Latvijas Būvniecība 2014/3

Ne bez vainas ir daļa arhitektu, jo viņi ir pasūtītāji būvkonstruktoriem BK sadaļai un nebūt necenšas atteikties no zemākās cenas izmantošanas principa. Diskusijā profesionāļu lokā par projektēšanas problemātiku radušie jēdzīgi secinājumi, kas lasāmi publikācijā Vāji projekti un zaudējumi būvlaukumā un kurus vērā ņemt apsolījusi Ekonomikas ministrija. Ārvalstu Investoru padome Latvijā žurnālam sagatavojusi atraktīvu analītikas publikāciju par investīciju vidi mūsu valstī. Likumdošanas rubrikā stāstam par garantijas laika garantijām un izmaiņām Publiskā iepirkuma likumā, kas beidzot izslēgs iespēju izklaidēties par valsts naudu, iesniedzot nepamatotas sūdzības par konkurentiem. Jautājums, ko dara būvuzraugi, ja PTAC veiktajās būvlaukumu pārbaudēs simts procentos gadījumu konstatētas nelikumības? Būvuzraugi ir vislielākā korupcijas riskam pakļautā grupa būvnozarē. Žurnālā publicēta kāda anonīma būvniecības speciālista izstrādātā nedaudz ironiskā būvuzraugu klasifikācija.

Kamēr vieni runā, citi dara — tapusi BIM (Building Information Modeling) rokasgrāmata (pieejama bez maksas), kuras izstrādē piedalījušies arhitekti un inženieri. BIM ir pasaules aktualitāte, 3D sistēma savieto arhitektūru, inženiertīklu un būvkonstrukcijas, taču Latvijā situācija ir gandrīz kā ar murdu klasiskajā eposā Zvejnieka dēls — kādam vajag izvilkt pirmo lomu, lai citi noticētu, tā uzskata arhitekts J.Kravalis.

Objektu apskatos: Rīgas Beramkravu terminālis — mirstīgajiem te ieeja liegta, bet žurnālam bija ļauts paviesoties un pat veikt fotosesiju ar profesionāliem industriālā alpīnisma paraugdemonstrējumiem un izciliem kadru meklējumiem. Ūdens ir dzīvība un arī posts — tiek aplūkota Jelgavas ūdenssaimniecības rekonstrukcija ar iekļauto nanofiltrāciju, ūdenssaimniecības sakārtošana Daugavpilī, Carnikavas dambja izbūve, kura uzdevums — sargāt no ūdens postošā spēka palu laikā. Restaurācijas rubrikā Tautas frontes muzejs, no ārzemju objektiem tiek apskatīts jauno slimnīcu būvniecības bums Skandināvijā.

Ekskluzīva publikācija — Šaoļiņa lidojošo mūku tempļa tapšana tālajā Ķīnā pēc arhitekta Austra Mailīša projekta.

Kādu gaisu elpojam iekštelpās? Tādu kādu esam pasūtījuši, šo tēmu izvērš inženierzinātņu maģistre Ilze Dimdiņa.

Betonēšana «gaisā» ar supertehnoloģijām — šādi top tilts Tartu pār Emajegi upi un arī citi, grandiozāki tilti visā pasaulē. Par to lasāms publikācijā par iekārto konsoļu veidņošanas sistēmu.

Vāka bildes stāsts

Foto: Ainars Meiers, 2014. gada aprīlis, Riga Bulk Terminal teritorija Rīgas brīvostā Kundziņsalā. Veiksmīgi noslēdzies vērienīgs pārkraušanas termināļa izbūves process, kura laikā izmantotas Baltijā vēl neredzētas un pasaulē augsti vērtētas inovatīvas tehnoloģijas atbalsta sienu izbūvē un ievērojama apjoma uzbērtās grunts konsolidēšanā, ko veikuši mūsu pašu būvnieki. Par to visu lasiet publikācijā žurnālā. Foto tapis, ķerot kadru caur 600 t smagā portālceltņa kājām ar Daugavas pretējā krasta ainavu fonā. Šī bija unikāla fotosesija, kurā fotogrāfs Ainars Meiers kopā ar profesionālu augstkāpēju, nopakoti ar jaunākās paaudzes drošības aprīkojumu un strikti ievērojot instrukcijas darbam augstumā, labāko panorāmas kadru meklējumos gan pavizinājās vācu mašīnbūves radītā advansētā portālceltņa kausā, gan kāpa tornī, gan izmantoja citas augstu esošas platformas. Tie bija izcili drošības un fotografēšanas prasmju paraugdemonstrējumi, ko kursos parasti piedāvā apgūt par lielu naudu. Laika apstākļi lutināja, tika sagaidīts vēlamais saules staru leņķis ar pareizo izgaismojumu un sabildēta lieliska, stāstošām detaļām piesātinātas industriālās ainavas kolekcija, no kuras dažas bildes varam redzēt uz žurnāla vāka un iekšlapās.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx