Konkursā Europan 9 meklēs idejas Juglas attīstībai

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (RDPAD) un Latvijas Arhitektu savienība (LAS) informē, ka uzsācies lielākais jauno Eiropas arhitektu konkurss Europan 9. Tas vienlaikus notiek Eiropas 22 valstīs, arī Latvijā. Europan 9 Latvijas konkursā vietējie un ārvalstu jaunie arhitekti šogad aicināti piedāvāt augstvērtīgas un interesantas attīstības idejas 27 hektārus lielai teritorijai Juglā, mežu ielokā un ezera tuvumā. Konkursa uzvarētāju paziņos nākamā gada janvārī. 10.aprīlī paredzēta izbraukšana uz teritoriju tās apskatei.

Europan ir starptautisks jauno arhitektu pilsētbūvniecības un arhitektūras ideju  konkurss. To organizē visā Eiropā katru otro gadu. Konkursam var pieteikties Eiropas jaunie arhitekti, projektētāji un ainavu arhitekti, kuru vecums uz konkursa slēgšanas brīdi nepārsniedz 40 gadus. Šāgada konkursam izvēlēta tēma Ilgspējīga pilsēta un jauna sabiedriskā telpa, aicinot ievērtēt pilsētas dzīvīgumu un sabiedriskās aktivitātes — no vienas puses, tai pat laikā domāt par dzīves telpas intimitāti un cilvēka individuālo mājokli.

LAS priekšsēdētāja vietnieks un Eiropan Latvija prezidents, arhitekts Juris Poga uzskata, ka dalība Europan ir iespēja jaunajiem arhitektiem pieteikt sevi un gūt atzinību starptautiskā mērogā, jo konkursam ir plaša norises ģeogrāfija un darbus tajā vērtē starptautiska žūrijas: «Latvija vēl tikai «iesildās» un pagaidām startē diezgan bikli, salīdzinot ar jauno arhitektu atsaucību citās valstīs. Šogad Latvijas konkursam izvirzītā teritorija Juglā lieliski atbilst konkursa aicinājumam — veidot kvalitatīvu un veselīgu dzīves telpu, integrējot ainaviskās vērtības un dabisko reljefu. Pirmo reizi rasta konkursa tēma, kurā iezīmējas reāla privāta un publiskā sadarbība projekta attīstībā.»

Konkursam Europan 9 Latvija šogad piedāvā 27 hektārus lielu teritoriju pie Juglas ezera starp Mazās Juglas, Juglas un Ūdeļu ielām, kas ir viena no lielākajām daudzfunkcionāli attīstāmajām teritorijām Rīgas robežās. Lielu tās daļu veido Juglas zvēraudzētavas zemes, kas šobrīd netiek izmantotas un veido degradētu vidi. Daļā teritorijas atrodas mazstāvu privātā dzīvojamā apbūve, autostāvvietas un garāžu zona.

11,5 hektāri no attīstāmās teritorijas pieder Rīgas pilsētai, 10.82 hektāri — potenciālajam attīstītājam, SIA AGN, aptuveni 2,5 hektāri — privātpersonām.

«Šāgada Europan Latvijas konkursa pieteikumu vērtēju optimistiski no tā aspekta, ka rezultātā ieinteresēta ne tikai pilsēta, bet arī privātais attīstītājs. Vienošanās par sadarbību starp departamentu un privāto partneri paredz abpusēji veicināt objektīvi labākā attīstības priekšlikuma izvēli un tālāku virzību realizācijai, garantējot to, ka inovatīvas un vērtīgas idejas nepaliks novārtā», domā RDPAD Pilsētplānošanas pārvaldes priekšnieks Gvido Princis.

AGN pārstāvis Agris Nagliņš uzsver: «Atšķirībā no Rīgā pašlaik veidotajiem dzīvojamiem rajoniem, mūsuprāt, šai teritorijai ir milzīgs potenciāls, lai radītu šeit ekskluzīvāku pilsētvidi, kurā realizāciju rastu starptautiskas klases arhitektoniskas idejas — apvienojot modernu mājokļu funkcionālismu  un  dabisko vidi ar priežu meža un ezera klātbūtni.»

Europan 9 Latvijas konkursa atbildīgā sekretāre Dace Kalvāne informē, ka Latvijas konkursa darbus vērtēs žūrija, kuru veido atzīti arhitekti, pilsētplānotāji un sabiedrībā atzīti viedokļu līderi un personības no Somijas, Vācijas, Spānijas, Zviedrijas un Latvijas. Latviju žūrijas komisijā pārstāvēs Andris Kronbergs (Arhis), Sandra Treija (RTU) un žurnālists Jānis Domburs.

Informāciju par Europan 9 Latvijas konkursa novietni un konkursa noteikumiem meklē konkursa mājas lapās: 1 │ 2 

Konkursa prēmiju fonds — 18 000 eiro

Paredzēts, ka 10.aprīlī, plkst.15.00 jaunie arhitekti, kas piedalās konkursā, kā arī pārējie interesenti, dosies organizētā izbraukumā pa konkursa teritoriju Juglā, lai iepazītos ar to klātienē.

Latvija Eiropan kustībā piedalās trešo reizi, iepriekšējos gadus konkursam piedāvājot novietnes gan pilsētu vēsturiskajos centros Rīgā un Ventspilī, gan teritorijās Ķīpsalā un pie Ķīšezera.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx