2. septembrī miris arhitekts Viktors Valgums. Arhitektu savienības atvadvārdos viņš tiek raksturots kā «kolēģis, kura rīcībā vienmēr īpaši spilgti izpaudās arhitektam tik būtiskā tiekšanās uz vislabāko rezultātu, spēja skatīt problēmas attīstību ilgtermiņā un cīņa pret šodienas kompromisu, kas varētu apdraudēt nākotnes ieguvumus.
Pēc Rīgas Politehniskā institūta Celtniecības fakultātes Arhitektūras nodaļas absolvēšanas 1972. gadā Viktors Valgums strādājis institūtā Pilsētprojekts un 1979. gadā pārņēma institūta 5. darbnīcas vadību no arhitekta Modra Ģelža. Šajā periodā Valguma nozīmīgāko darbu vidū ir tādas ievērojamas ēkas kā Pārdaugavas izpilddirekcija (tobrīd — Rīgas Ļeniņa rajona izpildkomiteja, 1975; kopā ar Modri Ģelzi un Jāni Kārkliņu), sanatorija “Rīgas Jūrmala” (tagad Baltic Beach Hotel; 1982, kopā ar Normundu Pavāru un Modri Ģelzi), tagadējā Misiņa bibliotēka (tobrīd — LPSR Komunistiskās partijas vēstures institūts un arhīvs, 1983, kopā ar Ināru Kārkliņu un Andri Briedi), kā arī — Rīgas Motormuzejs (1985-1988, kopā ar Andri Briedi).
Pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas Valgums dibinājis un vadījis arhitektu biroju Zenico projekts. Ievērojamākie projekti šai laikā ir Swedbank ēka (2004, kopā ar Uldi Bērziņu un Alvi Zlaugotni / birojs Tectum) un Rietumu banka (2008, kopā ar Uldi Bērziņu), kā arī — VEF ražošanas korpusa pārbūve (2017, kopā ar Viktoru Valgumu jun., Kasparu Dortānu, Tamāru Stuci).
No 2012. līdz 2015. gadam Viktors Valgums bija Latvijas Arhitektu savienības vadītājs. Arhitekts ilgus gadus apvienojis darbu pie nozīmīgiem projektiem, pedagoģisko darbu, un aktīvu un nesavtīgu sabiedrisko darbību, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu gan profesionālās organizācijas – Latvijas Arhitektu savienības — izaugsmē, gan Latvijas arhitektūras attīstībā kopumā. Īpaši izceļams ir Viktora Valguma ilgstošais un neatlaidīgais ieguldījums arhitektu un inženieru profesionālās prakses problēmu risināšanā.
Esot LAS padomes priekšsēdētāja amatā, profesionālās prakses jautājumi tika virzīti par organizācijas prioritāti, veicinot gan nozīmīgas izmaiņas arhitektu izpratnē par profesiju, gan arī būtiski sekmējot organizācijas sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī privātā sektora uzņēmumiem arhitektūras popularizēšanā. Viktora Valguma vadībā tapa pētījums par arhitektūras un arhitekta prakses regulējumu Latvijas likumdošanā, pamatojot Arhitektūras likuma izstrādes nepieciešamību. Balstoties uz pētījumu ir tapis Arhitektūras likuma projekts, kura pieņemšana arvien tiek gaidīta.
Atvadīšanās no arhitekta Viktora Valguma notiks 9. septembrī plkst. 12.00 Rīgas krematorijas lielajā zālē, ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus.
Līdzjūtība arhitekta Viktora Valguma ģimenei, draugiem un kolēģiem.