2_A_maja_1_st.jpg3_A_maja_2_st.jpg4_A_maja_pagarbs.jpg5_B_maja_1_st.jpg6_B_maja_2_st.jpg7_griezums_2.jpg8_griezums_3.jpg9_griezums_1.jpg

Raksts publicēts: 07/11/2016

Foto: Indriķis Stūrmanis
Teksts: 8 a.m.


saņemti 25 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.