Kultūras mantojuma Lielā balva 2007 — enciklopēdijai

6. jūnijā Kultūras mantojuma 2007. gada Lielo balvu pasniedza enciklopēdijas Latvijas luterāņu baznīcas: vēsture, arhitektūra, māksla un memoriālā kultūra autoram Vitoldam Mašnovskim.

Lai arī četros sējumos iznākusī enciklopēdiju neguva panākumus nesen A4D aprakstītajā Map Latvia drukas un dizaina konkursā map contemporary 2008, kur tā 36 izdevumu, tostarp — arhitektūras grāmatu, konkurencē bija pieteikta kategorijai Izdevniecība pozīcijā Grāmatas, enciklopēdijas autors Vitolds Mašnovskis nule saņēmis Kultūras mantojuma 2007. gada Lielo balvu.

Darbs pie apjomīgā izdevuma ilga piecus gadus, taču enciklopēdija ir 15 gadu garumā apkopota plaša un populārzinātniska informācija par Latvijas luterisko baznīcu vēsturi, to arhitektūru, mākslinieciskajām un kultūrvēsturiskajām vērtībām. Tajā publicēti autora veiktie baznīcu ārskatu, interjeru un iekārtu detalizētie fotoattēli, kas papildināti ar izpostīto vai pārbūvēto baznīcu attēliem — kopā 3192 ilustrācijas. Enciklopēdijā iekļauti 336 Latvijas luterāņu dievnami. Katras baznīcas atrašanās vieta atzīmēta grāmatas ietvertajā Latvijas kartē. Izdevumā apskatāmi arī Rīgas Ķeizariskā liceja rektora un vēsturnieka Johana Kristofa Broces veidotie Latvijas luterisko baznīcu zīmējumi.

Pēc autora un enciklopēdijas izdevēja, reklāmas dizaina aģentūras Due, vēlmes, tai jārosina sabiedrības interesi par baznīcu arhitektūru, sakrālās mākslas un kultūrvēsturiskajām vērtībām, to saglabāšanu un kopšanu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx