Diplomi un diplomdarbi arhitektūrā 2006

9.janvārī plkst.17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiks RTU Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātes absolventu izlaidums un diplomprojektu izstādes Zaļa arhitektūra atklāšana. Izstāde būs apskatāma līdz 28.janvārim.

No lauku sētas attīstības priekšlikuma Piebalgā līdz radošai laboratorijai Varennā (Itālijā) — tik plaša ir šāgada 34 APF absolventu diplomprojektos skatīto tēmu ģeogrāfiskā daudzveidība. Izstādes nosaukumā apzīmējums zaļš nav lietots ekoloģiskās arhitektūras kontekstā, bet raksturo jaunību, augšanas tieksmi un attīstības iespējas. APF dekāns Uģis Bratuškins un profesors Jānis Krastiņš atzīst, ka jaunie kolēģi apzinās, cik augsta ir izvēlētās profesijas prasību latiņa un ar lielu nopietnību un atbildības sajūtu raugās nākotnē. Vairākumā diplomprojektu veikta nopietna tēmas un vides konteksta analīze, kā arī sniegti profesionāli argumentēti priekšlikumi. Pat strikti vēsturiskos restaurācijas projektos studenti nebaidās no mūsdienīgiem risinājumiem.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, krietni sarucis Rīgas pilsētvidei un arhitektūrai veltīto diplomprojektu skaits, taču apskatītās tēmas skar aktuālas problēmas: dzelzceļa telpas attīstības stratēģiju Rīgas autoostas areālā, Grāpju pussalas attīstību, Rīgas ziemeļu pāreju, Rīgas domes jauno administratīvo centru Zaķusalā, Laikmetīgās mākslas muzeju, Bērnu slimnīcas attīstību. Vairāki studenti pievērsušies sporta kompleksu projektiem.

Latvijas novadu arhitektūrai veltītie projekti un studentu pievēršanās pilsētvides attīstības problēmām iezīmē mūsu arhitektūras skolas pamatnostādni skatīt pilsētvides attīstību plašākā kontekstā un vairāk uzmanības veltīt urbanizācijas procesam ilgtspējības kontekstā, kas ietver vides, sociālos un ekonomikas attīstības jautājumus. Šogad pilsētvides sakārtošanu jaunie arhitekti uztvēruši kā izaicinājumu. Tapuši vairāki veiksmīgi projekti, kuros jaušami azartiski radošie meklējumi: Harmonijas centrs Auciemā, Daugavpils cietokšņa attīstības vīzija, Kuldīgas vēsturisko laukumu sistēmas attīstība, Vides konsultāciju birojs darījumu centrs Ādažos.

Divas diplomandes iedvesmu guvušas Ziemeļitālijas pilsētiņā Varennā. Izstrādāti projekti radošajai laboratorijai un tirgus ēkai. Diplomprojekts Iekškvartāla attīstība Viso, Porto parāda, ka iekškvartālu attīstības problēma ir aktuāla ne tikai Rīgā, bet arī citās Eiropas pilsētās.

Jauno arhitektu vārdi šeit.

Par izstādi Zaļa arhitektūra DMDM mājas lapā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx