Aicina uz diskusiju par pilsētu

Ceturtdien, 8.oktobrī plkst.18.00 LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, Alberta ielā 10—313, notiks diskusija par pilsētu attīstības tēmu Contesting the City.

Mēs uztveram pilsētu kā kaut ko pašsaprotamu — kā vietu dzīvei, darbam un atpūtai. Pētot tuvāk, gan prakse, gan diskurss mums atklāj, ka šī realitāte nav iepriekš noteikta un absolūta, bet drīzāk ir konstruēta kulturāli, ekonomiski un sociāli. Un kā konstrukciju to ir iespējams pārvērtēt, kritizēt un pārveidot.

Atklātais diskusiju vakars piedāvā iespēju pilsētas idejas kritikai un alternatīviem redzējumiem. Tas ir iecerēts, lai nodrošinātu dialogu starp nozarēm, iesaistītajām institūcijām un plašāku sabiedrību, kā arī mudinātu izvērtēt, ko tas varētu nozīmēt Rīgai.

Runātāji:

  • Dr.Uģis Bratuškins, Rīgas Tehniskā universitātes Arhitektūras fakultāte
  • Robert Brown, Plimutas Universitātes Arhitektūras skola:3 ostas, 3 priekšlikumi, 1 paradaigma? / 3 Ports, 3 Proposals, 1 Paradigm?
  • Kristīne Āboliņa, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte: Pilsēta un brīvība manā dzīvesveidā / The City and Freedom in My Lifestyle
  • Dr.Krzysztof Nawratek, Plimutas Universitātes Arhitektūras skola: Neoliberālā pilsētattīstības modeļa sabrukums / The Bankruptcy of the Neoliberal Model of City Development

Pasākumā skatāms Plimutas Universitātes arhitektūras studentu redzējums par Rīgu — 24 posteri.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
...

teksts: Robert Brown

...

teksts: Robert Brown

2
0
Lūdzu, komentējietx