Baltā nakts šonedēļ

Naktī no 12. uz
13.septembri notiks mūsdienu kultūras forums Baltā nakts, kura pasākumu trajektorija šogad — Kr.Barona iela. 6.tramvaja līnija un mākslas piepildītas tukšās veikalu un
kafejnīcu telpas savienos vairākus jaunus, radoši aktīvus punktus — VEF teritoriju un Spīķerus. Baltā nakts izplatīsies arī Bastejkalnā, Vecrīgā un līdz AB dambim.

Uzmanības centrā — starptautisks laikmetīgās mākslas projekts Survival Kit, kas ilgs no 12. līdz 19.septembrim. Survival Kit maršruts aizsāksies Vecrīgā ar izstādi Laika gars un vietas atmosfēra Rīgas Mākslas telpā, izstādēm Dari pats! galerijā Supernova un Vietējais laiks galerijā Carousell, turpināsies tukšo veikalu un kafejnīcu telpās divās galvenajās Rīgas iepirkšanās ielās — Kr. Barona un Tērbatas — un noslēgsies ar izstādi Brīnišķīgais ceļojums bijušās VEF rūpnīcas teritorijā. To vidū būs instalācijas un gleznas, video darbi un animācija, mail art, fotogrāfijas, komiksi un kolāžas, performances, grāmatnīcas, latvisks ielas ēdiens, filmas un recycled modes kolekciju demonstrācijas. Projektā piedalās 70 Latvijas un 12 ārvalstu mākslinieki.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekts kim? Spīķeros 12.septembrī aicina uz atklāšanu nr.4 — Mārtiņa Ratnika izstādei Zeme un Jāņa Garanča izstādei Klātbūtnes anizotropiskā aina, kam sekos Fransetes Orsoni performance Korsikas ceļojumi, VR URBAN interaktīvā instalācija SMSlingshot, Non Grata performance – zīmēšanas studija Sauna, Future Shorts jaunākā programma vairākos atkārtojumos un META—KAFE Play… Nr. 4. Vairāk informācijas kim? mājaslapā.

Baltās nakts 2009 vadmotīvs ir Latvijas multimediju patriarha Hārdija Lediņa paustais «tagad acis atveriet, kur jūs esat, kā jums šķiet?», kas vilina doties Baltās nakts notikumos, lai meklētu atbildi uz šo jautājumu.

Baltās nakts tradīcija aizsākās 2002.gadā Parīzē. Tai pievienojās Brisele, Madride, Rīga, Roma, veidojot kopīgu sadarbības tīklu. Vēlāk tīklam pievienojušās arī citas Eiropas galvaspilsētas: Bukareste, Valleta, Amsterdama, bet ārpus Eiropas robežām – Toronto.

Forumu Baltā nakts 2009 organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru. Visos foruma pasākumos ieeja brīva.

Plašāk par pasākumiem Baltās nakts programmā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx