Jau vasarā noslēdzās konkurss stūra namam starp Miera un Šarlotes ielu, — zīmīgā Rīgas centra krustojumā, kur satiekas piecas ielas. Par labāko konkursā tika atzīts biroja Lauders Architecture priekšlikums.
Projektējamā ēka atrodas pie nozīmīgas pilsētas ielu krustpunkta. Tā kā krustojuma pretējā pusē abām Brīvības un Matīsa ielas stūra ēkām ir noapaļoti stūri, tad arī jaunbūvei tika izvēlēts noapaļots stūris, tādējādi radot kopēju stūru kompozīciju kopā ar esošajām ēkām, kas vienlaikus ļautu labi kontrastēt paredzētajai ēkai Brīvības un Miera ielas stūrī. Aktīvās infrastruktūras dēļ, ēkas pirmais stāvs ir veidots ar atkāpi no būvlaides, tādējādi radot plašāku ietvi cilvēku plūsmai, kā arī pasargā gājējus no nokrišņiem. Ēkas pirmā stāva stūra daļa ir noapaļota pretēji — uz iekšu, lai radītu mazu lokālu satikšanās/atpūtas laukumu. Ņemot vērā paredzētās Brīvības un Miera ielas stūra jaunbūves pasāžas trasi caur ēku, arī Miera un Šarlotes stūra ēkai tiek veidota pasāža caur ēkas vidu pieturas tuvumā. Tas radīs cilvēkiem taisnāku ceļu uz un no Šarlotes ielas, kā arī pasāža savieno tirdzniecības veikalus un paver publisku piekļuvi ēkas iekšpagalmam, kur varētu tikt izveidota kafejnīca ar āra terasi. Ēkas galvenā ieeja uz birojiem paredzēta no pasāžas vidus, kas paveras pret iekšpagalmu.
Nākamie ēkas pieci stāvi, kas paredzēti biroja telpām, ir veidoti ar dubulto stikla fasādi ēkas abos sānos. Septītais stāvs tiek veidots ar atkāpi no ēkas pamatapjoma fasādes. Septītā stāva jumts tiek veidots, kā kopēja terase — atpūtas un rekreācijas ārtelpa. Iespējams 8.stāvā izvietot jumta kafejnīcu, kur terase būtu kā papildus publiskā ārtelpa. Kopējā ēkas kompozīcijā septītais stāvs ir ar atkāpi no ēkas pamatapjoma, bet pēdējais stāvs atrodas ēkas šaurākajā daļā, viegli akcentējot krustojuma stūri. Septītajam stāvam ir veidots slīps iešķēlums uz iekšpusi, kas atver kopēju piekļuvi jumta terasēm un kompozicionāli padara ēku vieglāku.
Krustojuma pašreizējā stūra akcenta dominante ir ēka Brīvības un Matīsa ielas stūrī ar augstumu 32,6 m. Tādā pašā augstumā paredzēts ēkas pilsētbūvnieciskais akcents Brīvības un Miera ielas stūrī. Lai izveidotu harmonisku ēku stūra akcentu pārēju virzienā uz krustojumu no Rīgas centra puses, pilsētbūvnieciskais akcents Miera un Šarlotes ielas stūrī tiek veidots kā astotais stāvs. Akcenta augstums sakrīt ar paredzētās ēkas Brīvības un Miera ielas stūrī pamatapjoma augstumu, bet Miera un Šarlotes ielas stūra ēkas pamatapjoma augstums ir vēl par stāvu zemāks nekā pretējā ielas pusē paredzētais. Tas veidos harmonisku ēkas augstumu pārēju arī virzienā no Miera ielas uz Brīvības ielas krustojumu, kā arī skatā no Matīsa ielas uz Šarlotes, Miera un Brīvības ielas krustojumu.
Kārtējā "diskusija", kas izgāja no rāmjiem, jo džekiem vienkārši patīk gruzīties ne runāt par konkrēto tēmu! Varbūt aizejiet uz Gauju (bāru) un izrunājiet visu! Sanāks lētāk!
”Poetry is just the evidence of life. If your life is burning well, poetry is just the ash.”
Leonard Cohen
normāls studentu darbs
Kādas tam ir pazīmes, Tavuprāt? Atklāts autoru nosaukums? 🙂
…kā Lielie Bāļi valsti, tā sakot: http://www.del….d?id=48265767
Miķeli, kā tas saistāms ar šo darbu?
Skaidrs, ka Tev ,Pēteri, mājās stāv septiņas čības katrai dienai, dvielītis katrai dienai un plauktiņos viss smuki sakārtots. Tomēr sakars var izrādīties vistiešākais: 1. Latvijā aptuveni 99% konkursa darbu nekad netiek realizēti tādā pašā izskatā kādā tie uzvarējuši. Vēl vairāk kādi 50% no tiem maina savu funkciju no dzīvokļiem uz birojiem, no birojiem uz viesnīcām utt. 2. Konkrētais darbs ir kvalitatīvs, tomēr spriest par tā kvalitātēm varēs tikai pēc tā uzbūvēšanas, jo viss vēl n-reizes pamainīsies, varbūt pat projektētāji. 3. Šis ir RTU absolventu pirmais lielais projekts, tāpēc to kritizēt vai apspriest nav jēgas, jo var novēlēt tikai veiksmi, pacietību,… Lasīt vairāk »
Nav gan pirmais. Depo Jelgavā.
Depo būvmateriālu veikals?
Lielie Bāļi ( atvasinājums no vārda bāleliņi ) – personiskā labumā ieinteresēti sociālismā auguši latvieši, kuri valsts iekārtu, politisko ietekmi izmanto peļņas gūšanai. Sponsorē uzreiz vairākas partijas, ar dažādu politisku lēmumu palīdzību – kvotas AER jomā, lēmumi par privatizāciju, tarifu notekšanu ( dzelzceļa piem. )utt. sagrābj veselas tautsaimniecības nozares un gūst no tām peļņu, kuru investē arī nekustamajos īpašumos, kurš ir arhitektu darbu lauciņš. Patiesībā kā parazīti izsūc valsts asinis ( finanšu plūsmas ). Radījuši birokrātiju – valsts aparātu, kurš 2 vai 3 reizes pārsniedz valsts vajadzības ( salīdzināt ar Igauniju. Somiju, Zviedriju uc. Ziemeļvalstīm ). Par brīvmūrniekiem bija kāds… Lasīt vairāk »
Nu un kas, mācība taču nekāda. KM atkal būvēs muzeju, atkal ar ārvalstu guru un bāleliņu riņķa danci. Cik tad bija to, kas negribēja pārēsāt planšetes.
Nē , neesot viss kaut kādi brīvmūrnieki, bet gan augstprātīgi un pārgudri ļautiņi, dažam kaut kas ar klinti saistīts pat bija … Tā vismaz runā…
Viss ir kārtībā, ak cienījamā kundze … vietējo iedzīvotāju sanaidošanas kampaņas veicēji berzē rokas, cik veiksmīgi viņiem viss sanāk.
VS nav pirmais, kam "palūgts" izteikties, pat nezinu, ko domāt, vai nu aste klucī, vai tiešām neko nesaprot no sīkuzņēmējdarbības. Individuāli praktizējošs arhitekts un inženieris ir šis sīkuzņēmējs (pat tad, ja algo 1-2 tehniķus), kam pašreizējais MUN režīms ir iespēja strādāt legāli.
Tas pierāda atšķirību domāšanā starp 1.klases un 3.klases Titānika pasažieriem. Parasti gan pirms paust kādu viedokli tiešām vajadzētu ieskatīties statistikā – cik tad ir Lielās Arhitektūras fabrikas ( izmirstoša arhitektūras evolūcijas zara suga ) un vidējie jeb mazie. Cerams LAS, kuru vada Arhitektūras ģenerāļi, tāda ir. Citādi LAS ģenerāļi, var gadīties, pārstāv mazākuma viedokli. Tas gan fakts, ka pēc būvnieku bankrotiem ( RBS Skals pirmais sarakstā ) sekos arī vairāku Arhitektūras fabriku bankroti. Mazu kuģi ir vieglāk iegriezt pa vējam un pret vilni nekā lielu. Un vilnis ir diezgan augsts, jo sakrīt gan iekšējie faktori, gan ģeopolitiskie, gan tirgus svārstības,… Lasīt vairāk »
Var katrs strādāt kā grib, un tad viņš ir sīkuzņēmējs, bet , tiklīdz sāk nodarbināt citus, kaut kādai atbildībai jābūt, un nodokļu maksāšanai arī. kas tad maksā par skolu vai polikliniku ? Tie muķii, kas maksājot visus nodokļus, konkurē ar MU? Un tad MU algotie izliekās par mazturīgajiem un saņem atlaides no sociālajiem fondiem, bet tos, kas maksā nodokļus apsauc par 1. klases pasažieriem un un nejēgām.
Par skolu un poliklīniku kā reiz maksā MU ar saviem 9%. VSA iemaksas varēja labi redzēt UR datubāzēs un lielajām Arhitektūras fabrikām krīzes gados tur bieži rēgojās nulles. Tā kā matus no krūtīm publiski plēst nevajadzētu, bet žņaugt arhitektu MU vismazākais ir stulbi, un varbūt ka pat kaitīgi pašām Arhitektūras fabrikām.
P.S. Noskaties "Leviatānu" – īsais kurss valsts pārvaldē, arī Latvijas.
Un kas notiktu, ja visi maksātu vienādus nodokļus? Tikai celtos pakalpojumu cena, par ko visi šobrīd tik ļoti sapņojam. Kāpēc vajag tos MU? Kāpēc vieni var izdzīvot maksājot pilnu nodokļu paketi, bet citi ne? Un ar ko tie, kas nevar, labāki? Kautkā nesapratu stāstu.
Nav te nekāda Leiputrija. Latvijā nekad ( ar lielajiem burtiem ) visi nemaksā vienādus nodokļus. Pilnīgā utopija. Nodokļus optimizē – ar PVN shēmām, ofšoriem utt. MU ir LEGĀLS jauno uzņēmēju atbalsta rīks. Visiem RTU absolventiem ir iespēja izveidot savu uzņēmumu nevis strādāt Arhitektūras fabrikās Visvalžu vadībā. Un viņi to izmanto un tas ir OK. Jaunie cenšas saņemt savu godīgu atalgojumu un ja nu Arhitektūras fabrikām vajag, tad jāslēdz līgums. Super. Tas rada konkurētspējīgus jaunos arhitektu birojus un šie trīs pārejas gadi būs viņiem tikai ieguvums. Tā kā neburkšķi, ļauj jaunajiem attīstīties.
Kas Tev pret to, lai visi maksātu vienādus nodokļus? Nav taču tā, ka kādam kaut ko atņem? Vienkārši pie 9% jāpieleik atlikušie un būs cita cena. Kur problēma? Un jaunos atbalsta virkne instrumentu, kas paredzēti biznesa uzsācējiem. Tieši šobrīd viņiem ir tik lielas iespējas kā nav bijušas viairākus iepriekšējos gadus. Pēdējos konkursos jaunie jau vien piedalās. Nevienam nav laika , un skolu absolventi zīmē un arī projektēs un būvēs. Atliek tik strādāt, un to lieliski var darīt arī kā normāls SIA
Esmu tikai par, bet realitāte vienmēr atšķiras no vēlamā. Starp citu, ir tāda uzņēmumu forma kā akciju sabiedrība, kurai iespējama arī akciju izvietošana biržā.
Nu un par ko tad sāpe- maksājam visi vienādi, vienalga kā sauc MU vai SIa, un cīnamies par arhitektūru. priekš kam Tev MU?
Ujā, ūja , paskaties cik bērnu par tiem 9 var izārstēt un apmācīt?
Skat. atbildi mazliet augstāk! Tu no Sarmas un Nordes? Cik tad saņem uz rokas?
Nē, bet vidēji ap 1000, un nodokļus. Kā arī atvaļinājumu naudu un slimības pabalstu, kredītiņu automašinai. Ne jau S&N vienīgie nodokļus maksā. Tur droši vien algas arī citas, bet man ok.
Nu redzi skaidrs ka Tev ir diezgan komfortabli, bet MU bieži gadās ka kādu laiku nesaņem neko, tāds ir biznesa risks, tomēr pajautā kādam vai viņi gribētu ko mainīt. Diez vai. Tam visam līdzi nāk adrenalīns, nenormēta darba diena un labākajā gadījumā ričuks, bet to visu atsver apziņa ka esi pats savas laimes kalējs.
Vilku baro kājas.
Dīvaina izpausme no konkrētā kolēģa, sevišķi liekās uzmanības vērta šī daļa : " Tāpat tas kavē jaunu, ilgtspējīgi darboties spējīgu uzņēmumu veidošanos, jo, mikrouzņēmumiem ir izdevīgi veidot plašu klientu loku, nesaistot sevi ar kādu konkrētu darba devēju, kā rezultātā kvalificēta intelektuālā darba veicēja deficīta apstākļos tālāka attīstība, neizmantojot imigrācijas potenciālu, ir neiespējama." Tātad pēc Visvalža loģikas sanāk, ka mikrouzņēmējs ir potenciālais viņa darba ņēmējs? Un ja šādu iespēju likvidēs(MUN) , tad Visvaldim vairs nebūs kvalificēta intelektuālā darba spēka deficīts, un tiks iekaroti visi iespējamie horizonti visos virzienos ? Un ja nu netiek iekaroti tie ‘" dažādie grozi", kur likt "sadētās… Lasīt vairāk »
Par jaunajiem jau diskusiju nav, vienalga cik jauns ir īpašnieks, modelis biznesa uzsākšanai ļoti labs, bet ne ilgstošai lietošanai.
Cik gadu desmitus jau esi projektēšanas biznesā? Ja nāk pasūtījumi, ir talants un darbaspējas, izaugt var dažu gadu laikā. Bet, ja iekārtojies tikai un vienīgi privātmāju un tām līdzīgu objektu lauciņā, tad MU un MUN ir uz mūžu. Un tur nav nekā slikta.
To jau neviens neapstrīd. Runa ir par līdzvērtīgiem kantoriem.
Visticamāk, un tā sāk izskatīties arī pēc NB no SAF reakcijas, mēs redzam kāda politiskā spēka PR akciju,kur iesaistīts arī mūsu kolēģis. Acīmredzams MUN presings īsti nav izdevies, jo valsts prezidents saprot, ka līdz nemieru akcijām ir diezgan mazs attālums, un spriedze tomēr jāmazina. Vienotību, jau sākot no Dombrovska laikiem, interesē cipari Excell tabulās, ne reālā ekonomika un valstnācijas labklājība ( 300 tk.iedz. emigrēja tieši Dombrovska laikā ). Šobrīd budžets tukšs un no kā paņemt – skaidrs ka presējot mazākos. Vienvārdsakot kolēģis mazliet iebraucis auzās, kaut protams gribēja pārlaist rokas skaistajam zelta kviešu tīrumam. Bet varbūt VS nepasmādēs a4d.lv un… Lasīt vairāk »
Visvaldi, vai esi redzējis krievu režisora A.Zvjaginceva filmu "Leviatāns"?
Filma, kas atstāj ļoti spēcīgu pēcgaršu un liek domāt, salīdzināt un iespējams var dot impulsu nokāpt uz 3.klases pasažieru klāja.
MU iespējams ir labs mazajiem iesācējiem bez grāmatvedes un bez lielā plotera savilk galus kopā. Bet tas noteikti nav biznesa modelis un noteikti nav kvalitātes rādītājs. Pārdzīvot bankrotu palīdz, Vai tiešām Miķelis domā, ka arhitekti nevar un negrib piedalīties normālā biznesa dzīvē, ka jāmēģina vienam otru apkrāpt vismaz ar nodokļu apjomu.
Ir gan pamats diskusijai !
Jo SIA , kas maksā nodokļus par saviem darbiniekiem, šobrīd konbkurē ar MU, kas to nedara. Ja tiek algoti darbinieki, tad IR jāuzņēmas arī atbildība.
MU arī maksā nodokļus par saviem darbiniekiem, piedevām uzrāda nevis minimālo algu, kā pārsvarā visi SIA, bet valstī vidējo algu 720 EUR. MU ir LEGĀLS uzņēmējdarbības veids un uzņemas pilnu atbildību. Tā kā nevajag te demogoģēt. MU darbinieks var piedalīties brīvprātīgajos pensiju līmeņos utt. Konkurē nevis SIA un MU, bet konkurē šo uzņēmumu izstrādātās idejas un mazas kompānijas vienmēr ir veiksmīgākas. Dinozauriem jāmirst, neko darīt. No otras puses ieviestais arhitektu biroju randžēšanas veids, kur randžē pēc apgrozījumiem un liedz mazajiem piekļuvi lielajiem pasūtījumiem – kas tas tāds? Tas konkurenci neierobežo? Jebkurš mikrouzņēmums var saslēgt jebkāda veida apakšuzņēmēju līgumus un pavilkt… Lasīt vairāk »
"Dinozauriem jāmirst, neko darīt" – Kopā ar studiju darbinieku soc. garantijām.
"MU darbinieks var piedalīties brīvprātīgajos pensiju līmeņos" – Es personīgi nezinu nevienu ( ! ) studiju, kas maksātu algu virs vidējā pieņemtā atalgojuma nozarē, lai kompensētu pieticīgo soc. nodrošinājumu!
Pēc iespējas ātrāk jāsūta nozari "ārstēties uz straupi", lai atkoptos no paģirām, kas jau velkas n-tos gadus un beigtu strādāt par "paldies". 9% var būt kā ielāps bada laikos, bet ne ilgtermiņā.
Sociālās garantijas? Kas tās tādas? Kad pēdējo reizi esi bijis pie ārsta, vai ārstējies slimnīcā? Vai ieskatījies statistikā cik ilgu mūžu nodzīvo Latvijas vīrieši? Pensiju sistēma nav ilgtspējīga, tas ir skaidrs pat valdībai. Pēc 15-20 gadiem baidos ka nacionālā pensiju sistēma būs aizgājusi pa skuju taku, ar visiem pensiju iekrājumiem. Viena kārtīga pasaules finanšu krīze un pensiju 2.līmenis izkūpēs gaisā kā brīdī kad padomju rublis devalvējās. Nozari nenoraka MU, bet neprofesionāla nozares vadība, kā arī lobija iztrūkums Ekonomikas ministrijas gaiteņos. Vajadzētu atvērt acis un saprast ka pasaule mainās, "zelta labklājības" gadi ir garām, ekonomika nevar augt ar tempu 5% gadā… Lasīt vairāk »
Vari bļaut cik gribi, bet MU ir sliktākais menedžeris, jo man zināmie, kautcik spē∆igie tik un tā liik pa laikam burbuļus laiž. Nu nevar nemenedžēt nodokļus un teikt lai paši maksā. Mēs tā kā tādi frizieri mēģinām sev iestāstīt , ka arhitektūra ir individuāls roku darbs, vienvārdsakot , amatniecība.
Kas tur tik grūts? Aprēķini % no apgrozījuma, aizpildi vienu deklarāciju 3 mēnešos un darbojies baltajā pusē. Arhitektūra 95% ir amatniecība, nerunājot ka vēsturiski līdz pat 19.gs. sākumam vai vidum arhitekts bija faktiski būvmeistars jeb būvnieks, jo faktiski vadīja visu būvniecības procesu, tai skaitā nosmēla smuku peļņu.
Nu vienreiz Tu saki, ka mūsējie visi mazi un negrib apvienoties, citreiz, ka visiem pa vienam jāstrādā, Kā kuro reizi izdevīgi. Kā nu tas vējš pūš
Itin nemaz. Esi dzirdējis par partizānu mārketingu? Viena no labākajām mārketinga stratēģijām, izgudrota pirms kādiem 15 gadiem. Latvijā Arhitektūras fabrikām nav nākotnes, tāds ir mans personiskais viedoklis. Nākotne slēpjas tieši mazo "partizānu" grupu stratēģijā – 5-7 darbinieki, mobilitātes iespējās, katru reizi tās apaudzējot ar vajadzīgiem soeciālistiem. Lielo projektu laiks, Treknie ir garām.
Iznīcināt MU ir kārtējais Arhitektūras ģenerāļu kļūmīgais solis – drīzāk bija jācīnās lai arhitektus izslēgtu no saraksta, kas liedz tiem strādāt MU. Bet Arhitektūras ģenerāļiem jau interesē personiskais labums, ne kopienas.
vispār jau nav stāsts par MU izslēgšanu vai neizslēgšanu, bet par vienlīdzīgiem noteikumiem un darba ņēmēju interesēm un sociālo aistāvību. Ja visi MU tad visi un tirgus cenas lejā, jo nodokļi mazāki. Arī Tevis minētie 7 darbinieki ir jau vidējs/liels birojs LV apstākļos, kurā ir arī algoti darbiniek, tāds fabrikas pusgraudnieks. Tad kur robeža, kas ir kas nav perspektīvi un kāpēc lielajiem jāmaksā vairāk.
Ja tu esi liels un resns, tev vajag diētu, ja mazs un kārns, tevi jābaro ar putru. Kas tur nav skaidrs. Neviens nav vainīgs, ka Arhitektūras fabrikas ir lielas un dumjas un nespēj optimizēt savu biroju piecos mazākos. Kaut lielāko lomu spēlē prestižs, vai ne? Kā tad tā – lielais birojs – sadalīsies? Diemžēl laiks rādīs, ka citas izejas nav, pie durvīm klauvē nevis Santa bet Pārmaiņas. Visvaldi, dzirdi? Tāda dobja skaņa – tuk,…tuk,….tuk. Laiks pārdomāt biznesa stratēģiju un uzlabot arhitektūras kvalitāti, sadarbojoties tieši ar jauno arhitektu MU-iem.
Nu par ko uztraukums? Ja likvidēs MU, pieaugs nodokļu apjoms un pakalpojuma cena. To taču gribētu visi, ne tā? Un tas nekādi nav pret jaunajiem censoņām, uz tiem gan jau ka attiecinās virkni atvieglojumu, kā ukam šobŗīd ir darba ņēmēji , par kuriem atbildību uzņemties negrib nu nemaz, kā arī tādiem , kā mūsu publisko iepirkumu čempioni, kas zemo cenu iegūst nodarbinot MU, bet konkurē ar tiem, kas maksā nodokļus. Tā nu ir sena un parasta prakse, pret ko tad arī Visvaldis vēršās. Vai šī ir Miķeļa aprakstītā" gudro uzņēmēju"Leiputrija?
Visvaldis vēršas pret MU formu kā sugu. Vēlreiz – mazie šobrīd ir viskonkurētspējīgākie tieši no Arhitektūras viedokļa, kur lielajiem jau sen viss klibo. Konkrēti SN ir izveidojuši divas konkurences priekšrocības – projektēšanas tehnoloģija un blats Būvvaldē, bet Arhitektūras sadaļu atstājuši novārtā, līdz ar to mēs pilsētā iegūstam brāķi lielos daudzumos. SN nav te jāmīca MU, bet jālabo savu biznesa modeli, lai spētu publikai piedāvāt trešo izšķirošo konkurences priekšrocību – Arhitektūru un kļūtu par labāko kompāniju Latvijā.
Tā kā nevajag mazos spiest stūrī, bet mēģināt ar šiem sadarboties, respektīvi nokāpt uz 3.klāja, kur ir dzīvība un vitalitāte.
Tu neatbildi uz jautājumu- kas slikts notiks, ja visi maksās vienādu nodokli? Kāpēc jādala MU un SIA.
Tu kaut kā putrojies- Visvaldis runā par nodokļu apjomu un uzņēmējdarbības formām, par vienlīdzīgiem apstākļiem visiem, un ne par ko citu.
Visvaldis ir piedalījies sistēmas radīšanā kas nav vienlīdzīga visiem, itin nemaz. Un MU forma ir izeja no Visvalža radītās dzimtbūšanas formas, kur jaunais arhitekts 3 gadus kalpo klaušas pie muižnieka. Tā kā ne visu iespējams kontrolēt. Piekrītu jtd tepat zemāk, viņš arī ir atbildējis uz Tavu jautājumu.
tad bez demagoģijas ko Miķelis piedāvā? Studijas – MU ? šādu secību?
Miķelis piedāvā lieki neberzties un atstāt arhitektu MU mierā. Katram savs. Lielās fabrikas lai nelien mazo lauciņā, MU augot lielākiem par 100tk EUR un 5 darbiniekiem automātā pāriet SIA kategorijā ar visu nodokļu nastu. Par ko cepiens?
Protams, ka SN (un citi) nevar konkurēt iepirkumos ar pārējiem, no tās pašas svara kategorijas, kuri izmanto "ārpakalpojuma" MUNistus. Un pēdējie nozarē varētu būt jau 80% . Sāpe te tā kā saprotama un ja valsts nevar to atrisināt, tad šeit vajadzētu strādāt zināmām sabiedriskajām organizācijām, lai ieviestu kaut kādus kriterijus…
Es tāpat kā trollis propogandists nesaprotu, kāpēc vienā nozarē jābūt dažādam maksājamo nodokļu apjomam. Diskusija jau nav par to, cik jāmaksā – 9 vai 25+37+21% (varbūt drusku kļudos), bet gan par to, ka tas būtu jādara visiem vienādi, un izņēmums varētu būt jaunie censoņas pirmos trīs gadus. Šobrīd, tiek apvainoti tie uzņēmēji, kas , neskatoties uz pietiekoši sarežģīto situāciju ar pasūtījumiem, mēģina būt sociāli atbildīgi un maksāt nodokļus par saviem darbiniekiem te es gribētu uzsvērt vēlreiz, ne par sevi, bet par darbiniekiem. Man neliekas, ka tas ir slikti, un gribētos, lai arī pārējie, ja vien viņu pamatdarbs nav ar apliecinājuma… Lasīt vairāk »
Nopublicē nomaksāto nodokļu summu procentuālo pret apgrozījumu tam pašam Sarmai un Nordei. Domāju ka būs zem 9%. Pēc tam salīdzini algu lielumu – domāju SN būs divas reizes lielākas, ja ne trīs. Par ko tad žēlojas Visvaldis? Par peļņas procentu?
Vienādi nodokļi – vienādas tiesības, ja ne, nekunkstam un nevaidam.
Eh, nu ko ar Tevi runāt – spams un žults bez argumentiem,
Kā reizi argumentu par MU saglabāšanu ir vesela jūra, un tos ar kolēģiem arī uzrakstījām. Nezināju ka Vienotība baro troļļus, kaut kas līdzīgs notika pie Venta blogiem par RB, pat Linkaits sasolīja arhitektiem veselus zelta kalnus. Neviens no Linkaiša solījumiem nav izpildīts. Tā kā čaļi, līdzīgi kā ar Strēlnieku muzeju, argumentu nav. Leviatāns darbībā.
Visvaldim pirms iesaukties "Zirgu, manu balto Zirgu…", vajadzēja pajautāt savam grāmatvedim, cik tad % no apgrozījuma viņš nomaksājis ( atņemot PVN ) valstij. Cik tad ir Visvalža apgrozījums 2015.gadā, darbinieku skaits un vidējā alga? Varbūt kāds zin?
Jo var gadīties ka Visvalža zobens arī īsti ass nav. Ja MU tūlīt būs jāmaksā 15% no apgrozījuma, tad Visvaldim no 1 Mio EUR jāsamaksā 150 000 EUR valstij darbaspēka un uzņēmuma nodokļos. Kāds tic ka Visvaldis tos nomaksās?
Izlasīju, bet tā ari nesapratu, kas slikts notiktu, ja nebūtu MU. Vismaz ar algotiem darbiniekiem ne.
Nekas īpaši slikts jau nenotiktu, tie daži simti (precīzu skaitļu man nav) arhitektu, kas šobrīd ir individuāli praktizējoši MUN maksātāji, savas individuālās prakses vietā dotos pie "visvalžiem" uz darba intervijām un varbūt pat saņemtu komfortablākus apstākļus savai darbībai (silts, mušas nekož, alga katru mēnesi kontā utt.). Tie, kam nepaveiksies, dosies uz kādu no UK fabrikām. Arhitekts ar 100k gada apgrozījumu LV apstākļiem nav nekāds MU, bet visnotaļ solīds birojs. Bet ir kaudzīte kolēģu, kas cenšas pārkāpt 10k slieksni (ar šādu apgrozījumu SIA uzturēšanas izmaksas ir proporcionāli neizdevīgas). Propagandisti ir lieliski matemātiķi, paņem saskaita apelsīnus ar kazlēniem un galā sanāk tik… Lasīt vairāk »
Klasiskālais LV MU modelis ir visiem zināmais Mihails no R*m P*o, kas dod darbu virknei MU, un konkurē ar citiem SIA lēto iepirkumu segmentā. Miķeļa stāsts par lielo MU arhitektūru šādos brīžos liekas smieklīgs. MUN ir vienkāršs veids, kā panākt vēl zemāku cenu par vēl s*dīgāku arhitektūru. Un šis tā kā būtu jāsaprot visiem MUN aizstāvjiem.
Apelsīni+kazlēni=burulaivas.
Kāds sakars MU ar parastu SIA (vai pat AS), kam nav darbinieku, bet ir līgumi ar n-to skaitu MUN maksātāju? Jācīnās ne ar MU un MUN maksātājiem, bet nodokļu optimizētājiem (starp citu, viņi darbojas esošās likumdošanas ietvaros neko nepārkāpjot, lai kā tas nepatiktu, ētika un lirika ir cits stāsts, bet ne tad, kad par naudu).
Un vēl, man, kā MUN maksātājam arī izdevīgāk ir maksāt citam MU (nav noteikti MUN maksātājam) nekā pieņemt darbinieku (kas, pirmkārt, ir neizdevīgi šim darbiniekam likumdošanas ierobežojumu un aizliegumu dēļ).
Visi vai lielākā jauno absolventu uzņēmumi ir MU, nezinu par Lauderiem, varbūt viņi paši var nokomentēt. Ar Mihailu diez vai SN grib konkurēt, arī ne visi šeit komentējošie, tā kā ekstrēmos gadījumus izslēdzam.
