Tuvojas Roterdamas arhitektūras biennāle

Ceturtā starptautiskā Roterdamas arhitektūras biennāle notiks no šīgada 24.septembra līdz 2010.gada 10.janvārim. Kā ierasts, tā tematiski pievērsīsies izpētei un eksperimentiem pilsētplānošanas un pilsētvides dizaina laukā. Biennāles kurators — Kēss Kristiānse (Kees Christiaanse).

Biennāles programmā paredzētas trīs izstādes — divas Roterdamā un viena Amsterdamā —, konferences, lekcijas un debates Nīderlandes Arhitektūras institūtā (NAi) un plašs starpdisciplinārs projekts sadarbībā ar raidsabiedrību VPRO. Galvenā izstāde ir Atvērtā pilsēta: projektējot līdzāspastāvēšanu (Open City: Designing Coexistence) NAi Roterdamā. Tās atklāšanai sekos pārējās: Paralēlie gadījumi (Parallel Cases) un Amsterdamas brīvvalsts (The Free State of Amsterdam).

Solīts, ka NAi atvērs tiešu ieeju ēkas lielākajā izstāžu zālē, kur lielmēroga Atvērtās pilsētas modelī paredzēta vieta publiskam forumam. Starptautiskas arhitektu komandas gatavo ekspozīcijas sešām apakštēmām. Šīs izstādes autori ir arhitektu birojs Maxwan.

Sadarbībā ar
raidsabiedrību VPRO tapis apjomīgs jauktu mediju
projekts Urbānais gadsimts (Urban Century) — no 13.septembra daudzas Nīderlandes TV
un radio programmas tiks veltītas dzīvei pilsētā.  Izveidots
digitāls arhīvs, kas būs pieejams VPRO paviljonā NAi, kā arī ievērojama daļa savākto materiālu būs pieejama lejupielādei bez maksas.

Roterdamas Arhitektūras un
pilsētvides dizaina akadēmijas jaunajās telpās bijušajā ostas teritorijā Roterdamas dienviddaļā izvietosies izstāde Paralēlie gadījumi. Šeit savus projektus prezentēs 28 pasaules valstu 44 augstskolu studenti.

Trešā izstāde — Amsterdamas brīvvalsts — organizēta sadarbībā ar Amsterdamas Telpiskās plānošanas departamentu. Tajā pētīts, vai nākotnē Amsterdamā iespējams īstenot tādu pilsētplānošanas programmu, kas iedzīvotājiem nevis uzliktu papildus ierobežojumus, bet gan radītu vairāk brīvības.

Starptautiskās Roterdamas arhitektūras biennāles kurators ir Nīderlandes arhitekts un pilsētplānotājs Kēss Kristiānse, ilggadējs partneris arhitektu birojā Office for Metropolitan Architecture un KCAP dibinātājs un partneris. Kopš 2003.gada Šveices Federālā Tehnoloģiju institūta Pilsētvides dizaina institūta vadītājs.

Izvēli turpināt nākotnes pilsētu izpētes procesu arī šajā Roterdamas biennālē kurators pamato ar faktu, ka urbānie reģioni ir globālās ekonomikas mezgli, kultūras un labklājības radītāji un reizē neizmērojams vides kaitējuma avots. Tā kā tieši pilsētas absorbē lielāko daļu pasaules populācijas pieauguma, tām jāspēj piedāvāt atbilstošus dzīves apstākļus ikvienam. Tādēļ nākotnes arhitektūras izaicinājums slēpjas pilsētvides problēmu risināšanā.

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx