RTU diplomandi aicina uz izlaidumu un izstādi

Ceturtdien, 26. janvārī, plkst. 16.00 iepirkšanās centrā Galleria Riga Dzirnavu ielā 67, 6. stāvā notiks RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes šā gada absolventu diplomprojektu izstādes Labdien! 40 jauno arhitektu stāsti atklāšana un svinīga diplomu pasniegšana.

Latvijas arhitektu rindas šogad papildina 40 jauni kolēģi. Viņu pieteikums profesionālajā laukā ir gana pārliecinošs un pārsteidz ar ģeogrāfiski plašu spektru — no Šaolin lidojošo mūku tempļa tālajā Ķīnā līdz Septītās dienas Adventistu dievnamam Saldū.

Diplomdarbu izstādi papildinās jauno kolēģu sarunas ar pieredzējušajiem amata brāļiem, potenciālajiem darba devējiem un klientiem. 2. februārī plkst. 19.00 izstādes telpās notiks PechaKucha vakars, kurā diplomandi PechaKucha formātā — 20 attēli x 20 sekundes — iepazīstinās ar savām idejām un atbildēs uz klātesošo jautājumiem. Plānots arī pasākums bērniem un jauniešiem izstādes apmeklētājiem. Jaunie arhitekti 28. un 29. janvārī un 3. un 4. februārī iepazīstinās izstādes apmeklētājus ar arhitekta profesiju un mācīs viņiem zīmēt, maketēt un palīdzēs īstenot visfantastiskākās arhitektoniskās idejas.

Ar diplomdarbiem izstādē piedalās: Aleksandrs Čepiguss, Andra Pušmucāne, Austris Mailītis, Dace Bula, Dace Vigule, Dāvis Dobelis, Dāvis Graudiņš, Didzis Jaunzems, Egons Upmalis, Elīna Upe, Elīna Zālīte, Helmuts Kaugers, Ieva Māķena, Ilze Gromule, Ilze Rudzāte, Iveta Kukite, Ivo Inša, Jolanta Šaitere, Judīte Skujiņa, Juris Lugovskojs, Jūlija Skobelkina, Kalvis Bērzs, Kārlis Saltups, Kristaps Vītols, Kristīne Bērza, Kristīne Sečko, Laura Laudere, Līva Vilciņa, Līva Zilgalve, Maija Galeniece, Marija Moļiboga, Māris Bārdiņš, Mārcis Zilgalvis, Nataļja Doždeva, Raivis Liepiņš, Reinis Eikens, Reinis Prēdelis, Santa Grāvele, Uldis Āmars un Vladimirs Kalinko.

Izstādi varēs apskatīt līdz 16. februārim (plkst. 10.00–21.00). Tā tapusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Mobilais Telefons, PechaKucha un arhitektu biroju Sarma & Norde, AB3D un Sestais stils atbalstam.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
76 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
ZB

40 jaunie arhitekti gadā – vai nav tā kā drusku par daudz LV mērogam?

RS

diploms pats pēc sevis neko nedod- vajag būt the best!

LL

Jautājums – kādam mērogam? Ja praksei savā vai cita arhitekta vadītā birojā, var jau būt. Bet jāņem vērā, ka ne visi tajos strādās. Un ne jau tikai tāpēc, ka nepietiktu vietas, bet arī tāpēc, ka savu interesi būs atraduši arhitektūrai tuvāk vai tālāk stāvošās jomās. Arhitekta izglītība ir labs sākums. Iemāca radošo apvienot ar konstruktīvu domāšanu. Savukārt starpdiscipliniritāte – sarežģīti uzrakstāms vārds, kas mūsdienu izglītībā ir neizbēgams. Savieno vārdu arhitekts ar jebkuru citu darbības jomu (vienalga vai tā būtu māksla, plānošana, filozofija, pedagoģija vai jurisprudence) un iegūsti potenciāli ļoti spēcīgu speciālistu, kas jau pēc būtības savā darbībā apvieno radošo un… Lasīt vairāk »

zuze

Skaidra atbilde, ka ARHITEKTI nemaz nav vajadzīgi!

LL

Bet cilvēki ar arhitekta domāšanu gan.

Es pieļauju, ka riskēju saņemt jautājumu, ko es saprotu ar arhitekta domāšanu un arī rājienu, ka galu galā ARHITEKTI ir vainīgi pie visa, kas mūsu pilsētām kaiš :)))

Bet labprāt dzirdēšu risinājumus, kā Jūsuprāt būtu jārisina šī situācija. Uzņemot 5 cilvēkus gadā kā plānveida ekonomikā?

Redzēs, kā klāsies jaunajai arhitektūras skolai, bet domāju, ka pēc pāris gadiem mums būs jau aptuveni 60 jauno arhitektu gadā. Un tad labāko noteiks konkurence. Tas savukārt nozīmē – kvalitātes pieaugumu.

JJ

Bet varbūt jūsu (LL) argumenti ir tikai mīts? Neredzu ka eksistē kādi neapgāžami pierādījumi hipotēzei par arhitektu "LABO" izglītību, kas visur noder.

Drīzāk jau, kas der visam – neder nekam.

Kāpēc ar kreiso roku jākasa labā auss, ja to var darīt ar labo – tas ir mācīties šodienai atbilstošākas profesijas, kas garantē vismaz reālu NAUDU, VARU un SLAVU.

Beidziet taču putrot jauniešiem smadzenes un godīgi pasakiet, ka mācībspēkiem pašiem vienkārši vajag piķi un to, ka arh. stud. nākotne patiesībā jums ir pie vienas vietas.

Ansis

Arhitektu domāšanai raksturīgs vērtējums visam apkārtesošajam. Tikai brīžam nezinu, ko ar to darīt-vai samaitāt attiecības un omu apkārtējiem, kas slavina vienu vai otru lietu, bet es vērtēju kritiski ar – zīmi….

Liene

Tas ir atkarīgs no tā vai "Arhitektu domāšanai raksturīgajam vērtējumam visam apkārtesošajam" ir pieprasījums no zāles. Visticamāk, ka tas tā nav un bez attiecību samaitāšanas to arī PĀRDOT nau kam.

21 gs. sabiedrībai arhitektu "domāšana" nav svarīga. Brīnums kā to arh. studenti vēl nav sapratuši?

Kristīne

Un kāda domāšana 21.gs. sabiedrībai ir svarīga?

L

nearhitektu:)

Dace

Amērikā ir izpētīts, ka cilvēki ar arhitektūras izglītību rada lielāko bezdarbnieku īpatsvaru mūsdienu sabiedrībā (pat mākslinieki ir produktīvāki).

http://archine…t-unemployment

LL

Paldies! Šis, protams, ir arguments. Izlasīju arī pilno rakstu Washington Post. Tad aina iezīmējas mazliet citādāka. Pirmām kārtām – tie ir rezultāti pēc bakalaura studiju beigšanas. Lielākoties bakalaura grāds arhitektūrā ne tuvu nenozīmē, ka esi arhiteks. Daļēji rezultātus ietekmē arī ekonomiskā krīze, kas vistiešākajā veidā skāra būvniecības industriju. Jautājums, cik ilgā laikā tirgus atkopsies, protams, ir aktuāls. Tomēr laika gaitā uzlabojums varētu kļūt redzamāks. Uz to norāda arī šis raksts par situāciju Lielbritānijā, kura ir viena no lielākajām "Arhitektu ražotnēm" Eiropā: http://www.arc…616449.article Un vēl – protams, kā visās jomās, studiju programmām ir jāmainās, pielāgojoties pasaules situācijai. Latvijas gadījumā arī cena,… Lasīt vairāk »

zane

Arhitekti nav vienīgā profesija kura strauji izzūd. Jaunais mākslīgā intelekta laikmets lēnām paņems vēl daudzas profesijas. Krīze ir tikai katalizātors. Dators pamazām aizstāj arhitektus. Arhitekts savu jau ir paveicis. Tagad tam atliek vien pievērstiem rotaļām – dejām, mūzikai, dzejai.

"jauna arhitekte"

Jūs vairs neesat ielūgti uz izstādi. 🙂

smaida

kā es izsmējos!!!

a

Mūžu dzīvo – mūžu mācies!

draugs

arī es izsmējos.

kādi tik brīnumi neparādās – arhitekti nav vajadzīgi, dators visu pārņem, utt.

hmmm. domājot par to, kurš kaut ko tādu varētu uzrakstīt:

normāls, sevi cienošs arhitekts – nekad. arhitekts "parastais" tik tālu neaizdomātos. toties arhitekts "neveiksme" vai būvnieks "pārgudrība" – visticamāk.

turās draugi!

Māris B.

jā, kāds laikam domā, ka mākslīgais intelekts rodas pats no sevis. visdrīzāk tā domājošie ir pārgudrie būvnieki vai funkcionāri, vai mazo graustu īpašnieki, kas paši sev uzcēluši šķūnīti un ar to lepojas (priekš kam vajadzīgi arhitekta rasējumi-rau, es pats jau visu uzcēlu…)

Hah

Kritizējam nevis domu bet domas autoru?

– paskatietes visi cik viņš nesmuks…ha, ha, ha

Sāksim atkal apsaukāties?

Padomju savienības nomenklatūra izmantoja šādu metodi ļoti efektīvi. Tagad to pašu turpina kompartijas atvases.

Turpinam draugi tādā veidā diskreditēt viens otru un laime būs garantēta 100%, ticiet man!.

lol

http://a7.spho…66509086_n.jpg

kirurgs

laikam esi APF studentu pašpārvaldē ( tādi izteikumi raksturīgi ) )))

draugs

neapsaukāsimies.

Prezidents

Paldies visiem jaunajiem censoņiem – jaunajiem speciālistiem!!! Paldies, ka esat izvēlējušies iegūt augstāko izglītību!!! Latvijai jūs visi esat vajadzīgi – izglītoti, gudri, radoši un uzņēmīgi. Mūsu valsts un iedzīvotāji ir tik daudz zaudējuši – arī cilvēkus, ka katrs, kas šeit mācās, strādā un audzina bērnus ir loti nepieciešams. Veidosim šo vietu skaistāku, radošāku un interesantāku – kur ir tie arhitekti, kas to darīs? Es ceru, ka arī šie jaunie speciālisti!!!! Fui – visiem tiem, kas atlaujas pateikt, ka kaut kas nav vajadzīgs – tā ir absalūta tumsonība un mulķība! Un tieši tādēl mums vajag GUDRUS cilvekus – kas neaprobezojas ar… Lasīt vairāk »

zuze

Bez šaubām, ka mums vajag 40 arhitektus gadā, pasniedzēj!

DorianGrey

Arhitektiem, līdžīgi aktieriem, māksliniekiem no tiem "jauntapušajiem" pēc gadiem desmit uz viļna paliks kādi 10%, ar variācijām. Vairākums šobrīd darbojas savā profesijā un ir guvuši zināmu reputāciju, Daži-iesācēji bez pieredzes. Tātad, uz viļņa paliks 10%, atkritīs arī kādi 10%, pārējie papildinās vidusmēra "godīgo arhklerku" masu. Ar izteiktu talantu apdalītie strādās Būvvaldēs. Globālā pasaules pārkārtošana ievieš korekcijas, bet puķes tomēr cenšas izspraugties asfaltam cauri!

zuze

Ja nebūtu to "ar izteiktu talantu apdalītie", kas strādā būvvaldēs, tad tie "ar izteiktu talantu apbalvotie" būtu jau savā starpā kārtīgi izkāvušies, jo diemžēl vienas patiesības, kas ir "" laba arhitektūra", tomēr nav.

kauslis

Jāpiekrīt, to kas ir laba arhitektura un, kas vissvarīgākais, tieši kuri arhitekti un kuri investori to rada zin tikai viedo kopa būvvalde.

stud.

….spriežot pēc tā kā tu raksti – tev vispār nav izglītības….ne arhitekta, ne arī kāda cita…

USA

The current "recession is a forever recession" because it’s the end of the industrial age, which also means the end of the average worker. For 80 years, you got a job, you did what you were told and you retired. People are raised on this idea that if they pay their taxes and do what they’re told, there’s some kind of safety net, or pension plan that’s waiting for them. But the days when people were able to get above average pay for average work are over. However, if you’re different somehow and have made yourself unique, people will find… Lasīt vairāk »

Juurselfs

Ja visas kaites var ārstēt ar bezrecepšu medikamentem, kam mums ārsta profesija?

Miķelis

Domāju , ka tieši šī paaudze saskarsies ar mākslīgā intelekta pielietojumu arhitektūrā. Dators, piemēram, ar laiku varētu aizstāt dažādus dienestus Rīgas Būvvaldē, kuri vērtē atbilstību administratīviem kritērijiem, atbilstību Rīgas attīstības plānam. Tajā brīdī, kad radīsies mākslīgais intelekts, arhitekta profesija atmirs, kā daudzas arhaiskas profesijas 19,20 gadsimtā. Cilvēce virza progresu uz aizvien lielākas sarežģītības pasauli un arhitekts jau šobrīd vidēja lieluma objektā apstrādā informāciju, ko 18.gadsimtā būvmeistars apstrādāja savas dzīves laikā. Produkcija un izstrādājumi kļūst standartizēti u.t.t. Tā kā jaunā paaudze mazāk konkurēs savā starpā, bet vairāk ar datorizētām grafiskām metodēm. Jau šobrīd vairums konkursu darbu savā grafiskajā varēšanā un virtualizācijā… Lasīt vairāk »

arī mākslīgs teksts

Pēc Tevis teiktā nāk prātā Stenlija Kubrika filma " Odiseja 2000" , kur "mākslīgais intelekts" parņem cilvēka funkcijas – sāk dzīvot savu – neatkarīgu dzīvi, beigās pat vēršas pret cilvēku pašu. Principā, tiešā nozīmē – tā diez vai var notikt, bet netieši – tā arī jau notiek – arī datorizētā pasaule rada savas problēmas un ir zināmā mērā drauds – ne jau atņemot cilvēkam darbu, bet kritiskās, nestandarta situācijas – tādās, kuras programmētājs nav paredzējis, nespēj rīkoties – nav radošuma momenta… Nu, un es domāju, ka cilvekam vienmēr jābūt gudrākam, individuālākam, radošākam par jebkuru mašīnu/datoru. Un nav jau runa par… Lasīt vairāk »

Cilvēks

kas par muļķībām! cilvēcība nekad nenomirs, tikai līdz ar cilvēku.

...

katreiz ienākot šajā veikalā, jūtos kā Emirātus izbraukājis. briesmīgi

Smile

Visiem, kam ir iebildumi pret izstādes vietu, varējāt diplomandiem piedāvāt savas telpas.

Smile

Ko nozīmē – ir vai nav vajadzīga arhitekta izglītība?

Jebkura izglītība ir laba, jo tā tomēr rosina intelekta attīstību, spriestspēju. Reti kurš jaunietis stājoties augstskolā ir 100% pārliecināts par savu izvēli un neviens iepriekš nezina, tieši kādas būs studijas – patiks, nepatiks un vai profesija interesēs arī pēc diploma saņemšanas. To jau laiks rādīs, cik no visiem 40 paliks arhitektūrā.

Starp citu, pagājušogad diplomu saņēma 22 arhitekti.

ZB

40 jaunie arhitekti gadā – vai nav tā kā drusku par daudz LV mērogam?

RS

diploms pats pēc sevis neko nedod- vajag būt the best!

LL

Jautājums – kādam mērogam? Ja praksei savā vai cita arhitekta vadītā birojā, var jau būt. Bet jāņem vērā, ka ne visi tajos strādās. Un ne jau tikai tāpēc, ka nepietiktu vietas, bet arī tāpēc, ka savu interesi būs atraduši arhitektūrai tuvāk vai tālāk stāvošās jomās. Arhitekta izglītība ir labs sākums. Iemāca radošo apvienot ar konstruktīvu domāšanu. Savukārt starpdiscipliniritāte – sarežģīti uzrakstāms vārds, kas mūsdienu izglītībā ir neizbēgams. Savieno vārdu arhitekts ar jebkuru citu darbības jomu (vienalga vai tā būtu māksla, plānošana, filozofija, pedagoģija vai jurisprudence) un iegūsti potenciāli ļoti spēcīgu speciālistu, kas jau pēc būtības savā darbībā apvieno radošo un… Lasīt vairāk »

zuze

Skaidra atbilde, ka ARHITEKTI nemaz nav vajadzīgi!

LL

Bet cilvēki ar arhitekta domāšanu gan.

Es pieļauju, ka riskēju saņemt jautājumu, ko es saprotu ar arhitekta domāšanu un arī rājienu, ka galu galā ARHITEKTI ir vainīgi pie visa, kas mūsu pilsētām kaiš :)))

Bet labprāt dzirdēšu risinājumus, kā Jūsuprāt būtu jārisina šī situācija. Uzņemot 5 cilvēkus gadā kā plānveida ekonomikā?

Redzēs, kā klāsies jaunajai arhitektūras skolai, bet domāju, ka pēc pāris gadiem mums būs jau aptuveni 60 jauno arhitektu gadā. Un tad labāko noteiks konkurence. Tas savukārt nozīmē – kvalitātes pieaugumu.

JJ

Bet varbūt jūsu (LL) argumenti ir tikai mīts? Neredzu ka eksistē kādi neapgāžami pierādījumi hipotēzei par arhitektu "LABO" izglītību, kas visur noder.

Drīzāk jau, kas der visam – neder nekam.

Kāpēc ar kreiso roku jākasa labā auss, ja to var darīt ar labo – tas ir mācīties šodienai atbilstošākas profesijas, kas garantē vismaz reālu NAUDU, VARU un SLAVU.

Beidziet taču putrot jauniešiem smadzenes un godīgi pasakiet, ka mācībspēkiem pašiem vienkārši vajag piķi un to, ka arh. stud. nākotne patiesībā jums ir pie vienas vietas.

Ansis

Arhitektu domāšanai raksturīgs vērtējums visam apkārtesošajam. Tikai brīžam nezinu, ko ar to darīt-vai samaitāt attiecības un omu apkārtējiem, kas slavina vienu vai otru lietu, bet es vērtēju kritiski ar – zīmi….

Liene

Tas ir atkarīgs no tā vai "Arhitektu domāšanai raksturīgajam vērtējumam visam apkārtesošajam" ir pieprasījums no zāles. Visticamāk, ka tas tā nav un bez attiecību samaitāšanas to arī PĀRDOT nau kam.

21 gs. sabiedrībai arhitektu "domāšana" nav svarīga. Brīnums kā to arh. studenti vēl nav sapratuši?

Kristīne

Un kāda domāšana 21.gs. sabiedrībai ir svarīga?

L

nearhitektu:)

Dace

Amērikā ir izpētīts, ka cilvēki ar arhitektūras izglītību rada lielāko bezdarbnieku īpatsvaru mūsdienu sabiedrībā (pat mākslinieki ir produktīvāki).

http://archine…t-unemployment

LL

Paldies! Šis, protams, ir arguments. Izlasīju arī pilno rakstu Washington Post. Tad aina iezīmējas mazliet citādāka. Pirmām kārtām – tie ir rezultāti pēc bakalaura studiju beigšanas. Lielākoties bakalaura grāds arhitektūrā ne tuvu nenozīmē, ka esi arhiteks. Daļēji rezultātus ietekmē arī ekonomiskā krīze, kas vistiešākajā veidā skāra būvniecības industriju. Jautājums, cik ilgā laikā tirgus atkopsies, protams, ir aktuāls. Tomēr laika gaitā uzlabojums varētu kļūt redzamāks. Uz to norāda arī šis raksts par situāciju Lielbritānijā, kura ir viena no lielākajām "Arhitektu ražotnēm" Eiropā: http://www.arc…616449.article Un vēl – protams, kā visās jomās, studiju programmām ir jāmainās, pielāgojoties pasaules situācijai. Latvijas gadījumā arī cena,… Lasīt vairāk »

zane

Arhitekti nav vienīgā profesija kura strauji izzūd. Jaunais mākslīgā intelekta laikmets lēnām paņems vēl daudzas profesijas. Krīze ir tikai katalizātors. Dators pamazām aizstāj arhitektus. Arhitekts savu jau ir paveicis. Tagad tam atliek vien pievērstiem rotaļām – dejām, mūzikai, dzejai.

"jauna arhitekte"

Jūs vairs neesat ielūgti uz izstādi. 🙂

smaida

kā es izsmējos!!!

a

Mūžu dzīvo – mūžu mācies!

draugs

arī es izsmējos.

kādi tik brīnumi neparādās – arhitekti nav vajadzīgi, dators visu pārņem, utt.

hmmm. domājot par to, kurš kaut ko tādu varētu uzrakstīt:

normāls, sevi cienošs arhitekts – nekad. arhitekts "parastais" tik tālu neaizdomātos. toties arhitekts "neveiksme" vai būvnieks "pārgudrība" – visticamāk.

turās draugi!

Māris B.

jā, kāds laikam domā, ka mākslīgais intelekts rodas pats no sevis. visdrīzāk tā domājošie ir pārgudrie būvnieki vai funkcionāri, vai mazo graustu īpašnieki, kas paši sev uzcēluši šķūnīti un ar to lepojas (priekš kam vajadzīgi arhitekta rasējumi-rau, es pats jau visu uzcēlu…)

Hah

Kritizējam nevis domu bet domas autoru?

– paskatietes visi cik viņš nesmuks…ha, ha, ha

Sāksim atkal apsaukāties?

Padomju savienības nomenklatūra izmantoja šādu metodi ļoti efektīvi. Tagad to pašu turpina kompartijas atvases.

Turpinam draugi tādā veidā diskreditēt viens otru un laime būs garantēta 100%, ticiet man!.

lol

http://a7.spho…66509086_n.jpg

kirurgs

laikam esi APF studentu pašpārvaldē ( tādi izteikumi raksturīgi ) )))

draugs

neapsaukāsimies.

Prezidents

Paldies visiem jaunajiem censoņiem – jaunajiem speciālistiem!!! Paldies, ka esat izvēlējušies iegūt augstāko izglītību!!! Latvijai jūs visi esat vajadzīgi – izglītoti, gudri, radoši un uzņēmīgi. Mūsu valsts un iedzīvotāji ir tik daudz zaudējuši – arī cilvēkus, ka katrs, kas šeit mācās, strādā un audzina bērnus ir loti nepieciešams. Veidosim šo vietu skaistāku, radošāku un interesantāku – kur ir tie arhitekti, kas to darīs? Es ceru, ka arī šie jaunie speciālisti!!!! Fui – visiem tiem, kas atlaujas pateikt, ka kaut kas nav vajadzīgs – tā ir absalūta tumsonība un mulķība! Un tieši tādēl mums vajag GUDRUS cilvekus – kas neaprobezojas ar… Lasīt vairāk »

zuze

Bez šaubām, ka mums vajag 40 arhitektus gadā, pasniedzēj!

DorianGrey

Arhitektiem, līdžīgi aktieriem, māksliniekiem no tiem "jauntapušajiem" pēc gadiem desmit uz viļna paliks kādi 10%, ar variācijām. Vairākums šobrīd darbojas savā profesijā un ir guvuši zināmu reputāciju, Daži-iesācēji bez pieredzes. Tātad, uz viļņa paliks 10%, atkritīs arī kādi 10%, pārējie papildinās vidusmēra "godīgo arhklerku" masu. Ar izteiktu talantu apdalītie strādās Būvvaldēs. Globālā pasaules pārkārtošana ievieš korekcijas, bet puķes tomēr cenšas izspraugties asfaltam cauri!

zuze

Ja nebūtu to "ar izteiktu talantu apdalītie", kas strādā būvvaldēs, tad tie "ar izteiktu talantu apbalvotie" būtu jau savā starpā kārtīgi izkāvušies, jo diemžēl vienas patiesības, kas ir "" laba arhitektūra", tomēr nav.

kauslis

Jāpiekrīt, to kas ir laba arhitektura un, kas vissvarīgākais, tieši kuri arhitekti un kuri investori to rada zin tikai viedo kopa būvvalde.

stud.

….spriežot pēc tā kā tu raksti – tev vispār nav izglītības….ne arhitekta, ne arī kāda cita…

USA

The current "recession is a forever recession" because it’s the end of the industrial age, which also means the end of the average worker. For 80 years, you got a job, you did what you were told and you retired. People are raised on this idea that if they pay their taxes and do what they’re told, there’s some kind of safety net, or pension plan that’s waiting for them. But the days when people were able to get above average pay for average work are over. However, if you’re different somehow and have made yourself unique, people will find… Lasīt vairāk »

Juurselfs

Ja visas kaites var ārstēt ar bezrecepšu medikamentem, kam mums ārsta profesija?

Miķelis

Domāju , ka tieši šī paaudze saskarsies ar mākslīgā intelekta pielietojumu arhitektūrā. Dators, piemēram, ar laiku varētu aizstāt dažādus dienestus Rīgas Būvvaldē, kuri vērtē atbilstību administratīviem kritērijiem, atbilstību Rīgas attīstības plānam. Tajā brīdī, kad radīsies mākslīgais intelekts, arhitekta profesija atmirs, kā daudzas arhaiskas profesijas 19,20 gadsimtā. Cilvēce virza progresu uz aizvien lielākas sarežģītības pasauli un arhitekts jau šobrīd vidēja lieluma objektā apstrādā informāciju, ko 18.gadsimtā būvmeistars apstrādāja savas dzīves laikā. Produkcija un izstrādājumi kļūst standartizēti u.t.t. Tā kā jaunā paaudze mazāk konkurēs savā starpā, bet vairāk ar datorizētām grafiskām metodēm. Jau šobrīd vairums konkursu darbu savā grafiskajā varēšanā un virtualizācijā… Lasīt vairāk »

arī mākslīgs teksts

Pēc Tevis teiktā nāk prātā Stenlija Kubrika filma " Odiseja 2000" , kur "mākslīgais intelekts" parņem cilvēka funkcijas – sāk dzīvot savu – neatkarīgu dzīvi, beigās pat vēršas pret cilvēku pašu. Principā, tiešā nozīmē – tā diez vai var notikt, bet netieši – tā arī jau notiek – arī datorizētā pasaule rada savas problēmas un ir zināmā mērā drauds – ne jau atņemot cilvēkam darbu, bet kritiskās, nestandarta situācijas – tādās, kuras programmētājs nav paredzējis, nespēj rīkoties – nav radošuma momenta… Nu, un es domāju, ka cilvekam vienmēr jābūt gudrākam, individuālākam, radošākam par jebkuru mašīnu/datoru. Un nav jau runa par… Lasīt vairāk »

Cilvēks

kas par muļķībām! cilvēcība nekad nenomirs, tikai līdz ar cilvēku.

kUgis

(Dievs, sargi mūs no šitādiem domas gigantiem…)

kUgis

Kaut kā iešāvās prātā, ka nemaz ne tik sen šī vieta (galerija) tika neganti zākata.

Tad tagad (ja jau ieliekam tajā arhitektūras izstādi) tā beidzot ir kļuvusi OK?

...

katreiz ienākot šajā veikalā, jūtos kā Emirātus izbraukājis. briesmīgi

Smile

Visiem, kam ir iebildumi pret izstādes vietu, varējāt diplomandiem piedāvāt savas telpas.

Smile

Ko nozīmē – ir vai nav vajadzīga arhitekta izglītība?

Jebkura izglītība ir laba, jo tā tomēr rosina intelekta attīstību, spriestspēju. Reti kurš jaunietis stājoties augstskolā ir 100% pārliecināts par savu izvēli un neviens iepriekš nezina, tieši kādas būs studijas – patiks, nepatiks un vai profesija interesēs arī pēc diploma saņemšanas. To jau laiks rādīs, cik no visiem 40 paliks arhitektūrā.

Starp citu, pagājušogad diplomu saņēma 22 arhitekti.

76
0
Lūdzu, komentējietx