Realitāte ir tāda, ka konkurēt ar Mihailu nākas visiem, un tas ir viens no MU sasniegumiem/iespējām. Savukārt par jauno atbalstu neviens šeit neiebilst- tam domātas visdažādākas atbalsta programmas un arī MU, vismaz dazus gadus. bet pārējiem, ja vien nav individuāli praktizējoši, tomēr būtu jābūt ar vienotiem nosacījumiem.
Nekad neesmu konkurējis ar Mihailu. Tātad ne visiem. Nedomāju ka Andis, Ventis, Ingurds, Andrejs, Arnis, Lielais Andris, Pēteris, Uldis utt. Konkurē ar Mihailu. Arī Visvaldis. Piedevām esmu 3.klases pasažieris, atšķirībā no pārējiem. Kur problēma?
Tikai tā, ka liel;ākā daļa , tiesa ne visi, no Tevis nosauktajiem, ir konkurējuši ar Mihailu. Nu jau konkursos, ar sekojošiem iepirkumiem. Un tik tālu M palīdzējusi tikt līdzsinējā sistēma, ar iespēju pazemināt cenu uz piesaistīto zemās izmaksa (neatkarigi no kvalifikācijas) darbaspēka dēļ.
Kurš konkrēti, kaut kā neticu ka čaļiem nav citu ko darīt, kā piedalīties iepirkumu konkursos par zemāko cenu. Andi, Tu taču nē? Arni, nevar būt ka Arhis? Nē, nevar būt ka 1.klases pasažieri stāv pie biļešu kasēm rindā AR CERĪBU dabūt 3.klases biļetes. Tad jau jāsāk arī ticēt resnajam Santam. Nē, nevar būt….
MU tīkls ir palīdzējis tādiem kā Mihails ienākt projektēšanas tirgū, un, ja Tu lasītu, kas rakstīts, tad arī izlasītu, ka nu jau ir runa par Mihaila ienākšanu Metu jeb konkursu (ne vienkāršu iepirkumu) kategorijā. un tā ir noticis tieši pateicoties MU, kas izmantojot pieredzi, apgrozījumu utt labprātīgi dodas pie Mihaila.. Bet pie Metu siles jau visi Tavi 1. klases pasažieri pulcējās. Tas tā, vēl viens skats uz MU kaitīgumu, brīdī, kad vienkārši neesi vairs jaunais uzņēmējs.
Nu un tādēļ vajadzētu nokillot MU? Kas par stulbumu. Nokillot vajag Mihaila kantori, un problēma pazudīs. Uzrīdīt visus tīrasiņu suņus, sākot ar VID. Ko tad Arhitektūras ģenerāļi spēlē paslēpes un sauc pēc baltā Zirga, ja to aizvedis Mihails. Vajag ņemt Rīgu (iepirkumus), ar ģenerāļu un Svensonu ( bankas ) palīdzību. Kas notiek, neviens karot vairs nemāk? Johaidī.
Nu redzi, tā jau ir tieši tā shēma, ko Tu slavē, tikai Mihaila izpildījumā kļūst Tev nepieņemama. Tā tas MU strādā, pie Mihaila un bez nododkļiem. Tad man liekās, ka daudz labāk lielā SIA ar algu un atvaļinājumu nekā MU pie kāda starpnieka.
Mihaila dēļ iznīcināt MU konceptu ir stulbi, jo tas dod darbu daudziem arhitektiem. Jānīcina ārā ir Mihaili. Ir radītas pietiekami daudz kontrolējošās institūcijas – tas pats Sertifikācijas centrs – lai iesistu pa pirkstiem, lai vairāk negribētos. Kaut tas arī presē tikai 3.klases pasažierus. Neesmu dzirdējis, ka 1.klases pasažieriem būtu jātaisnojas par kļūdām. Sistēma nav produktīva, funkcionāla, tur arī viss izskaidrojums. Piedevām nacionālais tirgus nav aizsargāts pat būvnormatīvu līmenī.
Tiem, kas joprojām tankā (kaut ir sajūta, ka tas notiek apzināti) – apelsīni+kazlēni=burulaivas.
Viss šis stāsts kaut kā ļoti sasaucas ar etiķa esences aizliegumu un, nedaudz pārspīlējot (nekad nesaki nekad) – ņemot vērā lielo applaucējušos sīču skaitu, aizliegt verdošu ūdeni.